• تاریخ انشار: ۲۵ قوس ۱۴۰۰
  • سرویس: سیاسی
  • کد خبر: 31428
  • 102 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

مسئول علمای مرکز تبیان در قم: نیازشناسی ملیتی راهکاری مهم برای ارتقای امر پژوهش در المصطفی است

خبرگزاری صدای افغان (آوا) -قم: هشتمین نکوداشت انجمن‌های علمی و پژوهشگران برتر جامعه‌ المصطفی العالمیه با حضور دکتر عباسی رئیس این نهاد آموزشی در سالن شهید عارف حسینی مجتمع امام خمینی (ره) قم برگزار شد. در بخشی از مراسم هشتمین نکوداشت انجمن‌های علمی و پژوهشگران برتر المصطفی، حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر سیدذکی موسوی مسئول بخش علما […]

خبرگزاری صدای افغان (آوا) -قم: هشتمین نکوداشت انجمن‌های علمی و پژوهشگران برتر جامعه‌ المصطفی العالمیه با حضور دکتر عباسی رئیس این نهاد آموزشی در سالن شهید عارف حسینی مجتمع امام خمینی (ره) قم برگزار شد.

در بخشی از مراسم هشتمین نکوداشت انجمن‌های علمی و پژوهشگران برتر المصطفی، حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر سیدذکی موسوی مسئول بخش علما و مبلغین نمایندگی مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان در شهر مقدس قم و رئیس انجمن فقه و اصول مجتمع عالی فقه، طی سخنانی به ارائه‌ی یک طرح اصولی برای بهبود روند پژوهش‌های المصطفی پرداخت.

دکتر سیدذکی موسوی طرح مدنظر را شامل سه مرحله‌ی ظرفیت‌شناسی و استعدادیابی، شناخت‌ آسیب‌های موجود و همچنین موانع زدایی دانست.

مسئول بخش علما و مبلغین دفتر نمایندگی مرکز تبیان در قم با طرح این پرسش که چرا با وجود ظرفیت‌های فراوان پژوهشی میان طلاب ولی به درستی از آنها استفاده نمی‌شود، گفت: نیازشناسی بر اساس ملیت‌های مختلف و سپس اولویت‌بندی و اجرایی نمودن آنها اولین کاری است که می‌توان در راستای مانع‌زدایی‌ها در مسیر بهره‌وری پژوهشی طلاب عنوان کرد.

همزمان‌سازی آموزش و پژوهش، ایجاد پژوهشگاه برای هر ملیت، استفاده از ظرفیت‌های ملیتی طلاب، همسان‌سازی امکانات آموزشی و پژوهشی به این نحو که طلاب در دوران پژوهش از امکانات و خدمات رفاهی محروم نشوند، حمایت مادی و معنوی از پژوهش‌ها و نیز مساعدت جهت چاپ آثار پژوهشگران در کشورهای مختلف، از جمله پیشنهادات حجت‌الاسلام موسوی در امر مانع‌زدایی از مسیر پیشرفت پژوهش در میان طلاب المصطفی بود.

دکتر موسوی، شناخت ظرفیت‌های پنهان و یکپارچه‌سازی امور پژوهش و انجمن‌های طلاب و نیز باورمندی بیشتر مسئولان المصطفی به طلاب و کیفیت پژوهش‌های آنان را از جمله نتایج خوب طرح پیشنهادی خود دانست.

گفتنی است در پایان این مراسم، از پژوهشگران، مدیران نشریات، انجمن‌ها و تشکل‌های علمی برتر جامعهالمصطفی با اهدای جوایزی تقدیر به عمل آمد.