• تاریخ انشار: ۱۶ جوزا ۱۳۹۳
  • سرویس: فرهنگی
  • کد خبر: 700
  • 1,724 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

مسابقه بزرگ در سوگ آفتاب در شهر کابل برگزار گردید

ازسوی دفتر مرکزی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در کابل، مسابقه ی در سوگ آفتاب، به مناسبت بیست و پنجمین سالروز ارتحال ملکوتی حضرت امام خمینی(ره) در شهر کابل برگزار گردید. به گزارش خبرگزاری آوا، مسئولین برگزاری این مسابقه می گویند که هدف از برگزاری این مسابقه آشنا ساختن جوانان با آرمان ها و […]

ازسوی دفتر مرکزی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در کابل، مسابقه ی در سوگ آفتاب، به مناسبت بیست و پنجمین سالروز ارتحال ملکوتی حضرت امام خمینی(ره) در شهر کابل برگزار گردید.

به گزارش خبرگزاری آوا، مسئولین برگزاری این مسابقه می گویند که هدف از برگزاری این مسابقه آشنا ساختن جوانان با آرمان ها و راه و روش حضرت امام خمینی (ره) آن بزرگ مردتاریخ اسلام می باشد.

در این مسابقه بیش از ۷۰۰ تن از دانشجویان، طلاب حوزات علمیه، متعلمین مکاتب و بانوان شرکت کرده بودند.

حجت الاسلام والمسلمین یار محمد رحمتی رئیس دفتر مرکزی مرکز فعالیتهای فرهنگی اجتماعی تبیان در کابل با اشاره به برگزاری این مسابقه به(آوا) گفت: ۱۴۰ تن از کسانی که بیشترین نمرات را اخذ کرده بودند به قرعه کشی این مسابقه راه یافتند.

وی افزود: برای ۲۵ تن از افراد برتر به قید قرعه جوایز نفیسی از جمله به فرد اول هزینه سفر زیارتی به مشهد مقدس و زیارت حضرت امام رضا(ع) و برای ۲۴تن دیگر بسته های فرهنگی از سوی این مرکز اختصاص یافت.

به گفته آقای رحمتی، در این مسابقه اکثرا دانشجویان، طلاب حوزات علمیه و متعلمین مکاتب اشتراک داشتند که تعداد زیادی از آن جمعیت را بانوان شهرکابل تشکیل می دادند.

وی افزود که این مرکز همواره تلاش کرده تا با برگزاری این مسابقات جوانان کشور را با اندیشه ها و راه و روش امام خمینی(ره) و تاثیرات پیاده ساختن آن در زندگی نسل کنونی و آینده سازان آشنا بسازد.

آقای رحمتی افزود: این مرکز همچنان درنظر دارد تا به مناسبت های دیگر نیز مسابقات بزرگ کتابخوانی، علمی و پژوهشی را برای علاقمندان به خصوص جوانان، راه اندازی بکند تا از این طریق جوانان با معارف اسلامی و تطبیق آن در زندگی شان آشنایی بیشتری حاصل نمایند.

قرار است جوایز در مراسم خاص دیگری که به زودی در دفتر مرکزی مرکزفعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان درکابل برگزار می گردد، برای برندگان مسابقه اهدا گردد.

هزینه مسابقه از طرف دفترمرکزی شرکت سیاحتی و زیارتی جهانگشت در کابل تامین می گردد.