• تاریخ انشار: ۲۰ دلو ۱۳۹۶
  • سرویس: اندیشه
  • کد خبر: 17542
  • 784 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

مسلمانان باید از انقلاب اسلامی ایران الگو بگیرند/امریکا دشمن ظریف، خبیر و مدرن افغانستان است

مشاور امور دینی معاون دوم ریاست اجرایی در سالروز انقلاب اسلامی تاکید کرد که مسلمانان باید از انقلاب جمهوری اسلامی و هر انقلاب دیگری که براساس ارزش‌های دینی پایه‌گذاری شده، الگو بگیرند.   به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)، حجت‌الاسلام و المسلمین “محمد مطهری”، مشاور امور دینی معاون دوم رئیس اجرایی کشور که در مراسم تجلیل […]

مشاور امور دینی معاون دوم ریاست اجرایی در سالروز انقلاب اسلامی تاکید کرد که مسلمانان باید از انقلاب جمهوری اسلامی و هر انقلاب دیگری که براساس ارزش‌های دینی پایه‌گذاری شده، الگو بگیرند.

 

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)، حجت‌الاسلام و المسلمین “محمد مطهری”، مشاور امور دینی معاون دوم رئیس اجرایی کشور که در مراسم تجلیل از سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در دفتر نمایندگی مرکز تبیان در هرات صحبت می‌کرد ضمن تبریک پیروزی انقلاب اسلامی به مسلمانان جهان گفت که هر حرکتی که بر محوریت دین آغاز و احکام دین در آن متبلور باشد، برای مردم قابل پذیرش و حمایت است.

 

دین محوری، ظلم ستیزی، عدالت‌خواهی و داشتن محبوبیت مردمی از ویژگی‌هایی بود که به باور مطهری، انقلاب اسلامی دارا بود.

 

او گفت که وقتی نظام شاهی از خط دین و اصلاح خارج شده و برنامه‌های ضد دینی را عملی می‌کند، امام(ره) براساس احساس مسوولیت و حفظ ارزش‌های دینی، به پا خاست.

 

از طرفی هم وقتی امام صدایش را با انگیزه‌ی ظلم ستیزی بلند کرد، ملت ایران پاسخ مثبت داده و در برابر ظلم، بی‌عدالتی و دین‌ستیزی ایستادند.

 

مطهری می‌گوید که امام(ره) تامین عدالت را به تمام معنا و در تمام عرصه‌ها جز با ریشه‌کن کردن نظام ضد دینی و روی کار آمدن نظام اسلامی نمی‌بیند، به همین دلیل مردم ایران از وی حمایت کردند. این عوامل باعث شد تا یک روحانی و عالم دینی، فقط با محبوبیت مردمی و بدون هیچ‌گونه امکانات تسلیحاتی و نظامی دست به چنین انقلاب بزرگی بزند.

 

وی افزود: در تاریخ جهان می‌بینیم نظام‌هایی که از محبوبیت مردمی برخوردار بودند، سال‌های متمادی حکومت و به مردم خدمت کردند اما نظام‌هایی که محبوبیت مردمی نداشتند، زود سرنگون شدند.

 

موسس مدرسه علمیه حجتیه گفت که این ویژگی را انقلاب امام خمینی داشت و با محبوبیت مردمی ادامه پیدا کرد.

 

وی تاکید کرد که مسلمانان باید از این انقلاب و هر انقلاب دیگری که براساس ارزش‌های دینی پایه‌گذاری شده، الگو بگیرند.

 

مطهری خاطر نشان ساخت، وقتی اندیشه‌ی امام را بررسی کنیم، متوجه می‌شویم که این اندیشه برای پیشرفت امت اسلامی در سراسر جهان است و منحصر به جغرافیای خاص نمی‌شود.

 

مسوول دفتر ولایتی حزب وحدت مردم افغانستان در هرات اذعان داشت که وقتی سخنان ارزشمند امام را راجع به ملت و جهاد افغانستان بررسی می‌کنیم، واقعا دلسوزانه است؛ او شخصیتی بود که در سطح جهان اسلام فکر می‌کرد، سخن می‌گفت و عمل می‌کرد.

 

او با تاکید بر این‌که این حرکت، حرکت خدا محور برای بهبودی وضعیت سیاسی، اقتصادی و فرهنگی مسلمانان جهان بود، گفت که از چنین حرکت و اندیشه‌ای باید حمایت شود تا چنین اندیشه‌ای تقویت و گسترش پیدا کند.

 

این عالم دینی تاکید کرد که امام خمینی(ره) در قلب مسلمین جای دارد و جوانان باید ضمن تحقیق بیشتر، با ابعاد شخصیتی ایشان آشنان شده و از تفکر و اندیشه‌های او الگو بگیرند.

 

در ادامه مولوی “تاج محمد”، مسوول بخش علمای شورای متحد مردمی هرات نیز ضمن تبریک پیروزی انقلاب اسلامی به مسلمانان گفت که در دنیا دو محور کفر و اسلام وجود دارد و مسلمانانی که در حلقه‌ی اسلام زندگی می‌کنند، جسد واحد هستند.

 

او با دشمنی دیرینه‌ی یهود و نصارا با مسلمانان اشاره کرد و گفت که این دشمنان قسم خورده در هر پیکر و لباسی که حرکت کنند، بالاخره دندان‌های سمی خود را بر پیکر مسلمانان فرو خواهند کرد.

 

وی خاطر نشان ساخت که پیروزی انقلاب آسان است اما حفظ و نگهداری آن سخت؛ ما نیز انقلاب کردیم و پیروز شدیم اما اکنون بیش از ۵۰ کشور وارد کشور ما شده‌اند و برای ما قانون می‌گذارند.

 

“تاج محمد” یادآور شد، وقتی در کشوری قوانین غربی و شرقی داخل شد و فرق بین قانون اسلام و قانون کفر نبود، عقیده‌های جوانان مختلف و ضعیف ‌شود.

 

این عالم دینی و فعال فرهنگی در غرب کشور همچنین گفت که پیروزی آسان بود اما چه کاری کردیم، بجان یکدیگر تاختیم و مشغول شدیم. احزاب، هفتاد هزار انسان مسلمان را در کابل به خاک و خون کشیدند و اکنون هم پیرو افراد هستند.

 

او همچنین به دوستی با امریکا اشاره کرد و گفت که از نظر دین چه فرقی میان روس و امریکا وجود دارد؛ فرقی نیست در حالی که امریکا بدتر از روس است. امریکا قلب جوانان، مادران و خواهران را تخریب می‌کند. این دشمن ظریف، خبیر و مدرن است.

 

وی نیز پیروزی را محور قرار دادن کلمه‌ی “لااله الا الله، محمد رسول الله” عنوان کرد و گفت که مسلمانان باید با محور قرار دادن این کلمه از مال و ناموس مسلمانان با خون خود محافظت کنند.

 

همچنین انجینر “محمد رسول”، عضو شورای متحد مردمی هرات نیز طی سخنانی چنگ زدن به ریسمان الهی را عامل پیروزی مسلمانان در مقابل دشمن عنوان کرد.

 

او قوم‌گرایی و برتری جویی‌ها را بد دانست و گفت که از نظر قرآن، بهترین شخص نزد خداوند، باتقواترین آنهاست، حال از هر قوم و نژادی که باشد. انقلاب‌ افغانستان پس از انقلاب ایران درس عبرتی بزرگی را به جهانیان داد و آنان متوجه شدند که اسلام نیازی به شرق و غرب ندارد.