• تاریخ انشار: ۳ دلو ۱۳۹۵
  • سرویس: اجتماعی
  • کد خبر: 8590
  • 1,234 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

مسلمانان باید با آگاهی از ظرفیت بلند اسلام ، جهان غرب را مطالعه کنند

n00136996-b

گفتمان آزاد دانشجویی با موضوع جهان اسلام و چالش های معاصر در بلخ دایر گردید.   به گزارش خبرگزاری آوا، گفتمان آزاد دانشجویی هر هفته روز جمعه ها همراه با پرسش و پاسخ میان کارشناسان و دانشجویان در بلخ دایر می شود.   حجت الاسلام والمسلمین حسن رضایی؛ مسئول بخش علمای تبیان در مشهد مقدس […]

گفتمان آزاد دانشجویی با موضوع جهان اسلام و چالش های معاصر در بلخ دایر گردید.

 

به گزارش خبرگزاری آوا، گفتمان آزاد دانشجویی هر هفته روز جمعه ها همراه با پرسش و پاسخ میان کارشناسان و دانشجویان در بلخ دایر می شود.

 

حجت الاسلام والمسلمین حسن رضایی؛ مسئول بخش علمای تبیان در مشهد مقدس که به شهر مزار شریف آمده بود، ضمن قدردانی از کارکرد های دفتر تبیان در بلخ گفت: موضوع گفتمان به تاریخ صدر اسلام یعنی از نخستین روز های ظهورش بر می گردد که پیوسته درگیر دسیسه های شیطانی مخالفین بوده است.

 

وی علاوه کرد: شور حقیقی دین اسلام در یک و نیم میلیارد مسلمان وجود دارد و این سبب شده تا دشمنان اسلام در صدد تخریب این دین الهی برآیند و تلاش کنند تا جلوی گسترش این حقیقت را بگیرند.

 

وی افزود: ذخایر ممالک اسلامی از قبیل نفت، گاز، شاهراه های جهانی و معدن ها سبب شد تا ابر قدرت ها و در رأس آن انگلیس و امریکا در تکاپو شوند تا این ذخایر را تحت اختیار خود دراورند.

 

آقای رضایی با اشاره به فتنه انگیزی انگلیس گفت: این ابر قدرت ها تجربه نمودند که امت اسلامی با جنگ و خون ریزی مهار شدنی نیست به همین دلیل با شعار اختلاف بینداز و حکومت کن وارد عرصه اسلام ستیزی شدند و در قدم نخست یهودیت را وسیله قرار دادند .

 

ایشان تصریح نمود: یهودیت ، مدعی تصاحب نیل تا فرات ، یعنی تمام ممالک اسلامی بود که در این راه نقشه از انگلیس بود ولی یهودیت را وسیله برای رسیدن به این هدف قرار دادند.

 

رضایی علاوه کرد: اما انگلیس باز هم قناعت نکرد و با ایجاد مذاهب منحرف ضد اسلامی و انسانی به طور مثال وهابیت در عربستان، بهائیت در ایران و قادیانیه ها در پاکستان ، امت اسلامی را به بی راهه کشاند .

 

آقای رضایی در ادامه گفت: وهابیت خود جریان افراطی است و تمام مذاهب اسلام را تکفیر می کند، بهائیت خدا را به جسم تشبیه می نماید و قادیانیه که رسالت حضرت محمد (ص) را تمام شده می دانند و ادعای نبوت دارد.

 

نامبرده اضافه کرد: یکی از مهمترین دسیسه های دشمنان اختلاف شیعه و سنی است و همواره در حال دامن زدن هستند اما جامعه باید در این رابطه آگاهی کامل داشته باشد.

 

او امریکا را جهان خوار بزرگ خواند و افزود: این شیطان بزرگ امروز در صدد دامن زدن قوم گرایی می باشد و نقشه اش را انگلیس مکار طرح کرده است.

 

آقای رضایی با تشریح این پرسش که چرا جهان اسلام مجری دسیسه های دشمنان شده است، گفت: دو علت دارد: یک اختلاف میان مذاهب و دوم سلطه اقتصادی ابر قدرت ها بر ممالک اسلامی به طوری که امت اسلامی اعتماد به نفس ندارد و سردمداران کشورها آلت دست دشمنان می باشند.

 

ایشان در اخیر بخش اول گفتمان افزود: بر تمام ما و شما ست تا اندوخته های علمی خود را بالا ببریم و سپس خود شناسی نماییم تا دشمن شناسی را بطور کل انجام دهیم.

 

در بخش ارائه نظریات دانشجویان غلام یحیی رنجبر؛ استاد دانشگاه رهنورد گفت: ما و شما غرب را با یک شرط مطالعه نماییم ، شرط هم این است که ظرفیت های بلند اسلام را بشناسیم چون بر همه اهل علم ثابت شده که اسلام بهترین قانون زندگی بشر است.

 

وی در گفت: اسلام برای تفکر ارزش خاصی را بیان نموده تا جایی که از عبادت هم بلند مرتبه ترعنوان شده و جهان غرب که از تفکر صحبت می کند چیزی نو را بیان نکرده است.

 

رنجبر می افزاید : مشکلات ممالک اسلامی فقط عدم استفاده نادرست از این دین می باشد و غرب هم نادرستی های ما را تقویت کرده است.

 

خانم برومند عضو بخش دانشجویی تبیان در مزارشریف گفت: عوامل متعددی وجود دارد که برای اسلام ستیزی استفاده می شود و یکی از این عوامل توطئه های شیعه های انگلیسی می باشد.

 

او تصریح کرد: این جریان با حمایت آشکار انگلیس همیشه در میان مذاهب اختلاف افکنی می کند ، همه مذاهب را بر ضد شیعه تحریک می نماید ، ابزار های قدرتمند چون رسانه ها را در اختیار دارند و تعداد زیادی هم نیرو دارند.

 

در بخش پرسش و پاسخ ، سخی داد با طرح این پرسش که وحدت با مذاهبی چون اسماعیلیه و زیدیه چه حکمی دارد ، گفت: اگر ما آنها را تکفیر کنیم ناهنجاری های پیش خواهد آمد.

 

آقای رضایی در پاسخ گفت: اگر شیعه جعفری بحث وحدت را مطرح می کند منظورش وحدت عقیدتی نیست بلکه وحدت به معنای با هم بودن است تا جامعه با تفرقه به طرف پرتگاه نرود ، حتی در یک خانواده دو برادر هم از نظر فکری تفاوت دارند.

 

حجت الاسلام رضایی در مورد جریان آیات شیرازی اظهار داشت: هر کسی فتوایی بدهد که وهن در دین شود حرام است و فرق نمی کنند که کدام مرجع تقلید باشد . در جهان امروز باید هوشیارانه حرکت کرد چون دشمنان به دنبال کوچکترین نکته هستند تا سوء استفاده نمایند.

 

ضمنا حجت الاسلام والمسلمین سید عیسی حسینی مزاری؛ رییس کل مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در این گفتمان حضور داشتند و باعث تشویق جوانان گردیدند.

 

برچسب ها:

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>