• تاریخ انشار: ۵ عقرب ۱۳۹۹
  • سرویس: سیاسی
  • کد خبر: 30645
  • 623 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

مسلمانان باید برنامه‌های صهیونیسم را بشناسند/ اسرائیل عامل اصلی جنایات بزرگ در جهان

  کارشناسان در گفتمان دانشجویی صدای افغان (آوا) در بلخ، ضمن اشاره به حکم مراجع تقلید در باب حرمت داد و ستد با رژیم اسراییل ابراز کردند که صهیونیسم عامل اصلی تمام مشکلات و جنایات بزرگ دنیا هستند و باید مسلمانان برنامه‌های آنان را شناسایی نموده و برای دفع آن برنامه‌ریزی کنند تا از این […]

 

کارشناسان در گفتمان دانشجویی صدای افغان (آوا) در بلخ، ضمن اشاره به حکم مراجع تقلید در باب حرمت داد و ستد با رژیم اسراییل ابراز کردند که صهیونیسم عامل اصلی تمام مشکلات و جنایات بزرگ دنیا هستند و باید مسلمانان برنامه‌های آنان را شناسایی نموده و برای دفع آن برنامه‌ریزی کنند تا از این طریق زمینه‌های نابودی رژیم اسرائیل فراهم شود.

 

خبرگزاری صدای افغان (آوا) -مزارشریف: گفتمان دانشجویی این خبرگزاری تحت عنوان “علمای اسلام و حرمت معامله با اسرائیل” با حضور کارشناسان امور، طلاب حوزات علمیه و دانشجویان، امروز جمعه در سالن اجتماعات مرکز تبیان در شهر مزارشریف برگزار شد.

 

حجت‌الاسلام سجاد عباسی مدیر مدرسه علمیه امیرالمومنین (ع) و سیدرضا موسوی مدیر مسوول لیسه عترت کارشناسان این نشست، روی سرفصل‌های “علت حرمت معامله و داد و ستد با اسراییل از نگاه علمای جهان اسلام؛ رژیم صهیونیستی و جنایت علیه بشریت و نسل‌کشی مسلمانان؛ چرا با وجود مشکلات فراوان در کشور خودمان ما باید از فلسطین حمایت کنیم و وظایف مسلمانان در پیروی از علما و ایستادن در مقابل رژیم صهیونیستی” صحبت کردند.

 

در ابتدا، سید رضا موسوی مدیر مسئول لیسه عترت در رابطه با سرفصل “علت حرمت معامله و داد و ستد با اسراییل از نگاه علمای جهان اسلام” گفت: وقتی بحث علما مطرح می شود، ذهن همه ی ما بر می گردد به سوی مراجع تقلید؛ چون حرف و سخن آنان تاثیر روی جامعه اسلامی دارد و حرف آنان می تواند برای ما معیار و اعتبار باشد و ما باید طبق گفتار آنان عمل کنیم. نظر همه مراجع را بیان نمی توانیم و تنها نظر سه مرجع تقلید را اینجا بیان می کنیم. یکی نظر آیت الله سیستانی است که ایشان داد و ستد با اسرائیل را حرام اعلان کردند. همچنان آیت الله مکارم شیرزای نیز در این مسئله فرمودند که جایز نیست، مگر هنگام ضرورت و به مقدار ضرورت و آیت الله امام خامنه ای فرمودند که به طور کلی خرید و فروش هرگونه کالای وارداتی از دولت غاصب اسرائیل حرام است.

 

موسوی افزود که چهار نوع معامله از نگاه حکم وجود دارد که اول معاملات واجب است و باید انجام بپذیرد، دوم معاملاتی است که حرام است و نباید انجام بگیرد، سوم و چهارم معاملاتی است که مستحب و مکروه است.

 

او گفت: معاملات واجب آن است که بقای جامعه ی اسلامی به آن بستگی دارد، مثلا در شرایطی قرار می گیرید که مجبور هستید معامله کنید، مثلا مردم مسلمان خوراکی ندارند و اگر این مواد ارتزاقی به جامعه نرسد، ممکن جامعه از هم بپاشد، در این شرایط واجب است که معامله انجام بپذیرد.

 

مدیر لیسه عترت تاکید کرد که بعضی مواقع معاملات حرام است که آن عبارت از معاملاتی که در آن تقلب وجود داشته باشد و معامله‌ای که در آن کمک به ظالم شود و این معامله را تمام مراجع حرام قرار داده است.

 

موسوی افزود که تمام مراجع تقلید معامله با رژیم اسرائیل را حرام اعلان کرده است، چون اسرائیل از جمله رژیم‌ هایی است که بدترین ظلم ها را بر جوامع اسلامی و انسانی کرده است و معامله با اسرائیل سبب رشد اقتصاد اسرائیل می شود و امکانات بیشتر را در اختیار اسرائیل قرار می دهد و ظلم آنان را تقویت می کند.

 

در ادامه ی گفتمان سجاد عباسی مدیر مدرسه امیرالمومنین علی (علیه السلام) در مورد سرفصل “رژیم صهیونیستی و جنایت علیه بشریت و نسل کشی مسلمانان” گفت: اساسا رد پای اسرائیل و تفکر و ایدئولوژی صهیونیزم را در تمام قتل ها و کشتارهای دسته جمعی تاریخ بشریت مشاهده می توانیم. وقتی تاریخ و مسئله‌ی صهیونیسم را ملاحظه می‌کنیم؛ صهیونیزم تنها یهودی ها نیستند، هر کس که مدافع حقوق صهیونیزم باشند، مثلا کشور امارات یهودی نیستند اما چون مدافع حقوق صهیونیزم هستند، صهیونیزم گفته می شوند.

 

به گفته ی او، رد پای کشتار دسته جمعی صهیونیزم را از ۳۷۰۰ سال پیش در حکومت هخامنشی ها دریافت می توانیم. آنان در حکومت هخامنشی ها ۷۷ هزار آریایی به دستور یهودیت در همین محدوده ی آریانا در یک روز قتل عام شده اند. در کتاب مقدس، باب استر، همین مسئله آمده است.

 

عباسی افزود که در زمان هخامنشی ها قبل از اینکه مسئله ی اسلام مطرح باشد، آنان با مخالفین شان می جنگند و در هر زمانی این کار را انجام می دادند. همینطور رد پای یهودیت را در شهادت پیامبر اسلام و امام حسین می بینید، در مبحث جنگ جهانی اول و دوم رد پای یهودیت را می بینید، شما در قتل عام ها در آفریقای شمالی رد پای یهودیت را می بینید، در مبحث قتل مسلمانان از سوی بودایی ها در هند، رد پای یهودیت را می بینید. این ها تنها مشکل با اسلام ندارد، تفکر یهودیت این است که آنان تنها انسان هستند و غیر از یهودیت را گوسفند می دانند و اگر این گوسفند ها مقابل شان قرار گرفت باید قتل عالم شوند و اگر مقابل شان قرار نگرفت، قطعا مدافع حقوق شان می شوند و صهیونیزم گفته می شود و باید از آنان به نفع خودشان استفاده کنند.

 

مدیر مدرسه امام امیرالمومنین علی (علیه السلام) گفت: کشتار مسلمین توسط صهیونیزم یک گوشه ی قضیه است و کشتار جهان بشریت را باید مورد بحث قرار بدهیم. یهودیت از گذشته تا آینده کسانی را که در مقابل شان قرار می گیرند، چه در قالب اسلام، مسحیت یا خود یهودیت، باید قتل عام کنند.

 

به بیان وی یهودیت دو دسته تقسیم می شوند، یک دسته شان که حکومت در اسرائیل تشکیل داده است و ما مسلمانان با آنان مشکل داریم و یک دسته دیگر شان با همین یهودی های اسرائیلی مشکل دارند و کار یهودی های اسرائیلی را غیر قانونی و غیر شرعی می دانند و یهودی هایی را که بر مردم فلسطین ظلم می کنند به رسمیت نمی شناسند. رسما پرچم اسرائیل را آتش می زنند؛ بنا ما با این یهود مشکل نداریم.

 

این آگاه مسایل دینی تاکید کرد که مشکل ما با آن یهودیتی است که کشور اسرائیل را به وجود آورده تفکر جهان برتری دارند و می گویند که همه چیز جهان مال ماست و خودشان را قوم برتر و بالاتر از دیگران می دانند و به خود شان حق تصرف بر مال و جان دیگر انسان ها را می دهند.

 

عباسی گفت: در گذشته قانون یهودیت این بود که وقتی می خواست جایی نسل‌ کشی کنند، یک نفر را داخل تشکیلات و حکومت هدف می فرستاد و این فرد در آنجا رشد پیدا می کرد و قوی می شد و از طریق این فرد قانون می گذاشت و حکم صادر می کرد و مردم بی گناه را قتل عام می کردند. مثلا در حکومت هخامنشی ها، دختری بنام “استر” را می فرستند که زن خشایارشاه پادشاه وقت می شود و بر خشایارشاه نفوذ پیدا می کند و حکم را صادر می کند و مخالفین اش را قتل عام می کند یا در زمان ناصر الدین شاه همچنان دختری را در حکومت می فرستد و این کار را انجام می دادند. در گذشته کلا سیستم کار آنان اینطور بود که یک قدرت منفعل را وارد می کرد و بعدا فعالش می کردند. مثلا در سریال ترکی “حریم سلطان” هم می بینید که خرم سلطانی که داخل حکومت عثمانی می شود و این دختر یهودی است و تمام دستگاه حکومت عثمانی را متلاشی می کند.

 

او اضافه کرد که در زمان کنونی یهودیت زیاد بالای سیستم بالا تکیه ندارد و سیستم کاری شان روی رسانه است و بیشتر از طریق فلم های بالیودی و هالیودی کار می کنند.

 

مدیر مدرسه امام امیرالمومنین علی(علیه السلام) با اشاره به قتل عام مسلمانان در هندوستان گفت که قبل از این مسئله یهودی ها دو فلم ساختند تحت نام های بهارات و رئیس؛ بهارات قضیه ی جدا شدن پاکستان از هندوستان و نشان دادند که مسلمانان پاکستان بر هندو ها ظلم کرده است. با این فلم هندو ها عقده ای شدند که مسلمانان یک وقت قدرت داشتند و بر ما ظلم کرده است، ما را قتل عام کردند و در این فلم خیلی هندو ها را مظلوم جلوه دادند. وقتی یک هندو این فلم را می بینند، یک جرقه در وجودش پیدا می شود که مسلمانان بر آنان چنین ظلمی کرده است و باعث می شود که هندو ها ریختند و مسلمانان را قتل عام کردند، اینجا لازم نیست خود یهودیت دست به کار شوند، بلکه از طریق مردم بومی هندوستان مسلمانان را قتل عام می کنند. فعلا یهودیت از رسانه ها استفاده می کنند و با پلان و برنامه از طریق مردم بومی یک منطقه مخالفین شان را قتل عام می کنند.

 

در کنار این موسوی با اشاره به سرفصل “چرا با وجود مشکلات فراوان در کشور خودمان ما باید از فلسطین حمایت کنیم” گفت: در این مسئله خیلی شبهات زیادی وجود دارد و می گویند که ما داخل افغانستان مشکلات فراوان داریم و نباید از فلسطین حمایت کنیم. اینجا سوال می کنیم که ما در افغانستان می خواهیم چی کار کنیم آیا دشمن افغانستان خیلی مشخص است؟ خیر دشمن مشخص نیست و دشمن با اسم مسلمان مردم را می کشد، درست پشت سر شان دست های دیگر کار می کنند اما این طالب مسلمان است اما در قضیه ی فلسطین دشمن مشخص است، دشمن روی ایدئولوژی ما کار می کند، دیگر بحث کشور فلسطین مطرح نیست، مسئله ی قدس قبله ی اول مسلمین مطرح است و دیگر محدوده ی جغرافیا مطرح نیست. بحث قدس برای مسلمانان ارزش است و فلسطین را دشمن بیرونی تهدید می کند. یک قسمت از جغرافیای اسلامی را دشمن مشخص تهدید می کند، اینجا واجب است که امت مسلمانان از قدس دفاع کنند.

 

به گفته ی او، بدون فلسطین نیز اگر کشور غیر مسلمانی بر کشور مسلمان حمله کند، اینجا بر مسلمانان واجب است که از این کشور حمایت کنند. مثلا وقتی در کشور لیبی که مشکلی ایجاد شد؛ تمام مسلمانان جهان عکس العملی نشان دادند.

 

موسوی اضافه کرد: وقتی ما در افغانستان مشکل داریم، این مشکل داخلی ما است و داریم علیه آن هم می جنگیم، دست و پا می زنیم، تمام اقشار جامعه برای حل آن کار می کنیم، در افغانستان طرف مقابل ما نیز مسلمان است و نمی شود علیه آنان عمل کنیم و تنها کار در برابر آنان روشنگری است که امروز این موضوع انجام می شود.

 

او تمام امت اسلامی را به یک پیکر تشبیه کرده گفت: تمام امت اسلامی مانند یک پیکر هستند در مقابل درد هر یک عضو این پیکر، امت اسلامی باید احساس مسئولیت کنند و بی تفاوت نمانند.

 

مسئول لیسه عترت ابراز داشت که در برابر این شبهه که ما در افغانستان خود مشکل داریم و دیگر به فکر مشکلات فلسطین نباشیم و شاید با فلسطین مشترکات مذهبی نیز نداشته باشیم، باید گفت؛ ما که اسلام را تنها به مذهب تایید نکرده ایم بلکه تمام مذاهب اسلامی متعادل هستند، بغیر آنان که در اختیار رژیم صهونیستی قرار گرفته، قبول داریم و خود را در برابر آنان مسئول می دانیم و بحث فلسطین تنها قضیه ی مردم فلسطین نیست و مسئله ی است که خود مردم فلسطین برای آن جان می دهند و برای آنان ارزش است. بحث فلسطین بحث ارزشی است و بحث ارزشی ربطی به جغرافیا ندارد و دفاع از این ارزش هیچ منافاتی با مشکلات درون کشور خود ما ندارد.

 

موسوی گفت که این شبهات فوق را کسانی ایجاد می کنند که چنین وضعی برای مردم فلسطین به بار آورده است و اگر کشورهای اسلامی هر کدام یک سطل آب بالای اسرائیل بیندازند، اسرائیل را آب می برد و اگر کشورهای اسلامی به گونه ی منسجم یک شعار فرهنگی علیه اسرائیل صادر کنند، اسرائیل بعد از چند سالی نابود می شود.

 

به قول او اگر این انسجام فکری میان کشور های اسلامی ایجاد و آنان به گونه ی جمعی مقابل دشمن مشترک بایستند، دیگر ایدئولوژی صهیونیزم کارساز نخواهد بود، اما دشمن تلاش دارند که این انسجام شکل نگیرد و تلاش دارند با راه اندازی مشکلات در کشورهای اسلامی آنان را از احساس مسئولیت مقابل سایر اعضای پیکر اسلامی غافل سازند.

 

در ادامه ی این گفتمان، عباسی در مورد “وظایف مسلمانان در پیروی از علما و ایستادن در مقابل رژیم صهیونیستی” گفت: وظیفه ی ما در قبال این خشونت و کشتار، چه کشتارهای جسمی و چه فکری چیست؟ اولین مبحثی که قرآن می گوید این است که دشمن را باید بشناسیم و این شناخت مقدمه ی شناخت برنامه های دشمن می شود. در علوم سیاسی یک بحثی داریم که اگر می خواهی کسی را نابود کنی باید برنامه اش را نابود کنیم؛ پس اگر می خواهید با دشمنی مثل صهیونیزم بجنگید، باید بدانید که آنان در عرصه های سیاسی، اقتصادی، اعتقادی و فرهنگی چه برنامه دارند و چگونه این طرح و برنامه شان را پیاده می کنند، درست این ها را بشناسید و انالیز کنید، تجزیه و تحلیل کنید و بعد برنامه بریزید که چطور این برنامه ها را نابود کنید. وقتی این طرح ها شکست بخورند، خود اسرائیل نیز نابود می شود.

 

او در رابطه به پروتکل های صهیونیزم گفت که دانشوران صهیونیزم ۲۴ پروتکل آماده کرده که سه پروتکل مهمش این است که اول باید تمام مراکز علمی جهان را در دست گرفت، باید علم را کنترول کرد، مثلا وقتی یک دانشجو افغانستان چیزی جدید می سازد باید او را بورسیه کرد تا دیگر این اختراعات در راستای اهداف افغانستان و اسلام مصرف نشود.

 

عباسی افزود که دومین پروتکل اسرائیل این است که باید در امنیت کشور هدف نفوذ کنند تا به اهداف شان آسان تر دست یابند و سومین پروتکل این است که باید رسانه های کشور دست آنان باشد؛ غول های رسانه ی مثل طلوع و شبکه یک در دست اسرائیل باشد تا اذهان مردم آن جامعه را کنترول کنند.

 

وی ابراز داشت: سه مجموعه ی فلم سازی دنیا که حرف اول را می زنند که شامل هالیود، بالیود و سینمای ترکیه در دست یهودیت است و آنان برای کنترول جامعه طرح و برنامه دارند، برای کودک ۵ ساله برنامه دارند، مثلا خودشان می گویند که ما سیصد سال از شما جلو هستیم، یعنی چی یعنی اینکه برای سیصد سال آینده شما ما برنامه داریم. وظیفه ما این است که باید این طرح را بشناسیم و از همان طریق هدایت صادر شود. بزرگان برنامه بریزند و برنامه و طرح صادر کنند.

 

عباسی افزود که پشت تمام واقعات دنیا و مشکلات افغانستان دست اسراییل دخیل است و به صراحت می توان گفت که هیچ اتفاقی در دنیا نمی افتد، مگر این که پشت پرده ی آن اسراییل قرار داشته باشد.