• تاریخ انشار: ۱۳ جوزا ۱۳۹۶
  • سرویس: اندیشه
  • کد خبر: 10878
  • 995 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

مسلمانان باید در سراسر کشور از اهداف و آرمان‌های امام خمینی (ره) برای پیشرفت و ترقی خود استفاده کنند

برخی از رهبران و حاکمان کشور از نظر خودسازی و اصلاح خود، دچار مشکل می‌باشند و آلوده هستند، از این رو چالش‌های زیادی در افغانستان وجود دارد که اگر ما با اهداف امام خمینی (رح) آشنایی پیدا کنیم می توانیم مشکلات کشور مان را، حل  کنیم. به گزارش خبرگزاری آوا، این مطلب توسط حجت السلام […]

برخی از رهبران و حاکمان کشور از نظر خودسازی و اصلاح خود، دچار مشکل می‌باشند و آلوده هستند، از این رو چالش‌های زیادی در افغانستان وجود دارد که اگر ما با اهداف امام خمینی (رح) آشنایی پیدا کنیم می توانیم مشکلات کشور مان را، حل  کنیم.

به گزارش خبرگزاری آوا، این مطلب توسط حجت السلام و المسلمین علی اکبر نورالحق مسئول بخش طلاب دفتر تبیان درهمایش بزرگ “در سوگ آفتاب” که به مناسبت بیست و هشتمین سالروز رحلت حضرت امام خمینی (ره) از طرف دفتر فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان در شهرمزارشریف (مرکز ولایت بلخ) برگزار شده بود عنوان شد.

 

وی گفت: از چهار ما به این سو به خاطر اجرای همایش امروزی برنامه‌ریزی صورت گرفته است؛ و بالاخره روز جمعه ۹ جوزا با اجرای برنامه‌های گوناگون و حضور پرشکوه مردم ولایت بلخ این برنامه راه اندازی شد.

 

 

وی افزود:حضرت امام خمینی (ره) بت‌شکن عصر خود بوده و ما باید با اهداف و کارنامه‌های وی آشنایی پیدا کنیم.

 

نور الحق با اشاره به ویژگیهای امام خمینی ادامه داد:امام خمینی (ره) از استعدادی عالی و خدا دادی برخوردار بود و از ابتدای زندگی تا آخرین لحظات زندگی یک شخصیت الهی بوددند چرا که افزود: یکی از شایستگی‌های شخصیت امام خودسازی و اصلاح خودش بود.

 

 

مسئول بخش طلاب مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان تصریح کرد: اهداف امام خمینی (ره) مبارزه با ظلم و یاری با مسلمانان نیازمند و بی بضاعت دنیا بود و همین ویژگی هایش وی را جهانی و شخصیت نمونه برای جهان، بخصوص جهان اسلام ساخت.

 

 

وی عنوان داشت:  امام خمینی (ره) خواهان اتحاد، وحدت، یک پارچگی و اتفاق میان مسلمانان و جهان اسلام بود از همین  رو همه مسلمانان باید در سراسر کشور از اهداف و آرمان‌های امام خمینی (رح) برای پیشرفت و ترقی خود استفاده کنند.

 

نور الحق اظهار داشت: حضرت امام خمینی (ره) تحت حاکمیت خدا، قرآن، پیامبر، اسلام و ائمه خدا زندگی می‌کرد و همیشه تلاش داشت که در برابر ظلم و ستم ایستادگی کرده و از محرومین و مظلومین دفاع و پشتیبانی نماید.

 

 

وی گفت: یکی دیگر از کلمات برجسته امام که همیشه درطول زندگی خود به آن تاکید داشته است این بود که قبل از اینکه جامعه را بسازیم اول باید خود را بسازیم. “شما خود را اصلاح کنید کشور اصلاح خواهد شد”.

 

 

مسئول بخش طلاب مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان با تاکید بر اینکه تمام کشورهای اسلامی باید با پیروی ازسخنان امام خمینی (رح) با هم متعهد باشند، در مورد ظلم کشور اسرائیل در حق مردم فلسطین اشاره نموده گفت: اگر تمام مسلمانان جهان با هم اتحاد و وحدت داشته باشند و هریک آنها یک سطل آب به روی اسرائیل بریزند؛ آنگاه تمام اسرائیل را آب خواهد برد.

 

 

نوالحق بیان داشت: برخی از رهبران و حاکمان کشور از نظر خودسازی و اصلاح، خود دچار مشکل می‌باشند و آلوده هستند، از این رو چالش‌های زیادی در افغانستان وجود دارد.

 

 

وی یاد اور شد: هرگاه مردم جهان بخصوص رهبران و مردم افغانستان با اندیشه و اهداف بلند امام، آشنا شویم آن وقت است که می توانیم مشکلات مانرا خود، حل نماییم.

 

مسئول بخش طلاب مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان در  پایان گفت: حضرت امام خمینی (ره) فرموده است که مسلمانان باید در مسیر خداوند، پیامبر، قران و اسلام حرکت کنند، و ما زمانی که با این اندیشه اسلامی و دینی حرکت کنیم خداوند بزرگ، مشکلات را حل می‌سازد.

 

 

قابل ذکر است در این همایش بزرگ، شماری دیگر از عالمان دینی و شخصیت‌های علمی پیرامون رحلت حضرت امام خمینی (رح) و کارنامه های وی صحبت کردند.