• تاریخ انشار: ۹ سنبله ۱۳۹۷
  • سرویس: اجتماعی
  • کد خبر: 20586
  • 461 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

مسلمانان رسالت فردی دارند تا مبلغ حادثه غدیر خم باشند

کارشناسان دینی می گویند که تجلیل از غدیر خم باید همانند ایام محرم الحرام نهادینه شود تا میان امت اسلامی گسترش پیدا کند، علما، بزرگان و جوانان وظیفه دارند تا در راه ترویج حادثه غدیر خم انفاق نمایند. به گزارش خبرگزاری آوا، حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمد موسوی؛ مسئول دفتر نمایندگی تبیان در بلخ در […]

کارشناسان دینی می گویند که تجلیل از غدیر خم باید همانند ایام محرم الحرام نهادینه شود تا میان امت اسلامی گسترش پیدا کند، علما، بزرگان و جوانان وظیفه دارند تا در راه ترویج حادثه غدیر خم انفاق نمایند.

به گزارش خبرگزاری آوا، حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمد موسوی؛ مسئول دفتر نمایندگی تبیان در بلخ در مراسم تجلیل از عید غدیر خم در کمپ سخی مزارشریف گفت: انفاق، اطعام دادن، تبلیغ و کوچکترین حرکت در راستای ترویج غدیر خم و ولایت علی (ع) ارزش دینی و مذهبی دارد و بزرگترین ثواب و معنویت الهی را در خود دارد، پس با یک پاکت خرما در گسترش غدیر سهم بگیریم.

حجت الاسلام موسوی در بخش دوم سخنان خود گفت پیامبر (ص) در سن ۴۰ سالگی مبعوث به رسالت شد و ۳ سال مردم را بصورت مخفیانه به اسلام دعوت می نمود. بعد ده سال در مکه دعوت علنی داشت و پس از تهدید مشرکان، ده سال را به مدینه هجرت کرد و مردم را هدایت می نمود. پیامبر (ص) با ۲۳ سال نبوت، در سفر حجه الوداع جبرئیل  بر ایشان فرود و وحی از جانب پروردگار نازل شد که “ای رسول ابلاغ کن آنچه را ما به شما نازل کرده‌ایم وگرنه رسالت را انجام نداده ای. یعنی ۲۳ سال نبوت حضرت محمد (ص) با ابلاغ امامت کامل می شود.

وی ادامه داد و گفت: تعیین امام از جانب پروردگار متعال است، چنانچه در قرآن داریم خداوند به حضرت ابراهیم فرمود: من تو را امام قومت گردانیدم، حضرت ابراهیم می گوید: خدایا می شود فرزندان من را هم امام قرار دهی، خداوند می فرماید نه امامت عهد الله است همانند نماز صبح، آیا امکان دارد که نماز صبح را چهار رکعت بخوانیم؟

مسئول دفتر تبیان در بلخ افزود: قرآن کریم در باره غدیر خم چهار لقب دارد روز نا امیدی کفار، روز کامل شدن دین و تکمیل شدن ایمان با پذیرفتن ولایت علی (ع) می باشد، روز اتمام نعمت است و روز راضی شدن خداوند متعال است. همین قرآن برای حضرت علی (ع) نیز چهار ویژگی دارد مرد انفاق گر در رکوع، نفس پیامبر (ص)، انفاق همه جانبه و نخستین کسی که اسلام می آورد.

این عالم دین در اخیر سخنان خود گفت: غدیر از منظر آیات، احدایث و بزرگان دینی جایگاه بلندی دارد. پس مسلمانان رسالت من و شما برای گسترش غدیر چیست؟ یک از وظایف مان برگزاری چنین جشن هاست ولی به این کار بسنده نکنید. همانطوری که پیامبر فرمود: حادثه غدیر را حاضران به غایبان برسانند، هر فرد ما رسالت داریم تا پیام رسان غدیر باشیم.

قابل ذکر است که مسئول و اعضای اصلی دفتر نمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان با حضور در مسجد خاتم الانبیا(ص) منطقه کمپ سخی شهر مزار شریف حادثه غدیر خم را به عنوان یک ارزش بزرگ مذهب شیعه دانسته، گفتند: حفظ وحدت و احترام به ارزش های دینی برادران اهل سنت برای ما طبق فتوا مراجع تقلید واجب است و غدیر برای ما مفهوم عبادت، مهربانی و انفاق را دارد.