• تاریخ انشار: ۱۴ جدی ۱۴۰۰
  • سرویس: آئین و اندیشه
  • کد خبر: 31559
  • 76 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

مسیر شهید سلیمانی با قدرت ادامه خواهد یافت

دفتر نمایندگی مرکز فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی تبیان در شهر مقدس قم به مناسبت فرارسیدن دومین سالروز شهادت سردار سرافراز اسلام شهید حاج قاسم سلیمانی و همراهان ایشان پیام تسلیت صادر کرد. متن پیام صادره به شرح ذیل است: بسم رب الشهداء والصدیقین دو سال از تراژدی غمناک فرودگاه بغداد که در آن، سردار سرافراز […]

دفتر نمایندگی مرکز فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی تبیان در شهر مقدس قم به مناسبت فرارسیدن دومین سالروز شهادت سردار سرافراز اسلام شهید حاج قاسم سلیمانی و همراهان ایشان پیام تسلیت صادر کرد.

متن پیام صادره به شرح ذیل است:

بسم رب الشهداء والصدیقین

دو سال از تراژدی غمناک فرودگاه بغداد که در آن، سردار سرافراز اسلام شهید حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس و یاران باوفایش به شهادت رسیدند، می‌گذرد. این مصیبت را به محضر حضرت ولی عصر(عج) و نائب بر حق ایشان امام خامنه‌ای و نیز تمامی مبارزین محور مقاومت و طرفداران شهدای مقاومت جهانی علیه استکبار تبریک و تسلیت عرض می‌کنیم.

دقیقا دو سال پیش در چنین روزی استکبار جهانی فاجعه‌ای بس بزرگ را آفرید و با زیر پا گذاشتن تمامی موازین حقوقی و بین‌المللی دست به ترور سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس زد و این جنایت بزرگ را رقم زد.

تعدادی از سردمداران جنگ‌‌افروز و جنایت‌کار آمریکا و همکارانش، در مقاطعی از تاریخِ چند صد ساله‌ی این کشور برای تطمیع و به زیر کشیدن ملت‌های آزاده دست به جنایت و غارت ثروت ملت‌ها زده و فاجعه‌ها آفریده‌اند.

بر همگان مبرهن است که استکبار جهانی همواره مرام و هدف‌اش تطمیع و تسلیم ملت‌های آزاده و به زیر کشیدن آنها و پیروی از سیاست‌های ضد بشری و انسانی‌شان بوده است.

خواست آنان این است که بایستی تمامی ملت‌های جهان تسلیم امیال هژمونی قدرت و سلطه‌ی اقتدارطلبانه‌ و استکباری‌شان باشند تا آنها در رفاه و آسایش و آرامش و نعمت و غنیمت بسر کنند و ملت‌های دیگر دنباله‌رو آنها و مطیع آنها باشند. اما امروز ملت‌ها آزاده و بیدارند و راه و رسم آزادگی را از پیشوای شهادت و آزادی، امام حسین(ع) آموخته‌اند. حسین (ع) برای همیشه سرمشق آزادگان بوده است.

پیروزی انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی(ره) این رسم و سنت آزادگی و آزاد زیستی را احیا کرده و به روح ملت‌ها در مسیر آزاد زیستن جان تازه‌ای دمیده است. سردار سلیمانی نیز شاگرد مکتب انقلاب اسلامی و خمینی کبیر (ره) و یاور خلف صالح آن، رهبر معظم انقلاب اسلامی امام خامنه‌ای (مدظله العالی) بود. او با طرح‌ها و برنامه‌های جامع انقلابی و ولایی‌اش سال‌ها در مقابل استکبار و استحمار و تکفیر و تروریزم غربی در سرزمین‌های مختلف اسلامی مبارزه کرد.

استکبار بیشتر از این نتوانست شکست سیاست‌های امپریالستی و ماجراجویانه‌ی خود را از ناحیه‌ی سردار سلیمانی تحمل کند. بنابراین در یک عمل ناجوانمردانه سردار بزرگ را به صورت فجیعانه به شهادت رساند.

هرچند استکبار و تکفیر و تروریزم با قتل و کشتار و ترور شخصیت‌های محور مقاومت همواره فاجعه آفریده و ملت‌ها را داغدار نموده‌اند، اما این را بدانند که نمی‌توانند در مقابل ملت‌های آزاده و محور مقاومت بإیستند؛ چون این راه و این مسیر همچنان ادامه داشته و سربازان خود را همیشه داشته و خواهد داشت.

السلام علی من اتبع الهدی
تاریخ ۱۴۰۰/۱۰/۱۴ / دفتر نمایندگی مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان قم