• تاریخ انشار: ۹ جدی ۱۳۹۸
  • سرویس: فرهنگی، هنری
  • کد خبر: 28521
  • 471 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

مصمم‌تر از قبل؛ حاضریم بارها خود را در راه مبارزه فرهنگی قربانی کنیم

خبرگزاری صدای افغان(آوا) ـ  کابل : صبح روز پنج‌شنبه(۷ جدی، سال ۱۳۹۶) طبق روال هر هفته گفتمان باشکوه دانشجویی در سالن همایش‌های مرکز تبیان و خبرگزاری صدای افغان(آوا) با حضور جمع کثیری از نخبگان کشور با موضوع “بررسی ابعاد و پیامدهای سالروز تجاوز قشون سرخ شوروی به کشور” برگزار گردید.   با توجه به این‌که […]

خبرگزاری صدای افغان(آوا) ـ  کابل : صبح روز پنج‌شنبه(۷ جدی، سال ۱۳۹۶) طبق روال هر هفته گفتمان باشکوه دانشجویی در سالن همایش‌های مرکز تبیان و خبرگزاری صدای افغان(آوا) با حضور جمع کثیری از نخبگان کشور با موضوع “بررسی ابعاد و پیامدهای سالروز تجاوز قشون سرخ شوروی به کشور” برگزار گردید.

 

با توجه به این‌که هر هفته در این گفتمان رسانه‌های مختلف محلی، ملی و بین‌المللی حضور داشتند و با توجه به پر بار بودن جلسات این گفتمان‌ها، محتوا و سخنان ایراد شده را ثبت و نشر می‌کردند، دشمن نتوانست ادامه این گفتمان‌های بیدارگرایانه را تحمل کند و با دسیسه‌ای منظم و برنامه‌ریزی شده، به این مرکز و پرورشگاه نخبگان علمی، فکری و فرهنگی حمله نمود و بیش از ۵۰ تن از اشتراک‌کنندگان این گفتمان را شهید و بیش از ۹۰ تن دیگر را زخمی ساخت.

 

بانو حلیمه مقدم، معاون امور بانوان دفتر مرکزی مرکز تبیان در کابل و از شاهدان عینی رویداد هفتم جدی ۱۳۹۶ در گفتگویی با خبرنگار خبرگزاری آوا، با توصیف صحنه این حادثه می‌گوید: “حادثه دلخراش آن روز با صحنه‌هایی از ماندن پیکر پاک شهدا در زیر آفتاب، دود و آتش و فریاد، ناله و صداهای گرفته و مظلومانه‌ای که نزدیکان خود را صدا می‌زدند؛ پدر و مادری که به دنبال فرزندان‌شان، خواهری که در جستجوی برادر و برادری که به دنبال خواهرش میان دود و آتش می‌گشتند، همواره در ذهنم مرور و تکرار می‌شود”.

 

بانو مقدم در ادامه خاطرنشان می‌سازد: “آنانی که در این راه به شهادت رسیدند، حقیقتا در راه خدا، راه حق و آموختن قرآن به شهادت رسیدند”.

 

او در حالی که در این حادثه زخم عمیقی برداشته و تاکنون از صدمات آن رنج می‌برد، تاکید می‌کند: “هیچ‌گاه این حادثه و حوادث مشابه آن نمی‌تواند مانع حضور و پیشبرد اهدافم در این راه شود، بلکه حاضرم تا خود را بارها و بارها در این راه قربانی کنم”.

 

این فعال فرهنگی و بانوی مبارز بر این باور است: “کسانی که سعی دارند تا با این گونه حملات وحشیانه مردم را بترسانند تا دیگر کسی برای ادای نماز در مساجد، فراگیری علوم و خصوصا قرآن کریم به مراکز علمی و قرآنی و برای کسب آگاهی و بیداری بیشتر به مراکز فرهنگی حضور پیدا نکنند؛ دست‌نشانده دشمنان دیرینه اسلام هستند و برای پیاده ساختن اهداف شوم آن‌ها فعالیت می‌کنند”.

 

معاون امور بانوان دفتر مرکزی تبیان در کابل در دو جمله پرمفهوم و پرمعنا سخنانش را خلاصه نمود و تصریح می‌کند: “ما وظیفه داریم تا اولا راه شهدا را ادامه داده و همواره یاد آن‌ها را زنده نگه داریم و ثانیا هیچ‌گاه تحت هیچ شرایطی از راه حقیقت و خدا به عنوان مسلمان واقعی دست برنداریم”.

 

بازهم مصمم‌تر از قبل در صحنه حضور دارم

از سوی دیگر، بانو مرضیه خادمی، از بانوان فعال و شاهد عینی و زخمی حادثه تروریستی هفتم جدی ۱۳۹۶، با تاکید بر این‌که دشمن از فعالیت‌های مرکز تبیان احساس خطر کرده بود، می‌گوید: “حمله دشمن بر مرکز تبیان نشان‌دهنده اهمیت و مهم بودن این مرکز فرهنگی و اجتماعی است؛ چرا که دشمن هرگز یک مرکز معمولی را هدف حمله قرار نمی‌دهد”.

 

او در ادامه با عالی توصیف نمودن سایر فعالیت‌ها به خصوص گفتمان‌های دانشجویی این مرکز، تاکید می‌کند که مرکز تبیان در پیشبرد اهدافش موفق بوده که آرامش و خواب راحت را از دشمن گرفته است.

 

بانو خادمی که در این رویداد شنوایی‌اش دچار مشکل شده است، می‌گوید: “با توجه به ممانعت‌های فامیل و خانواده‌ام از ادامه حضور در مرکز تبیان، اما بازهم مصمم‌تر از قبل در صحنه حضور دارم و هرگز مبارزاتم کم‌رنگ نخواهد شد؛ حامی و پشتیبان این مرکز بوده و در حد توان مسئولیتم را اجرا خواهم کرد”.

 

این فعال فرهنگی که آمریکا را عامل اصلی این جنایات در کشور می‌داند، از مردم می‌خواهد تا به خود و باورهای خویش احترام بگذارند و متکی به بیگانگان نباشند، چرا که دیگران هرگز برای ما خدمت نمی‌کنند و تنها به دنبال پیاده ساختن اهداف شوم خود هستند؛ پس خودمان باید برای سعادت و خوشبختی خود تلاش کنیم.