• تاریخ انشار: 28 دسامبر 2017
  • سرویس: سیاسی
  • کد خبر: 16121
  • 389 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

معاون ریاست اجراییه: حمله بر مرکز فرهنگی اجتماعی تبیان در کابل کار داعش است

محمد محقق، معاون ریاست‌ اجراییه، حمله بر خبرگزاری صدای افغان (آوا) و مرکز فرهنگی اجتماعی تبیان در کابل را کار داعش دانسته است. این در حالی است که پس از این گفته های آقای محقق، گروه داعش مسئولیت این رویداد را به عهده گرفته است.   آقای محقق در صفحه شخصی فیس‌بوک خود، با نشر […]

محمد محقق، معاون ریاست‌ اجراییه، حمله بر خبرگزاری صدای افغان (آوا) و مرکز فرهنگی اجتماعی تبیان در کابل را کار داعش دانسته است. این در حالی است که پس از این گفته های آقای محقق، گروه داعش مسئولیت این رویداد را به عهده گرفته است.

 

آقای محقق در صفحه شخصی فیس‌بوک خود، با نشر پیامی نوشته است: «دشمنان قسم خورده و خون‌خوار مردم افغانستان و در راس آن، گروه تکفیری و تروریستی داعش یک‌بار دیگر دست به جنایت زده و با انجام حمله تروریستی بر مرکز فعالیت‌هاى دینى ( تبیان ) و خبرگزاری افغان ( آوا ) در یک نشست فرهنگی این نهاد در غرب کابل، ده‌ها تن از فرهنگیان و افراد ملکی را شهید و زخمی ساختند».

 

گروه طالبان مسوولیت این حمله را برعهده نگرفته و گروه داعش نیز تا هنوز در این مورد، اعلام موضع نکرده است.

 

اما آقای محقق افزوده است که داعش در سال‌های اخیر بارها بر مساجد و گردهمایی‌های مردمی حمله‌ کرده‌اند و باعث کشته و زخمی شدن بسیاری از مردم شده‌اند.

 

وی همچنان از مردم خواسته است تا در چوکات نیروهای حمایت از مساجد و مراکز دینی و فرهنگی دست به کار شوند.

 

پیش از این، وزارت امور داخله طرح امنیتی مساجد را ریخته بود که مردم با دریافت اسلحه از سوی این نهاد، خودشان امنیت مساجد و مراکز دینی‌شان را تامین می‌کردند و این طرح در ماه محرم عملی شد.

 

بر اساس آخرین آماری که وزارت داخله اعلام داشته، در رویداد امروز، ۴۰ نفر شهید و ۳۰ تن دیگر زخمی شده‌اند.

 

حمله امروز را، ارگ ریاست‌جمهوری و قصر سپیدار نیز با نشر بیانیه‌هایی، محکوم کرده‌اند.