• تاریخ انشار: 30 دسامبر 2017
  • سرویس: سیاسی
  • کد خبر: 16240
  • 416 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

ملت بیدار افغانستان عوامل اصلی حملات ترویستی را می‌شناسند/ وقت آن است که بر اساس این علم و آگاهی، حرکت کنند

حضرت آیت الله العظمی سید محمدتقی مدرسی(دام ظله) در کربلای معلی، با ارسال پیامی، حمله تروریستی بر مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان و خبرگزاری صدای افغان(آوا) را به شدت محکوم کرده و از مردم خواسته در تأمین امنیت خود سهم بگیرند تا از این طرق، عجز و ضعف نیروهای امنیتی جبران گردد. مدرسه علمیه […]

حضرت آیت الله العظمی سید محمدتقی مدرسی(دام ظله) در کربلای معلی، با ارسال پیامی، حمله تروریستی بر مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان و خبرگزاری صدای افغان(آوا) را به شدت محکوم کرده و از مردم خواسته در تأمین امنیت خود سهم بگیرند تا از این طرق، عجز و ضعف نیروهای امنیتی جبران گردد. مدرسه علمیه حجتیه(عج) هرات و طلاب و محصلان جامعه المصطفی العالمیه مقیم در قم نیز این حمله را نکوهش کرده اند.

 

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)، در پیام دفتر حضرت آیت الله العظمی حاج سید محمدتقی مدرسی(دام ظله) در کربلای معلی آمده است: “تروریست‌های وحشی و دستان کثیف دشمنان اسلام با حمله به مرکز خبرگزاری صدای افغان و خلق حادثه تلخ تروریستی روز پنج‌شنبه در غرب کابل، تعدادی از مؤمنان، جوانان متدین و متهعد، اصحاب فرهنگ و اهالی رسانه را به شهادت رساندند. این اقدام وحشیانه را که باعث تألم و تأثر فراوان شد، محکوم کرده و شهادت مظلومانه برادران و خواهران مسلمان را به ملت افغانستان و به ویژه خانواده معزز شهدا تسلیت می‌گوییم”.

 

در ادامه این پیام آمده است: “ضمن آرزوی علو درجات برای شهدا و شفای عاجل برای مجروحان، نکاتی را با توجه به شرایط خاص منطقه و بخصوص کشور شما یادآور می‌شویم:

ـ مطمئناً آن ملت بیدار عوامل اصلی این حملات ترویستی را می‌شناسند؛ ولکن وقت آن است که بر اساس این علم و آگاهی حرکت کنند.

 

ـ اکنون ضرورت دخالت مستقیم مردم در تأمین امنیت خود احساس و حمله‌های متعدد دشمنان آن ملت بزرگ و قهرمان و توسعه دامنه اعمال وحشیانه آن‌ها، این موضوع مهم را به اثبات رسانده است.

 

ـ بنابراین در این شرایط لازم است در تأمین امنیت خود سهم بگیرید تا از این طریق عجز و ضعف‌ عناصری که نقش نماینده‌های شما ملت مسلمان را در عرصه تأمین امنیت و حمایت از حقوق شما تقبل کرده‌اند، جبران گردد.

 

مدرسه علمیه حجتیه(عج) شهر هرات

 

از سوی دیگر، مدرسه علمیه حجتیه(عج) شهر هرات نیز با ارسال پیامی، نوشته است: “بار دیگر سفاکان عصر با هدف قرار دادن غیر نظامیان بی گناه ثابت کردند که به هیچ اصول انسانی پایبند نبوده و به دنبال ترویج ویروس وحشی گری خود در میان جامعه متدین و صلح طلب افغانستان هستند”.

 

طلاب و محصلان جامعه المصطفی العالمیه مقیم در قم

 

طلاب و محصلان جامعه المصطفی العالمیه مقیم در قم هم در پیامی خاطرنشان کرده اند: “این بار شقی ترین انسان ها که نام انسان نهادن بر آن ها اهانتی است بر فطرت پاک انسانیت، چهره پلید و کثیفش را در قالب جنایتی بزرگ دیگری آشکار نمود و قلوب میلیون ها انسان را جریحه دار و صدها خانواده را در سوگ عزیزان شان نشاند. این بار این موجودات دون و پست، مرکزی را مورد تهاجم قرار داد که وابستگی نظامی ندارد بماند، بلکه اهداف شان خدمت به دین مقدس اسلام و ترویج فرهنگ ناب محمدی(ص) و شعارشان وحدت و صمیمیت و همگرایی و هم پذیری مسلمانان می باشد”.

 

این طلاب تصریح کرده اند: “عاملین این جنایت ضد بشری، می خواهند با همچون جنایات ضد انسانی شان بر طبل تفرقه قومی و مذهبی بکوبند و شعار وحدت را از روحیه انسان های آزاد و مسلمانان شهید پرور و مبارز افغانستان سلب کنند، اما غافل از این که این ملت بزرگ و آزادمنش با سعه صدری بیشتری در کنارهم بوده و بر ضد جنایات خصمانه آن ها مبارزه خواهند نمودند”.