• تاریخ انشار: ۳۰ ثور ۱۳۹۸
  • سرویس: آئین و اندیشه
  • کد خبر: 25641
  • 500 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

ملت مسلمان افغانستان اعم از شیعه و سنی باید از قدس دفاع کنند

امام‌جمعه ولسوالی دولت آباد ولایت بلخ گفت: ملت مسلمان افغانستان اعم از شیعه و سنی باید از قدس دفاع و در مقابل اسرائیل ایستاده شوند.   به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا) حجت الاسلام ناظر حسین حیدری امام جمعه ولسوالی دولت آباد ولایت بلخ در مراسمی تحت عنوان علما و ضرورت دفاع از قدس ( یک […]

امام‌جمعه ولسوالی دولت آباد ولایت بلخ گفت: ملت مسلمان افغانستان اعم از شیعه و سنی باید از قدس دفاع و در مقابل اسرائیل ایستاده شوند.

 

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا) حجت الاسلام ناظر حسین حیدری امام جمعه ولسوالی دولت آباد ولایت بلخ در مراسمی تحت عنوان علما و ضرورت دفاع از قدس ( یک شنبه ۲۹ ثور) در سالن اجتماعات مرکز فعالیت های فرهنگی و اجتماعی تبیان در بلخ که با حضور جمع کثیر از علمان دین داخل شهر و ولسوالی های شهر مزارشریف از سوی این مرکز برگزار گردید گفت:‌ طبق آیه قرآن کریم کسانی که ظلم و ستم می کند مورد عذاب الهی قرار میگیرد و خدای متعال در کمین ظالمین و ستمگران است.

 

وی افزود: ظلم سبب فنای دولت ها و ملت هاست و هر حاکم که ظالم باشد نابود خواهد شد و امروز هم امریکا و اسرائیل که بالای ملت ها ظلم و ستم روا میدارند و در‌جوامع اسلامی فاجعه، ظلم و ستم خلق کرده و جوانان، زنان و کودکان فلسطینی را قتل عام می کنند مورد عذاب الهی قرار خواهد گرفت.

 

حیدری ادامه داد: امروز مسلمانان باید به فریاد ملت مظلوم فلسطین لبیک بگویند و با وحدت و همدلی از قبله اول مسلمین که قدس شریف است دفاع کنند و  در دفاع از فریاد امام امت خمینی کبیر(ره) را که گفته بود قدس مربوط به همه مسلمان است به عنوان یک تکلیف در جهان اسلام در برابر رژیم صهیونیست  بایستند.

 

امام جمعه ولسوالی دولت آباد ولایت بلخ  اظهار داشت:‌ امریکا در راس این همه جنایت ها قرار دارد و به نام اسلام دستگاه های تروریستی تربیت کرده است و امروزه تاریخ نشان داده که ستمگران نابود خواهند شد و مظلومین عالم پیروز می شود و این وعده خداست که هر‌کسی دین و مکتب توحید را یاری کند خدا آن را یاری می کند و انشاءالله مستکبرین جهان شکست خواهد خورد.

 

وی گفت: ملت بزرگ افغانستان باید با وحدت همدلی و کلمه توحید از قبله اول مسلمین دفاع  و به فریاد ملت مسلمان فلسطین لبیک بگویند و از قدس شریف تا پای جان اعم از شیعه و سنی دفاع کنند و در مقابل اسرائیل و صهیونیست ایستاده شوند که انشاءالله پیروز خواهیم شد.