• تاریخ انشار: ۱۴ جوزا ۱۳۹۴
  • سرویس: اجتماعی
  • کد خبر: 2661
  • 1,262 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

منتظران حضرت امام زمان‹عج› به دنبال فراهم کردن زمینه ظهور امامشان هستند

مسئول دفتر نمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در مزارشریف می گوید که تمامی مسلمانان، دوست داران و منتظران اعم از زنده ها و مرده ها، کوچک و بزرگ همه سرباز امام زمان‹عج› خواهند بود به شرط این که دوست دار، ره رو و منتظر واقعی، پویا و سازنده امام زمان‹عج› باشند.   به […]

مسئول دفتر نمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در مزارشریف می گوید که تمامی مسلمانان، دوست داران و منتظران اعم از زنده ها و مرده ها، کوچک و بزرگ همه سرباز امام زمان‹عج› خواهند بود به شرط این که دوست دار، ره رو و منتظر واقعی، پویا و سازنده امام زمان‹عج› باشند.

 

به گزارش آوا، طی مراسم باشکوهی با حضور ده ها تن از بانوان در مسجد منطقه قزل آباد ولایت بلخ از سالروز میلاد با سعادت حضرت مهدی موعود‹عج› از سوی دفتر نمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در مزارشریف تجلیل به عمل آمد.

 

در این مراسم با شکوه برنامه های تلاوت قرآن کریم، مقاله، سرود، تئاتر، سخنرانی و مسابقه به اجرا گذاشته شد.

 

در این محفل، سید عبدالله موسوی نژاد‹نایاب›؛ مسئول دفتر نمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در مزارشریف طی سخنانی با اشاره به حکمت ولادت حضرت مهدی موعود ‹عج› گفت که در قرآن کریم بیان شده است: « در تمامی کتاب های آسمانی ذکر کرده ایم که روزی زمین را بنده صالح خداوند خواهد گرفت» که آن بنده صالح خداوند امام زمان‹عج› است که حکومت جهانی مربوط به این بنده صالح خداوند می باشد.

 

وی علاوه کرد که سه نوع انتظار خنثی، تخریب کننده و سازنده‹پویا› وجود دارد که انتظار پویا و سازنده بهترین انتظار است که در این انتظار، منتظران حضرت به دنبال فراهم کردن زمینه ظهور امامشان هستند و برای آن تلاش می کنند.

 

نایاب افزود که متاسفانه برخی از افراد به این تصور هستند که با ظهور امام زمان‹عج› تمامی دنیا نابود شده و افراد به هلاکت می رسند، در حالیکه این نوع برداشت به دلیل عدم شناخت و اطلاعات مردم از برکات ظهور امام زمان‹عج› است و دشمنان این گونه تصورات غلط را در ذهن مردم ترسیم کرده اند و به امام زمان ‹عج› تهمت بسته اند.

 

مسئول دفتر نمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در مزارشریف گفت که امام زمان‹عج› عدالت گستری است که با کفار و ظالمینی که در برابر استدلال و منطق امام زمان‹عج› سرکشی می کنند مبارزه می کند و جهل، بی سوادی، فحشا و منکرات و خرافاتی را که جامعه انسانی را فراگرفته است ریشه کن می کند .

 

وی علاوه کرد که امام زمان ‹عج› با کسی دشمنی ندارد بلکه او رئوف و مهربان بوده و فریاد عدالت خواهی و نمونه ی عینی عدالت می باشد و ظلم و ستم را از بین می برد و عدالت را تحقق می بخشد.

 

نایاب افزود که تعداد سربازان امام زمان ‹عج› که سه صد و سیزده نفر در روایات آمده است که پنجاه تن از آنان را بانوان تشکیل میدهند که این تعداد افراد یاران خاص و فرماندهان ارشد لشکر امام زمان ‹عج› هستند.

 

مسئول دفتر نمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در مزارشریف گفت که تمامی مسلمانان، دوست داران و منتظران اعم از زنده ها و مرده ها، کوچک و بزرگ همه سرباز امام زمان‹عج› خواهند بود به شرط این که دوست دار، رهرو و منتظر واقعی، پویا و سازنده امام زمان‹عج› باشند.

 

وی تاکید کرد که امام زمان‹عج› دشمن بشریت نیست بلکه زنده کننده بشریت و عدالت گستری عادل بر روی زمین است.

 

نایاب افزود که ما به عنوان منتظران و دوستداران امام زمان‹عج› و پیروان امام عصرمان چه باید بکنیم تا در آینده از جمله پیروان و یاران خاص امام زمان مان محسوب شویم؟

 

وی در جواب به این سوال خطاب به مادران حاضر در این محفل گفت که باید شما مادران بر روی تربیت فرزندان تان برنامه ریزی دقیق داشته باشید و آن ها را دانش آموز، دانشجو و دانشمند تربیت کنید و تنها به مکتب فرستادن فرزندان اکتفا نکنید و فعالیت و مبارزه فرهنگی کنید.

 

مسئول دفتر نمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در مزارشریف خاطر نشان ساخت که منطقه قزل آباد از جمله مناطقی است که در دوران جهاد مردانی سلحشور و پدران شما در مقابل دشمنان جنگ تسلیحاتی کردند و شهید تقدیم این جامعه کردند و امروز شما باید فرزندان تان را در راستای مبارزه فرهنگی تشویق و آماده کنید تا در مقابل دشمن مبارزه بکنند

 

وی علاوه کرد که تنها در خانه ننشینید بلکه در مجامع عمومی حضور بیابید و فرزندان تان را کمک و حمایت بکنید تا در آینده بتوانند جبهات و صحنه های فرهنگی را گردانندگی بکنند .

 

نایاب همچنان تاکید کرد در صورتی که شما مادران سهل انگاری نموده و صحنه را خالی بکنید دشمنان این صحنه را تصرف و پر خواهند کرد.