• تاریخ انشار: ۱۰ جوزا ۱۳۹۸
  • سرویس: مهاجرین
  • کد خبر: 25806
  • 528 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

مهاجرین افغانستانی در روز جهانی قدس مظلومیت مردم فلسطین را در مشهد مقدس فریاد زدند

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)، امسال و همزمان با اعلام تصمیم واشنگتن برای اجرایی کردن گام اول “معامله قرن” برای پایان دادن یکجانبه به مسئله فلسطین، برگزاری راهپیمایی روز جهانی قدس به عنوان عاملی قوی و موثر برای محکوم ساختن این طرح پوشالی کاخ سفید از سوی افکار عمومی بیدار جهان، اهمیتی به مراتب بیشتر […]

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)، امسال و همزمان با اعلام تصمیم واشنگتن برای اجرایی کردن گام اول “معامله قرن” برای پایان دادن یکجانبه به مسئله فلسطین، برگزاری راهپیمایی روز جهانی قدس به عنوان عاملی قوی و موثر برای محکوم ساختن این طرح پوشالی کاخ سفید از سوی افکار عمومی بیدار جهان، اهمیتی به مراتب بیشتر از سال های گذشته داشت.

 

راهپیمایی مردم مومن و روزه دار مشهد مقدس اعم از مهاجر و انصار به سمت میعادگاه نماز جمعه در حرم مطهر رضوی، همزمان با سایر شهرهای ایران، حوالی ساعت ده صبح امروز آغاز شد و ولایتمداران با شعارهای خود حمایت از حقوق ملت فلسطین، محکومیت جنایات رژیم اشغالگر قدس و رد معامله قرن را فریاد زدند.

 

در راهپیمایی روز جهانی قدس امسال در مشهد مقدس شخصیت‌ها و چهره‌های سیاسی، فرهنگی و اجتماعی مهاجرین افغانستانی نیز حضور پررنگ و  پر شوری داشتند.

 

در جمع پرشور و باشکوه راهپیمایی کنندگان ،علاوه بر بیرق کشور فلسطین،ایران، حماس فلسطین و حزب الله لبنان، بیرق های کشور افغانستان، مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان افغانستان و شواری هماهنگی تشکل های مهاجرین افغانستانی به اهتزار در آمده بود.

 

شعار «نه به معامله قرن» هم از زبان راهپیمان روز قدس شنیده می‌شد و هم نوشته‌اش بر فراز دستان آنان به چشم می‌خورد. مرگ بر اسراییل و تاکید بر تعلق قدس به مسلمانان از دیگر شعارهای پرتکرار تظاهر کنندگان در مشهد مقدس بود. مردم روزه‌دار پلاکادرهایی با مزمون «نحو القدس»، «به زودی نماز جمعه را در قدس می‌خوانیم»، «فلسطین تنها نیست» و «قدس پایتخت فلسیطین است» باخود به همراه داشتند.

 

حضور گسترده بخش جوانان و نوجوانان مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان و دانش آموختگان مدرسه قرآن این مرکز نیز  آنان را به میدان دار حماسه مردمی امروز تبدیل کرده بود.

 

روز جهانی قدس آخرین جمعه ماه رمضان است که امام خمینی(ره)ماه اسد سال ۱۳۵۸ آن را روزی رسمی برای حمایت از مردم فلسطین دانست و از مسلمانان جهان خواست که برای کوتاه کردن دست رژیم صهیونیستی و پشتیبانان آن به هم بپیوندند.