• تاریخ انشار: ۲۲ دلو ۱۳۹۶
  • سرویس: اجتماعی
  • کد خبر: 17805
  • 1,101 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

مهاجرین افغانستانی پرشور در راهپیمایی جشن پیروزی انقلاب اسلامی شرکت کردند

مهاجرین مومن و ولایت مدار افغانستانی امروز حضور پر شوری در راهپیمایی یوم الله بیست و دوم دلو سالروز پیروزی انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی(ره)و جشن سی و نهمین سال پیروزی مردم مسلمان ایران مقابل رژیم شاهنشاهی پهلوی داشتند.   به گزارش خبرگزاری آوا، همانطور که امام خامنه ای در دیدار با فرماندهان قوای […]

مهاجرین مومن و ولایت مدار افغانستانی امروز حضور پر شوری در راهپیمایی یوم الله بیست و دوم دلو سالروز پیروزی انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی(ره)و جشن سی و نهمین سال پیروزی مردم مسلمان ایران مقابل رژیم شاهنشاهی پهلوی داشتند.

 

به گزارش خبرگزاری آوا، همانطور که امام خامنه ای در دیدار با فرماندهان قوای هایی اظهار داشتند، راهپیمایی امسال بیست و دوم بهمن باشکوهتر از سال های قبل  در اقصی نقاط کشور ایران برگزار شد، همه پیر و جوان، زن و مرد، کودک و بزرگ همه در این جشن حضور یافتند بار دیگر برگ زرین دیگری در تاریخ پر افتخار انقلاب اسلامی ثبت کردند.

 

در شهرهای مهاجرنشین مشهد مقدس، اصفهان و قم، مهاجرین افغانستانی نیز با حمل دست نوشته و بیرق افغانستان، دوشادوش برادران و خواهران انصار خود در این جشن الهی و معنوی حضور یافتند و فریاد ضد استکباری مرگ بر آمریکا سردادند.

n00158040-r-b-011

به گزارش خبرنگار آوا از مشهد مقدس، مهاجرین افغانستانی اعم از پیر و جوان، زن و مرد امسال منسجم تر و پررنگ تر از سال های گذشته به صورت انفرادی، خانوادگی و دسته جمعی با در دست داشتن بیرق افغانستان و دست نوشته ها با مضامین ، انقلاب اسلامی متعلق به مستضعفان جهان است، مرگ بر امریکا شرکت نمودند.

 

طبق هماهنگی صورت گرفته بین نهادها و مراکز مهاجرین افغانستانی با محوریت نمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان ، مهاجرین با تجمع در مقابل حسینیه هراتیها حرکت خود را به سوی حرم مطهر رضوی آغاز کردند و به خیل شرکت کنندگان در راهپیمایی روز یوم الله بیست و دوم دلو پیوستند.

پس طی مسافت پیش بینی شده، همزمان با اذان ظهر تظاهر کنندگان به حرم مطهر رضوی رسیدند و نماز ظهر را اقامه نمودند.

n00158040-r-b-014

سپس قطعنامه‌ پایانی راهپیمایی قرائت شد که در آن  ضمن تجدید پیمان با آرمان های امام راحل و امام خامنه ای، بر وحدت امت اسلامی در مقابل دشمنی استکبار به سرکردگی آمریکا تاکید شده بود.

 

شایان ذکر است که در راهپیمایی امروز مراکز و نهادها، خیریه ها و موسسات مهاجرین از جمله، مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان، اتحادیه اصناف و بازاریان مهاجرین، خیریه خیر المرسلین، جلسه یاد یاران، خیریه امام جواد، حسینیه هراتی ها،  موسسه درمانی صاحب، خیریه سید الشهداء، جلسه ختم صلوات چهارده معصوم(ع) ،جامعه روحانیت امامیه هرات و مرکز فرهنگی باقر العلوم حضور فعالی داشتند.

n00158040-r-b-012