• تاریخ انشار: ۱۳ میزان ۱۳۹۶
  • سرویس: اندیشه
  • کد خبر: 14359
  • 850 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

مهمتر از عزاداری در ماه محرم، نماز اول وقت است/مهمترین خواسته امام حسین(ع)، برپا داشتن نماز اول وقت بود

n00150966-b

رییس عمومی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان که در مراسم عزاداری روز هفتم ماه محرم در مسجد اتحاد در کابل سخنرانی می کرد، با اشاره با ابعاد زندگی امام حسین(ع) و شیوه و سلوک ایشان، گفت که مهم تر از سخنرانی و روضه خوانی و عزاداری، نماز اول وقت و حتی مهم تر از […]

رییس عمومی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان که در مراسم عزاداری روز هفتم ماه محرم در مسجد اتحاد در کابل سخنرانی می کرد، با اشاره با ابعاد زندگی امام حسین(ع) و شیوه و سلوک ایشان، گفت که مهم تر از سخنرانی و روضه خوانی و عزاداری، نماز اول وقت و حتی مهم تر از قرائت قرآن، پرپا داشتن نماز اول وقت است.

 

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)، وی با بیان این که بحث نماز اول وقت خیلی اهمیت دارد، ادامه داد: نماز اول وقت به آن میزان اهمیت دارد که در ظهر عاشورا حضرت امام حسین(ع) با وصف این که در میدان نبرد و جنگ است، نماز جماعت را بر پا می دارد؛ نماز اول وقت خیلی مشکل گشا است. مهترین بحثی که در نماز اول وقت وجود دارد، این است که نماز اول وقت مقبول درگاه حق قرار می گیرد.

 

این عالم دین به یک داستان از آیت الله مجتهدی تهرانی، یکی شخصیت ها و علمای بین المللی اشاره کرد و گفت: وی می فرماید یکی از فواید نماز جماعت اول وقت این است که به برکت اقامه نماز اول وقت امام زمان(عج)، نمازهای ما هم مقبول می شود، زیرا امام زمان نیز نماز اول وقت می خواند”. وی خاطرنشان کرد: وقتی نماز اول وقت می خوانیم، حداقل به آبرو، عزت و بزرگی امام زمان(عج) نماز ما هم قبول می شود.

 

به گفته دبیرکل حزب اسلامی تبیان، متأسفانه امروزه مؤمنین و مسلمین به خصوص در افغانستان اهمیت نماز اول وقت را درک نمی کنند؛ وقتی به مساجد یا محافل و مجالس قرآن خوانی می روی، حتی بزرگان مجلس صدا می زنند که آقا اول نان را بیار، باز انشاءالله نماز می خوانیم.

 

وی پیرامون فوائد نماز اول وقت افزود: شما هر مشکلی در زندگی شخصی، خانوادگی و اجتماعی خود دارید، نماز اول وقت بخوانید، نماز اول وقت برای همه گرفتاری های انسان ها مشکل گشا است؛ اگر کم پولی، نماز اول وقت بخوان، اگر با کسی اختلاف داری، نماز اول وقت بخوان، اگر کسی به شما ظلم می کند، نماز اول وقت بخوان و اگر معضلات اجتماعی، فرهنگی و سیاسی داری، نماز اول وقت بخوان.

 

حجت الاسلام و المسلمین حسینی مزاری از مردم خواست تا یک مدتی را تمرین کنند و نماز اول وقت بخوانند، بعد ببینند که آیا در زندگی شان مشکلی باقی می ماند یا خیر! “مطمئناً اگر چالشی هم وجود داشته باشد، با نماز اول وقت برطرف می شود، اشکال ندارد اگر قرائت نماز را خوب بلد نبودی، اشکال ندارد اگر خیلی نتوانستی خشوع و خضوع داشته باشی، در مرحله اول نماز اول وقت مهم است.

 

ایشان در پایان خطاب به مسئولین مراسم خاطرنشان نمود که شخصیت های متدین، باید تعهد کنند که در هر مجلس و هر محفل، قبل از ادای نماز به هیچ وجه به هیچ کار دیگر نپردازند؛ حتی اگر غذای میزبان خراب شود، خداوند برای میزبان از یک در دیگر صدها فایده می رساند، در صورتی که زمینه را فراهم بکند که مهمانها نماز اول وقت را برپا کنند.

 

دبیرکل حزب اسلامی تبیان تصریح کرد: اگر ما خدا را دوست داریم و اگر وفادار به امام حسین و پیام های او هستیم، اولین کاری که در ماه محرم باید انجام بدهیم، این است که تعهد کنیم که حسین جان ما تو را دوست داریم و مهمترین چیزی هم که تو از ما خواستی، برپا داشتن نماز بود و ما امروز نماز خود را اول وقت برپا می کنیم.

برچسب ها:

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>