• تاریخ انشار: 1 نوامبر 2014
  • سرویس: اجتماعی
  • کد خبر: 1348
  • 2,103 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

مهم ترین پیام امام حسین(ع) در واقعه عاشورا اقامه نماز اول وقت بود

امام حسین (ع) مهم ترین کاری که در کربلا انجام داد برپایی و اقامه نماز بود و در ظهر عاشورا در زیر تیر باران دشمن نماز خواند به گزارش خبرگزاری آوا، طی مراسمی معنوی صدها تن از عزاداران حسینی با حضور در مسجد جامع خواجه سکندر ولسوالی شولگره ولایت بلخ، از سالروز شهادت امام حسین […]

امام حسین (ع) مهم ترین کاری که در کربلا انجام داد برپایی و اقامه نماز بود و در ظهر عاشورا در زیر تیر باران دشمن نماز خواند

به گزارش خبرگزاری آوا، طی مراسمی معنوی صدها تن از عزاداران حسینی با حضور در مسجد جامع خواجه سکندر ولسوالی شولگره ولایت بلخ، از سالروز شهادت امام حسین (ع) تجلیل و بزرگداشت به عمل آورده و به سوگواری و عزاداری پرداختند.

در این مراسم سخنرانان پیرامون هدف قیام امام حسین(ع) و فضایل اخلاقی آن امام همام سخنرانی نمودند.

سیدعبدالله موسوی نژاد؛ مسئول دفتر نمایندگی مرکز فعالیتهای فرهنگی اجتماعی تبیان در مزارشریف در این مراسم با اشاره به فرموده امام علی(ع) گفت که بهترین اعمال در زندگی نماز اول وقت، نیکی به پدر و مادر و جهاد در راه خدا می باشد.

وی در ادامه افزود: امام حسین (ع) مهم ترین کاری که در کربلا انجام داد برپایی و اقامه نماز بود و در ظهر عاشورا در زیر تیر باران دشمن نماز خواند.

موسوی نژاد در ادامه اظهار داشت: با این حرکت، امام حسین(ع) به شیعیان و پیروان خود این پیام را داد که نماز خود را در هرشرایطی برپا دارید.

وی در ادامه افزود: امام سجاد(ع)می فرماید من شبی از شبها دیدم که عمه ام حضرت زینب(س) نماز نافله شب(مستحبی) را نشسته می خواند،علت آن را پرسیدم در جواب شنیدم این جیره ای(قرص نان) که به ما می دهند برای کودکان نگه داشته ام، لذا به دلیل فرط گرسنگی نماز را نشسته می خوانم.

مسئول دفتر نمایندگی مرکز فعالیتهای فرهنگی اجتماعی تبیان در مزارشریف افزود: اهل بیت پیامبر(ص) و پیروان امام حسین(ع) در بدترین شرایط حتی نماز مستحبی شان را اقامه میکردند و نماز واجب خود را هرگز قضا نمی کردند.

موسوی نژاد همچنان بااشاره به اهمیت نیکی به پدر و مادر گفت: باید قدر نعمتی چون پدر و مادر را بدانیم و حتی کسانیکه پدر و مادر خود را ازدست داده اند، بازهم می توانند به آنان نیکی بکنند.

وی افزود: فرزند صالح جزو باقیات و صالحات پدر و مادراست و ثواب هر کار نیک فرزند صالح به پدر و مادرش می رسد.

این فعال فرهنگی و اجتماعی در کشور باخطاب به جوانان حاضر در این جلسه گفت: درصورتیکه شما به پدر و مادرتان نیکی بکنید بدون شک به اندازه ای که حضرت علی اکبر(ع) و حضرت علی اصغر(ع) در نزد خداوند ارزش دارند،ارزش و منزلت خواهید یافت.

وی افزود: حضرت علی اکبر (ع) و حضرت علی اصغر(ع) و کودکان و جوانانیکه در کربلا به شهادت رسیدند نمادی از معرفت والگوی کاملی از خوبی ها هستند و پیرو و راهرو می خواهد که از این خوبی ها سرمشق بگیرند.

موسوی نژاد با اشاره به اهمیت جهاد در راه خداوند تصریح کرد: جهاد در راه خداوند پایان یافتنی نیست و در هرشرایط و زمانی به گونه ای میشود در راه کسب رضایت خداوند جهاد کرد.

وی در ادامه گفت: جهاد هر شخص مانند امام حسین(ع) باید در راه خداوند باشد و اگر در غیر این راه باشد درصف و هم قطار یزیدیان قرار خواهند گرفت.

مسئول دفتر نمایندگی مرکز فعالیتهای فرهنگی اجتماعی تبیان در مزارشریف با طرح این سوال که چرا قیام امام حسین(ع) و واقعه عاشورا ماندگار شد؟، گفت که در ظاهر امام حسین(ع) در جنگ با یزیدیان شکست خورد و خانواده اش به اسارت رفت، اما در حقیقت پیروز این جنگ امام حسین (ع) بود وخون سرخ برشمشیر پیروز شده و قیام امام حسین(ع) ماندگار گردید.

به گفته او، این پیروزی به این دلیل بود که جهاد و قیام امام حسین(ع) در راه کسب رضایت خداوند بود.