• تاریخ انشار: ۲۱ میزان ۱۳۹۶
  • سرویس: اندیشه
  • کد خبر: 14561
  • 633 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

موسوی: حمایت و نگهداری از مکان های عبادی یک اصل قرآنی است/ نتیجه همکاری و یاری با نیروهای امنیتی را در محرم امسال دیدیدم

n00151333-b

حجت الاسلام والمسلمین سید محمد موسوی، مسئول نمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در ولایت بلخ که در برنامه تقدیر از برگزارکنندگان مراسم عاشورای حسینی(ع) صحبت می کرد، گفت: “در قرآن کریم آمده که باید از مراکز عبادی خودتان حمایت کنید و این یک اصل قرآنی است. اگر عده ای آمدند و خواستند مراکز […]

حجت الاسلام والمسلمین سید محمد موسوی، مسئول نمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در ولایت بلخ که در برنامه تقدیر از برگزارکنندگان مراسم عاشورای حسینی(ع) صحبت می کرد، گفت: “در قرآن کریم آمده که باید از مراکز عبادی خودتان حمایت کنید و این یک اصل قرآنی است. اگر عده ای آمدند و خواستند مراکز عبادی شما را از بین ببرند، هرچند که آن ها مال مسیحیان و یهودیان و یا مساجد باشد، باید امنیت آن جا را تأمین نمایید: لَهُدِّمَتْ صَوَامِعُ وَبِیَعٌ وَصَلَوَاتٌ وَمَسَاجِدُ یُذْکَرُ فِیهَا اسْمُ اللَّهِ(حج ۴۰)”.

 

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)، مراسم تقدیر از برگزارکنندگان عاشورای ۱۳۹۶ شامل نیروهای دولتی، امنیتی، نیروهای مردمی، تکیه داران و کمیسیون برگزاری روز عاشورا، در سالن اجتماعات دفتر نمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در شهر مزارشریف برگزار گردید.

 

حجت الاسلام والمسلمین سید محمد موسوی، مسئول نمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در ولایت بلخ که در مراسم تجلیل و قدردانی از برگزارکنندگان مراسم عاشورای حسینی سال جاری صحبت می کرد، ضمن خوش آمد گویی به مهمان ها، گفت: “اگر ما به قرآن مراجعه نماییم، خداوند از میان تمام نعمت های خود، فقط نعمت طعام و امنیت را ذکر کرده است.

 

وی در ادامه گفت: “خداوند در قرآن کریم می فرماید: من را عبادت کنید (فَلْیَعْبُدُوا رَبَّ هَذَا الْبَیْتِ) زیرا من به شما نعمت اطعام و امنیت را داده ام (الَّذِی أَطْعَمَهُمْ مِنْ جُوعٍ وَآمَنَهُمْ مِنْ خَوْفٍ) و این یعنی امنیت از نعمت های بزرگی خداوند متعال است”.

 

موسوی تصریح نمود: “اگر کشور را به مثابه یک کشتی فرض کنیم، وقتی که یک جای کشتی سوراخ شود، آب همه کشتی را فرا می گیرد و همه را غرق می کند”.

 

وی با بیان این که مردم در تأمین امنیت با نیروهای امنیتی کشور، طبق فرموده قرآن کریم همکار باشند، در ادامه به داستاد حضرت ذوالرقنین در قرآن کریم اشاره نمود و بیان کرد: “ذوالقرنین به سرزمینی می رسد که مردم آنجا از دست اقوام یاجوج و ماجوج در رنج و عذاب بودند. مردم این سرزمین به ذوالقرنین پیشنهاد کردند که مالى را از ایشان بگیرد و میان آنان و یاجوج و ماجوج سدى ببندد که مانع از تجاوز آنان شود. ذوالقرنین پیشنهاد آن ها را پذیرفت و به آن ها گفت: آنچه را خدا در اختیار من گذارده بهتر است(از آنچه شما پیشنهاد مى‏کنید)، مرا با نیرویى یارى کنید، تا میان شما و آن ها سد محکمى ایجاد کنم.(۹۵ کهف)”

 

وی در ادامه با بیان این که خود مردم در تأمین امنیت شان با حضرت ذوالقرنین کمک کردند، در ادامه گفت: “کمک و یاری مردم در تأمین امنیت خودشان نقش دارد، زیرا یاری و مشارکت مردم در انجام طرح ها بسیار مهم است، تا هم روحیه تعاون در آن ها زنده شود و هم ارزش زحمات و خدمات را بدانند و آن را به راحتی از دست ندهند .”

 

موسوی در ادامه افزود: “نتیجه همکاری و یاری را با نیروهای امنیتی در محرم سال جاری دیدیدم که ۳۵۰۰ نفر از نیروهای مردمی در تأمین امینت عاشورا نقش داشتند و این سبب شد که محرم امسال به خوبی و امنیت کامل سپری گردد”.

مسئول نمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در ولایت بلخ با بیان این که حمایت و نگهداری از مکان های عبادی، یک اصل قرآنی است، در ادامه گفت: “باید از مراکز عبادی خودتان حمایت کنید، این یک اصل قرآنی است، اگر عده ای آمدند و خواستند مراکز عبادی شما را از بین ببرند، هرچند که آن ها مال مسیحیان و یهودیان و یا مساجد باشد، باید شما امنیت آن جا را تأمین نمایید: “لَهُدِّمَتْ صَوَامِعُ وَبِیَعٌ وَصَلَوَاتٌ وَمَسَاجِدُ یُذْکَرُ فِیهَا اسْمُ اللَّهِ”(حج ۴۰)

 

وی در ادامه بیان کرد: طبق این آیه شریفه مسلمانان باید دست به دست هم بدهند و امنیت مراکز عبادی خود را تامین نمایند.

 

قابل ذکر است که در این محفل، فرمانده پلیس ولایت بلخ، معاون شهری امنیت ملی، آمر امنیت فرماندهی پلیس ولایت بلخ، نمایندگان قول اردوی ۲۰۹ شاهین، نمایندگان زون ساحوی ۷۰۷ پامیر، نمایندگان لوای ششم امن و نظم عامه، رئیس شورای ولایتی این ولایت، ریاست ترافیک بلخ، ریاست شهرداری، نمایندگان صحت عامه بلخ، تکیه داران، کمیسیون برگزاری عاشورای ۱۳۹۶ و دیگر فرهنگیان حضور داشتند.

برچسب ها:

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>