• تاریخ انشار: ۲۹ جدی ۱۳۹۸
  • سرویس: اجتماعی
  • کد خبر: 28868
  • 424 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

موسیقی مبتذل و قرآن در کنار هم در رسانه های افغانستان مصداق اسلام امریکایی است

ما یکی دین دان و یکی دیندار داریم، فرق میان این دو واژه ای است که شیطان هم دین دان بود، اما ایمان نداشت، شمر که قاتل امام حسین(ع) شد، دین دان بود، اما دیندار نبود. دیندار کسی است که هم علم دارد و هم ایمان.   گفتمان دانشجویی این هفته دفتر نمایندگی خبرگزاری صدای […]

ما یکی دین دان و یکی دیندار داریم، فرق میان این دو واژه ای است که شیطان هم دین دان بود، اما ایمان نداشت، شمر که قاتل امام حسین(ع) شد، دین دان بود، اما دیندار نبود. دیندار کسی است که هم علم دارد و هم ایمان.

 

گفتمان دانشجویی این هفته دفتر نمایندگی خبرگزاری صدای افغان(آوا) در ولایت بلخ، روز جمعه (۲۶جدی) با حضور کارشناسان امور، دانشجویان و طلاب حوزات علمیه، تحت عنوان “اسلام ناب محمدی و اسلام امریکایی” در سالن اجتماعات مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان در شهر مزارشریف برگزار گردید.

 

کارشناسان این گفتمان حجت‌الاسلام محمد اسحاق بهروزنژاد؛ آگاه مسایل دینی و سید غضنفر موسوی، استاد دانشگاه بودند که روی سرفصل‌های “تفاوت‌های اسلام ناب محمدی و اسلام امریکایی، رسانه‌های افغانستان؛ تبلیغ اسلام ناب محمدی یا اسلام امریکایی، راهکارها برای ترویج اسلام ناب محمدی و مقابله با اسلام امریکایی” صحبت کردند.

حجت الاسلام سید حامد موسوی؛ مسوول خبرگزاری صدای افغان(آوا) در شمال که در قسمت جمع بندی این گفتمان صحبت می کرد، گفت: امام خمینی(ره) اسلام را به اسلام اهلبیتی و اسلام امریکایی تقسیم کرده است و ما باید میان این دو فرق قایل شده و هر دو را بشناسیم.

 

وی با اشاره به مصداق های اسلام امریکایی در افغانستان گفت: بسیاری از رسانه های افغانستان دست غرب است، آنان در ابتدای صبح، برنامه های شان را با تلاوت قرآن آغاز می کنند، اما بعد از آن تمام روز موسیقی و برنامه های مستهجن پخش می کنند.

 

به گفته او، این رسانه ها به جوانان تلقین می کنند که قرآن و موسیقی مبتذل می توانند در کنار هم دیگر قرار بگیرند و اگر موسیقی هم بشنوید، اشکالی ندارد.

 

موسوی، مصداق دیگر اسلام امریکایی در افغانستان را تلاوت کردن قرآن توسط خانم ها در تلویزیون ها یاد کرد، در حالی که قرائت قرآن توسط زنان در حضور مردان با صوت و لحن جواز شرعی ندارد و مراجع تقلید جایز نمی دانند.

 

وی این عمل را تقابل اسلام ناب محمدی با اسلام امریکایی عنوان داد که سبب تشویق زنان به یادگیری قرائت قرآن می شود، در حالی یادگیری تجوید، تفسیر و معنای قرآن نسبت به قرآئت آن برای زنان نیاز شدیدتر است.

 

مسئول خبرگزاری صدای افغان(آوا) در شمال مسئله برابری زن و مرد را از دیگر مسائل مطرح شده توسط اسلام امریکایی در افغانستان عنوان کرد که سبب مشکلات زیاد در جامعه افغانستان می گردد.

 

به گفته او، هیچ گاهی جنسیت زنان و مردان با هم برابر نیستند، زیرا هر دو دارای تفاوت های زیاد است و هر دو ویژگی های خاص خودشان را دارند.

 

وی افزود که شعار برابری جنسیتی زن و مرد شعار همجنس بازان است و اگر جلوی این شعارها گرفته نشود تا چند سال آینده بزرگترین پایگاه های همجنسبازی در کشورهای اسلامی آغاز به کار می کند.

 

مسئول خبرگزاری صدای افغان(آوا) در شمال، تنها راهکار نجات از اسلام امریکایی را بالا بردن سطح آگاهی دینی و ایمان به عقاید عنوان کرده افزود: ما یکی دین دان و یکی دیندار داریم، فرق میان این دو واژه ای است که شیطان هم دین دان بود، اما ایمان نداشت، شمر که قاتل امام حسین(ع) شد، دین دان بود، اما دیندار نبود. دیندار کسی است که هم علم دارد و هم ایمان.