• تاریخ انشار: ۲۹ دلو ۱۳۹۵
  • سرویس: اجتماعی
  • کد خبر: 9143
  • 1,463 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

میراقا حقجو، شخصیت ارزشمندی که توده مردم به آن سخت نیاز داشتند

در پی ارتحال مرحوم مغفور سیدمیرآقا حقجو، حجت الاسلام والمسلمین سیدعیسی حسینی مزاری پیام تسلیتی صادر کرد.   رئیس کل مرکزفعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در این پیام اورده است: در شرایطی عنصر پرتلاش، دلسوز و کارفهم را از دست می دهیم که افغانستان و مردم آن به طور جدی به وجود چنین افراد و […]

در پی ارتحال مرحوم مغفور سیدمیرآقا حقجو، حجت الاسلام والمسلمین سیدعیسی حسینی مزاری پیام تسلیتی صادر کرد.

 

رئیس کل مرکزفعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در این پیام اورده است: در شرایطی عنصر پرتلاش، دلسوز و کارفهم را از دست می دهیم که افغانستان و مردم آن به طور جدی به وجود چنین افراد و اشخاصی نیاز مند است و حضور آنها در اجتماع می تواند مایه خیر و برکتی باشد.

 

متن پیام به شرح ذیل است:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

 

انا لله و انا الیه راجعون

 

امام جعفرصادق”علیه‌السلام”:

 

اَلمَوتُ لِلمؤمِنِ کَأَطیَبِ ریحٍ یَشُمُّهُ فَیتَنَفَّسُ لِطیبه فَیَقَعُ التَّعَبُ وَ الأَلَمُ کُلُّهُ عَنهُ.

 

مرگ برای مؤمن همانند خوشبوترین رایحه‌ای است که به مشام او می‌رسد. بوی عطرآگین آن را استشمام می‌کند و (برای همیشه) از هر گونه درد و محنت آسوده می‌گردد. (المحجَّه‌البَیضاء، ج ۸، ص ۲۵۶)

 

شنیدن خبر در گذشت شخصیت فرهیخته، مبارزمسلمان، یکی از پیشگامان نهضت اسلامی افغانستان، دیپلمات ارشد وزارت امور خارجه کشور و مامور در سفارت افغانستان در عراق، مرحوم مغفور جناب آقای سید میرآقا حقجو، سخت ناراحتم کرد اما نه ازین بابت که مرگ تنها به سراغ او رفت و ما و دیگران از دسترس آن به دوریم و هرگز نخواهیم مرد و یا مرگ را فنا بپنداریم و افسوس به نبود ایشان در این دنیا بخوریم بل ازین جهت که در شرایطی عنصر پرتلاش، دلسوز و کارفهم را از دست می دهیم که افغانستان و مردم آن به طور جدی به وجود چنین افراد و اشخاصی نیاز مند است و حضور آنها در اجتماع می تواند مایه خیر و برکتی باشد.

 

اما چه کنیم که بایستی به قضا و قدر الهی تسلیم و راضی به رضای پروردگار عالم باشیم و اینک ضمن اینکه از خدای متعال برای آن عروج کرده غفران الهی و جنت برین را خواهانم، فقدان آقای میرآقا حقجو را به فرزندان، خواهران و برادران، همسر مکرمه و تمام بازماندگان و فامیلهای وابسته ایشان و آحاد مردم داغدار افغانستان تسلیت می گویم.

برای همگان از خداوند منان صبر جمیل و اجر جزیل خواهانم.

 

سیدعیسی حسینی مزاری

۲۹-۱۱-۹۵