• تاریخ انشار: 5 اکتبر 2018
  • سرویس: اجتماعی
  • کد خبر: 22299
  • 349 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

نامزدان انتخاباتی باید صداقت پیشه کنند / نیاز به مصارف گزاف و نجومی نیست

اشتراک کنندگان در گفتمان علمی پژوهشی «مبارزات انتخاباتی؛ از شعارهای فضایی تا هزینه‌های نجومی» در مصاحبه با خبرگزاری صدای افغان(آوا) گفتند که وظایف وکلای پارلمان، قانونگذاری و نظارت بر تطبیق آن است، نه ساختن سرک و پلچک! نخبگان جامعه باید در بین مردم به روشنگری بپردازند. محمدعلی اخلاقی از دانشجویان اشتراک کننده در این گفتمان […]

اشتراک کنندگان در گفتمان علمی پژوهشی «مبارزات انتخاباتی؛ از شعارهای فضایی تا هزینه‌های نجومی» در مصاحبه با خبرگزاری صدای افغان(آوا) گفتند که وظایف وکلای پارلمان، قانونگذاری و نظارت بر تطبیق آن است، نه ساختن سرک و پلچک! نخبگان جامعه باید در بین مردم به روشنگری بپردازند.

محمدعلی اخلاقی از دانشجویان اشتراک کننده در این گفتمان که از سوی خبرگزاری صدای افغان(آوا) برگزار شده بود، با تایید اینکه نامزدان زیادی شعار های فضایی داده اند، گفت: وظایف وکلای پارلمان، قانونگذاری و نظارت بر تطبیق آن است، نه ساختن سرک و پلچک، نخبگان جامعه باید در بین مردم به روشنگری بپردازند تا  نامزدان لایق و قابل اعتماد مردم شناسایی شده و مورد حمایت همه جانبه صورت بگیرد و راهی پارلمان کشور گردند.

نجیب فولادی محصل دانشکده فارمسی دانشگاه بلخ و یکی از اشتراک کنندگان در این گفتمان نیز به آوا گفت: نامزدان انتخاباتی باید صداقت پیشه کنند و به وعده های خود جامه عمل بپوشانند تا اعتماد مردم را کسب بکنند و حمایت مردمی داشته باشند.

به گفته وی، مردم همیشه از نامزدان صادق و خدمتگزار حمایت کرده اند و می کنند و نیاز به مصارف گزاف نیست و اینگونه مصارف را اسلام مردود خوانده است.

به باور فولادی، نامزدانی که شعارهای فضایی سر داده اند؛ یا وظایف و صلاحیت های  یک وکیل را نمیدانند و یا هم میخواهند مردم را فریب دهند. باید مردم آگاهانه قدم برداشته و نامزدان را گزینش کنند که از هر نگاه، قابل اعتماد و مورد تایید باشند.

وی علاوه کرد، مردم در هر صورت نقش اساسی را بازی میکنند و درصورت موفق شدن و راه یافتن نامزدان مورد پسند مردم به پارلمان و تخطی آنان، بازهم همین مردم اهرم فشار بالای آنان برای جهت دهی و صحت انجام وظایف شان خواهد بود.

سیر سلطان پور یکی دیگر از دانشجویان اشتراک کننده گفت: نامزدان انتخاباتی متاسفانه شعارهایی را سر داده اند که از حیطه صلاحیت شان بدور است، در مسائل مختلف دست اندازی کردند که نمی توانند به تنهایی به وعده های خود جامه عمل بپوشانند.

سلطان پورافزود: نامزدانی که اینگونه  شعارها را سر داده اند از وظایف و اختیارات یک وکیل خبر ندارند.

به باور وی، این نامزدان انتخاباتی چطور انتظار دارند با شعارها و هزینه های گزاف، حمایت نخبه گان و قشر تحصیل کرده را داشته باشند!

او گفت: مردم و نخبه گان جامعه باید از نامزدانی حمایت کنند که سابقه خدمتگزاری خوبی داشته باشند و مورد اعتماد مردم باشند.