• تاریخ انشار: ۲۲ میزان ۱۳۹۶
  • سرویس: اندیشه
  • کد خبر: 14651
  • 705 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

نباید بگذاریم که با سرنوشت جامعه‌ بازی شود

n00151398-b

از عاشورا می‌آموزیم که هیچ وقت و در هیچ شرایطی امر و به معروف و نهی از منکر را ترک نکرده و نگذاریم که کسی با سرنوشت جامعه‌ بازی کند.   به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)، “محمد انور رجایی”؛ رئیس سازمان اجتماعی جوانان آینده‌نگر که در مراسم “درس‌ها و پیام‌های عاشورا تنها راه نجات افغانستان” […]

از عاشورا می‌آموزیم که هیچ وقت و در هیچ شرایطی امر و به معروف و نهی از منکر را ترک نکرده و نگذاریم که کسی با سرنوشت جامعه‌ بازی کند.

 

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)، “محمد انور رجایی”؛ رئیس سازمان اجتماعی جوانان آینده‌نگر که در مراسم “درس‌ها و پیام‌های عاشورا تنها راه نجات افغانستان” صحبت می‌کرد، گفت: “درس اولی که از حادثه عاشورا می‌آموزیم این است که نباید در هیچ وقت و شرایطی نظارت و امر به معروف و نهی از منکر را از عموم مردم مخصوصا سرمداران سیاسی کشور ترک کنیم”.

 

وی گفت: “اگر ما در مقابل سرنوشت خود حساس نبوده، نظارت و در صحنه حضور نداشته باشیم، نظیر حادثه عاشورا دوباره تکرار خواهد شد و سرمداران کشور به نام دین، دموکراسی و آزادی هر غلطی که بخواهند، انجام خواهند داد”.

 

وی تاکید کرد که “نباید بگذاریم که با سرنوشت ما و جامعه‌ی ما بازی شود”.

 

رئیس سازمان اجتماعی جوانان آینده‌نگر در ادامه گفت: “درس دومی که از این مکتب می‌آموزیم، آزادی و آزاد مردی است. امام حسین(ع) با ۷۲ تن از یاران‌شان در مقابل لشکر سی هزار نفری ایستاده و در مقابل ظلم و استبداد زمان سر تسلیم فرود نیاورد، مبارزه کرد و آزادانه زیست.

 

به گفته‌ی وی، “این انتظار از جوانان و آینده‌سازان جامعه می‌رود که در مقابل سرنوشت خود حساس بوده و آزادانه زندگی کنند”.

 

این فعال فرهنگی اجتماعی افزود: فداکاری و ایثار، درس دیگری است که باید از عاشورا بگیریم و آن را در زندگی خود نهادینه کنیم چون جامعه‌ی ما به این دو مقوله نیاز اساسی دارد.

 

او با اشاره به این موضوع که فداکاری مبنای زندگی آبرومندانه و نجات یک ملت و مکتب است، افزود که “باید از امام حسین(ع) یاد بگیریم که با فداکارای خود، اهل بیت و یاران خود، اسلام را از نابودی نجات داد”.

 

رجایی در پایان گفت: “برای این‌که بتوانیم جامعه‌ی خود را نجات دهیم، باید حسینی‌گونه زندگی کنیم. امروز اگر حادثه عاشورا و مکتب حسینی ماندگار و موثر است، برای این است که سراسر حادثه‌ی عاشورا فداکارانه بوده است”.

 

یادآور می‌شویم که این مراسم از سوی مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان به همکاری سازمان اجتماعی جوانان آینده‌نگر در سالن اجتماعی مرکز تبیان در هرات با حضور اقشار مختلف جامعه برگزار شده بود.

برچسب ها:

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>