• تاریخ انشار: 3 ژانویه 2020
  • سرویس: سیاسی، نظامی
  • کد خبر: 28717
  • 382 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

نباید مشکلات موجود در جوامع را به اصل اسلام ربط دهیم

مراسم دعای توسل سه‌شنبه ۱۰ جدی از سوی جلسه متوسلین به امام صادق (ع) در دفتر مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان در مشهد مقدس برگزار شد.   خبرگزاری صدای افغان (آوا) -مشهد مقدس: حجت‌الاسلام والمسلمین فانی -سخنران این مراسم- گفت: حضرت امام سجاد (ع) به بی‌بی دو عالم حضرت زینب (س) می‌فرماید: “انت بحمدالله عالمه […]

مراسم دعای توسل سه‌شنبه ۱۰ جدی از سوی جلسه متوسلین به امام صادق (ع) در دفتر مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان در مشهد مقدس برگزار شد.

 

خبرگزاری صدای افغان (آوا) -مشهد مقدس: حجت‌الاسلام والمسلمین فانی -سخنران این مراسم- گفت: حضرت امام سجاد (ع) به بی‌بی دو عالم حضرت زینب (س) می‌فرماید: “انت بحمدالله عالمه بغیر معلمه” عمه جان تو بحمدالله علامه و دانشمندی هستی که استاد به خودت ندیدی و فهمیده‌ای هستی که تفهیم کننده‌ای نداشتی.

 

وی خاطرنشان کرد: “عالمه غیر معلمه” به معنای علم لدنی است چون یک علم، اکتسابی است و یکی علم لدنی است، علم اکتسابی همین است که ما هر چه تاکنون یاد داریم، خدا به ما یاد نداده، ما از تجربیات، پدر، مادر، استاد، معلم، خودمان و عزیزان‌مان علوم را کسب کردیم. یک نقاش، بنا، شیشه‌بر یا نجار که از اول کارشان را بلد نبودند، حتی تکلم هم بلد نبودند که به مرور یاد گرفتند به اینها علوم اکتسابی می‌گویند، علم لدنی این است که خدا این علم را مرحمت می‌کند.

 

این عالم دینی عنوان کرد: علم لدنی را خدا به هر کسی نمی‌دهد، مگر اخلاص غذاست که به هر کسی یا هر بی‌معرفتی بدهند؟ در روایت آمده که اخلاص صفتی است که خدا این صفت را به کمتر کسی داده و به هر کسی هم داده کم داده است یعنی از هزار تا به ده نفر داده به همان ۱۰درصد هم کامل نداده مگر خودشان با تلاش مضاعف، با کردار حسنه، با اعمال صالحه خودشان را به اینجا رسانده باشند که خداوند این‌ها را زیبنده این صفت بداند، مثل اهل‌بیت عصمت و طهارت (ع) که خدواند هر چه بود و نبود به این‌ها عنایت کرده است. هر علمی و قدرتی، همه چیز را خداوند به اینها عنایت کرده است.

 

حجت الاسلام والمسلمین فانی با اشاره به اوضاع امروز جهان اسلام گفت: چشم، دهان و گوش ما به علما و مراجع باشد، چرا که ایمان در آخرالزمان مثل نگه داشتن آتش در کف دست است. اگر ایمان نگه داشته نشود، انسان می‌سوزد و اگر رها کند ایمان ندارد.

 

او ادامه داد: با توجه به این که بر دوستی با علما و مراجع تاکید شده است، در این رابطه شبهاتی علیه علما و مراجع تقلید که پاک ترین انسان‌ها در زمان ما هستند، زده می‌شود؛ برخی در لباس دین خرابکاری‌های زیادی انجام دادند، به اسم اسلام پدر مردم را درآوردند.

 

وی با بیان این که انقلاب اسلامی را قبول داریم اما برخی از مسوولین ایران را قبول نداریم، گفت: انسان هیات را قبول دارد اما برخی هیاتی‌ها را خیر، مسجد را قبول داریم اما برخی مسجدیان را قبول نداریم، در حکومت پیامبر هم همینطور بوده، در طول تاریخ کسانی به نام اسلام و با عبا و قبا جنایت کردند.

 

این عالم دینی بیان کرد: حرکات علما را در نظر بگیرید، و چون علما جای ائمه نشستند، دشمنان به وفور حرف می‌زنند، دروغ می‌گویند و دشمنی می‌کنند، چند سال پیش در فضای مجازی خبری منتشر شد که در بیابان‌های قم قرآنی پیدا شده که ۱۱۵ سوره دارد، اگر می‌گفتند در مدینه این قرآن پیدا شده یک چیزی، در قم چکار می‌کند؟ برای افرادی که همسو با مقام معظم رهبری هستند، مثل آیت الله مصباح یزدی، آیت الله جنتی و…جوک می‌سازند، اذیت می‌کنند، بهتان می‌زنند، که اعتقاد شما را از بین ببرند.

 

این عالم دینی بیان کرد: در زمان ائمه شبکه‌های اجتماعی وجود نداشت، اما حالا بدتر است، در مورد رهبری یا مراجع تقلید حرفی می‌زنند و سریعا در شبکه های اجتماعی نشر می دهند، حواستان جمع باشد، زمانه ما مثل عصر یخبندان است، حواست پرت شد، کله‌پا می‌شوید، امام صادق فرمودند: در آخر الزمان دعای غریق بخوانید؟ یا الله، یا رحمن، یا مقلب القلوب ثبت قلبی علی دینک، ای خدا قلب مرا در این راه ثابت دار، نکند از راه به در شوم؛ چه انسان هایی که از راه دین به در شدند و پایشان لغزیده، این به دلیل جهل خودشان و حربه‌های شیاطین است، اشخاصی در لباس و به نام اسلام دزدی می کنند، دروغ می گویند و… این ها مسلمان نیستند.

 

حجت‌الاسلام والمسلمین فانی با تاکید بر این که گوش به فرمان امام خامنه‌ای باشید، بیان کرد: شیاطین کاری می کنند که انسان های بد را خوب جلوه دهد. گفتند که علی ابن ابی طالب را در مسجد شهید کردند، مردم گفتند علی در مسجد چکار می کرده است؟ علی که نماز نمی خواند، با تبلیغات اینطور عالمان و بزرگان را پایین می آوردند و انسان هایی مثل معاویه را بالا می برند، چه انسان های خوبی را بد جلوه می دهند و چه انسان های بدی را خوب جلوه می دهند. امتحانات سختی برای شما وجود دارد.

 

او گفت: مردک وهابی می‌گوید که ناموست را برای داعش می‌فرستم، عملی که ضد قرآن است و آن‌ها اطاعت می کنند، اطاعت صفت خوبی است، اگر این اطاعت بود علی ابن ابی طالب تنها نمی‌ماند، امام حسن مجتبی گرفتار صلح با معاویه نمی‌شد، سر امام حسین (ع) روی نیزه نمی‌رفت، امام حسین فرمود: هیهات من الذله، من را بین بیعت با یزید و کشته شدن مخیر کرده، من کشته شدن را قبول می‌کنم، اگر با کشتن من دین جاوید می‌ماند، برای خنجر شمر ستمگر حنجر آوردم، من زیر بار ذلت و خواری نمی روم، هرگز تن به بیعت با یزید نمی‌دهم، بمیرم هم اشکالی ندارد.