• تاریخ انشار: ۱۳ میزان ۱۳۹۸
  • سرویس: اجتماعی
  • کد خبر: 27536
  • 389 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

نتایج مسابقه کتابخوانی” تمرکزفکر” در هرات اعلام شد / کتابخوانی و مطالعه آروزی مردم افغانستان است

n00192583-b

به گزارش خبرگزاری صدای افغان (آوا)، نتایج مسابقه کتابخوانی ” تمرکز فکر” که از سوی بخش فرهنگی کتابخانه رسالت شهرک المهدی جبرییل هرات برگزار گردیده بود، روز جمعه با حضور جمع کثیری از فرهیختگان اعلام گردید.   دکتر مهدی اخلاقی مسئول کتابخانه رسالت و برگزار کننده این مسابقه در هرات فرهنگ کتابخوانی و مطالعه  را […]

به گزارش خبرگزاری صدای افغان (آوا)، نتایج مسابقه کتابخوانی ” تمرکز فکر” که از سوی بخش فرهنگی کتابخانه رسالت شهرک المهدی جبرییل هرات برگزار گردیده بود، روز جمعه با حضور جمع کثیری از فرهیختگان اعلام گردید.

 

دکتر مهدی اخلاقی مسئول کتابخانه رسالت و برگزار کننده این مسابقه در هرات فرهنگ کتابخوانی و مطالعه  را به گمشده  مردم افغانستان توصیف نموده گفت: پر رنگ شدن این فرهنگ آرزوی همه مردم افغانستان است.

 

دکتر اخلاقی در رابطه با هدف از برگزاری این مسابقه افزود: این مسابقه به منظور برجسته ساختن جایگاه فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در جامعه برگزار شده و خانواده ها نیزباید نسبت به وقت و زمان فرزندان شان حساس بوده و آنها را به مطالعه کتاب تشویق نمایند.

 

در این مسابقه حدود ۱۵۰۰ نفر اشتراک کرده بودند که ۵۲۰ تن از اشتراک کنندگان توانستند به طور کامل به سوالات پاسخ بدهند که به ۳۰ تن از این افراد به قید قرعه جوایز نفیسی اهدا گردید..

 

محمد صادق یک تن از اشتراک کنندگان در این مسابقه می گوید که با مطالعه این کتاب توانسته معلومات ارزشمندی را به دست بیاورد که در زندگی اش تاثیر و کاربرد به سزایی خواهد داشت.

 

وی بر این باور است که فرهنگ کتابخوانی و مطالعه در کشور بسیار ضعیف است و برگزاری چنین مسابقاتی می تواند زمینه تشویق مردم بخصوص جوانان به فرهنگ مطالعه را فراهم نماید.

 

سارا رضایی یکی دیگر از این اشتراک کنندگان می گوید که حضور دختران و زنان در این مسابقه بسیار پر رنگ بود و این نشان می دهد در صورتی که زمینه فراهم باشد زنان و دختران کشور علاقمندی خاصی به تحصیل و رشد و ترقی در بخش های مختلف دارند.

 

به گفته وی، بزرگان و فرهنگیان کشور می توانند با برگزاری چنین مسابقاتی جوانان و دانش آموزان را به مطالعه و کتابخوانی تشویق بکنند و از این طریق سطح مطالعه را در کشوربالا ببرند.

 

گفتنی است که مرکز کتابخانه رسالت از مراکز فرهنگی و علمی و آموزشی در شهرک المهدی جبرییل(ناحیه دوازدهم شهر هرات) است که تعداد کثیری از فرهنگیان، دانش آموزان و دانشجویان در این مرکز فعالیت و عضویت دارند.

برچسب ها:

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>