• تاریخ انشار: ۲۵ میزان ۱۳۹۹
  • سرویس: آئین و اندیشه
  • کد خبر: 30605
  • 272 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

نزدیک شدن به قرآن و اهلبیت باعث پیشرفت و ترقی در جامعه می شود

  عالمان دین در هرات می گویند که دلیل این همه مشکلات و گرفتاری های در اکثر جوامع اسلامی، این است که از قرآن، ولایت و اهلبیت فاصله گرفتند. به گفته آنان نزدیکی با قرآن و اهلبیت(غ) و ولایت باعث پیشرفت و رشد و ترقی جامعه میشود.   خبرگزاری آوا – هرات: همایش تجلیل از […]

 

عالمان دین در هرات می گویند که دلیل این همه مشکلات و گرفتاری های در اکثر جوامع اسلامی، این است که از قرآن، ولایت و اهلبیت فاصله گرفتند. به گفته آنان نزدیکی با قرآن و اهلبیت(غ) و ولایت باعث پیشرفت و رشد و ترقی جامعه میشود.

 

خبرگزاری آوا – هرات: همایش تجلیل از سالروز رحلت جانگداز حضرت پیامبر اکرم حضرت محمد مصطفی(ص)، شهادت امام حسن مجتبی(ع) و شهادت امام رضا علیه السلام با حضور علما، بزرگان، جوانان، نوجوانان، دانشجویان و طلاب علوم دینی اعم از برادران و خواهران از سوی دفتر نمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در مسجد و حسینیه موسی بن جعفر علیه السلام در شهر هرات برگزار گردید.

 

حجت الاسلام والمسلمین احسانی؛ استاد حوزه علمیه در هرات طی سخنانی بیان داشت که رشد فرهنگی، اقتصادی، اخلاقی و پیشرفت های های گوناگون علمی و تکنالوژی در زیر سایه علم و دانش به وجود می آید.

 

وی افزود: کسب استقلال و خود کفایی هر ملت و جامعه ای در پرتوی علم و دانش شکل می‌گیرد و به هر اندازه که سطح سواد، علم، دانش، تحصیلات و تجربه بالا باشد به همان اندازه پیشرفت و ترقی در آن جامعه بالا خواهد بود.

 

این استاد علوم حوزوی علاوه نمود: تاریخ ثابت کرده است، وقتی جامعه ای خصوصا قشر جوان” دختر و پسر” دارای تحصیلات مختلفِ مورد نیاز نباشند قطعا که سرنوشت آنها بدست بیگانگان، اجانب و مستکبران قرار خواهد گرفت و آن وقت دشمن طبق میل و خواسته اش؛ جامعه را به هر سمت و سویی که خواسته باشد می کشاند و سرمایه های مادی، معنوی و فرهنگ سنت های جامعه را به غارت می‌برد.

 

به گفته حجت الاسلام احسانی، آن علم و سواد و تحصیلاتیِ ارزشمند است که  مورد تایید قرآن و آموزه های دینی باشد و به تمام بشریت و افراد جامعه مفید و در راستای محقق ساختن اهداف، آرمان و ارزش های الهی و دینی بکار برود.

 

وی همچنان تاکید نمود: هر اندازه که پیشرفت های علمی ما سرعت داشته باشد به همان اندازه از دشمن بی نیاز می‌شویم و استقلالیت پیدا نموده و دست آورد های ما در زمینه های مادی و معنوی افزوده می شود.

 

به بیان او، برخی از کشور های اسلامی که در برابر توطئه بزرگ دشمن ایستاده و مقاومت کردند امروز به پیشرفت های قابل ملاحظه ای در عرصه های مختلف علمی و تکنالوژی دست یافتند‌.

 

این عالم دین همچنان در ادامه گفت: دلیل این همه مشکلات و گرفتاری های اکثر جوامع اسلامی این است که از قرآن، ولایت و اهلبیت فاصله گرفتند و نزدیکی با قرآن و اهلبیت و ولایت باعث پیشرفت و رشد و ترقی جامعه میشود.