• تاریخ انشار: ۲۹ جوزا ۱۳۹۶
  • سرویس: سیاسی
  • کد خبر: 11427
  • 1,035 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

نشست مشورتی مهاجرین افغانستانی درباره برگزاری راهپیمایی روز جهانی قدس در مشهد مقدس

نشست مشورتی مسوولین نهادها و گروههای فعال مهاجرین افغانستانی به منظور حضور منسجم  و باشکوهتر در تظاهرات روز قدس در محل دفتر فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در مشهد مقدس برگزار شد. به گزارش خبرگزاری آوا، در این نشست شرکت کنندگان بر حضور حداکثری جامعه مهاجر در راهپیمایی روز جهانی قدس تاکید کردند. آنها با […]

نشست مشورتی مسوولین نهادها و گروههای فعال مهاجرین افغانستانی به منظور حضور منسجم  و باشکوهتر در تظاهرات روز قدس در محل دفتر فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در مشهد مقدس برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری آوا، در این نشست شرکت کنندگان بر حضور حداکثری جامعه مهاجر در راهپیمایی روز جهانی قدس تاکید کردند.

آنها با بیان اینکه مسأله قدس تنها مربوط به یک کشور و ملت نیست بیان داشتند زنده نگه داشتن روز قدس یک وظیفه دینی و شرعی و اسلامی است و بر هر فرد مسلمان اعم از شیعه و سنی، ایرانی و افغانستانی و… واجب است به هرنحوی که میتوانند این روز را گرامی داشته و در مراسم راهپیمایی شرکت نمایند.

حجت الاسلام والمسلمین نوروزی رئیس مدرسه امامیه هرات نامگذاری روز قدس را ناشی از تیزبینی حضرت امام خمینی دانسته و حضور پرشور جامعه مهاجرین را خواستار شد.

حجت الإسلام والسملمین سید طاهر مدرسی از دیگر شرکت کنندگان در این نشست، با بیان اینکه اگر امروز سنگر را در قدس و فلسطین حفظ نکنیم دشمن میدان جنگ را جلوی خانه های ما می آورد نکات و توصیه هایی را برای هرچه باشکوه تر برگزار شدن مراسم راهپیمایی روز قدس بیان کرد.

 

 

دیگر شرکت کنندگان در این نشست نیز هرکدام نظرات و دیدگاههای خود در خصوص ضرورت و نحوه برگزاری مراسم راهپیمایی روز قدس را بیان کردند.

در این نشست فیصله شد نهادها و جریان های فعال مهاجرین همه باهم به شکل دسته جمعی در محل حسینیه هراتی ها  تجمع کرده و در قالب یک هیئت مشترک در راهپیمایی شرکت کنند.

همچنین در این نشست ستاد مرکزی برگزاری راهپیمایی روز قدس با حضور نمایندگانی از این جریان ها تشکیل شد تا کارهای اجرایی واطلاع رسانی این مراسم بطور متمرکز و با سهم گیری همه جریان ها انجام شود.