• تاریخ انشار: ۲۱ عقرب ۱۳۹۸
  • سرویس: آئین و اندیشه
  • کد خبر: 27703
  • 421 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

نشست های مشترک اهل تشیع و اهل تسنن تیری به قلب دشمنان اسلام است

خبرگزاری صدای افغان(آوا)_مشهد مقدس، از هفته وحدت هفته با حضور علما و شخصیت های اهل تشیع و اهل تسنن در حوزه علمیه شورک ملکی شهر سرخس ایران تجلیل به عمل آمد. حجت الاسلام و المسلمین حسینی؛مدیرحوزه علمیه امام جعفر صادق(ع) در مشهد مقدس، در این مراسم گفت:برگزاری مراسم هایی که اهل تشیع و اهل تسنن […]

خبرگزاری صدای افغان(آوا)_مشهد مقدس، از هفته وحدت هفته با حضور علما و شخصیت های اهل تشیع و اهل تسنن در حوزه علمیه شورک ملکی شهر سرخس ایران تجلیل به عمل آمد.

حجت الاسلام و المسلمین حسینی؛مدیرحوزه علمیه امام جعفر صادق(ع) در مشهد مقدس، در این مراسم گفت:برگزاری مراسم هایی که اهل تشیع و اهل تسنن مشترکا در آن حضور داشته باشند، در واقع تیری به قلب دشمنان است .

وی با بیان این که ما یک خدا، قرآن و پیامبر داریم، گفت:امروزه در برابر کرم ساقه خوار دشمن که در بین امت اسلامی نفوذ کرده، ما باید هوشیار باشیم و وحدت اسلامی را مستحکم تر کنیم.

حسینی گفت:شیعه و سنی، همه باید روی اصول حرکت کنند، اگر بر اساس این مکانیزم حرکت کنیم ، تمام نقشه های دشمن را ناکام می گذاریم.

n00195370-r-b-006

حجت الاسلام و المسلمین سید عیسی حسینی مزاری؛رئیس عمومی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان دیگر سخنران این مراسم گفت:بحث وحدت خیلی نیاز به تعریف و جا انداختن ندارد ، چرا؟ به خاطر این که انسان ها فطرتا وحدت طلب هستند،چون خدا خواه هستند.

وی اظهار داشت:وقتی فردی یا جریانی، خدا خواه باشد، قطعا مطابق دستورات و اوامر الهی عمل می کند، مگر این که موانعی در کار باشد.

رئیس عمومی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان افزود: وقتی انسان ها مضرات اختلاف را درک بکنند و عوامل اختلاف را بشناسند، قطعا برنامه هایی روی دست خواهند گرفت تا به دام اختلاف و اخلاف انگیزان نیفتند.

حسینی مزاری اولین عامل اختلاف را پایین بودن فرهنگ عمومی عنوان کرد و گفت:ما موظف هستیم که این بحث را مطرح بکنیم و در راستای رفع آن از تمام امکانات و ظرفیت ها بهره ببریم .

این تحلیلگر مسائل سیاسی بیان کرد: همه نخبگان، شخصیت های علمی، فرهنگی و تبلیغی باید در جهت بالا بردن فرهنگ عمومی و رفع جهالت عمومی تلاش بکنند و این جاست که وظایف علما، طلاب و دانشگاهیان پیش از همیشه سنگین و سنگین تر خواهد بود.

n00195370-r-b-024

در ادامه حجت الاسلام و المسلمین بهاری؛ مدیر ارشد مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی ضمن تبریک میلاد پیامبر اسلام گفت: ما اگر بخواهیم در شمارش نعمت های الهی اقدامی کنیم ، امکانِ این که نعمت های خدا را بشماریم ممکن نیست، یکی از نعمت های الهی که گل سر سبد نعمت ها محسوب می شود، بعثت رسول است، که خداوند این را منت گذاشت بر ما!

مدیر ارشد مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی ادامه داد: پیامبران زیادی به رسالت رسیدند و خیلی از این ها حوزه تبلیغشان،خانه، قوم و قبیله بود، برخی هم رسالت جهانی داشتند؛ دین اسلام جامع و کاملترین دین است که حضرت محمد (ص) آن را ارائه کرد.

حجت الاسلام و المسلمین بهاری بیان کرد: حضرت محمد(ص) امت واحده را ایجاد کرد که این امت واحده یک رسالت ویژه دارد، که آن تبلیغ است، شهید مطهری می فرمایند:اسلام تنها امتی است که رسالت تبلیغ دین دارد.

وی افزود: حضرت امام خمینی(ره) به عنوان بنیان گذار جمهوری اسلامی به رسالت تبلیغ عمل کرد و دینا را متحول ساخت و جامعه ای دینی و اسلامی را درست کرد که امروزه در دنیا سرآمد است.

n00195370-r-b-049

در ادامه قاضی زاده هاشمی؛نماینده شهرستان (مشهد،سرخس ، احمدآباد رضویه) طی سخنان کوتاه گفت:بر اساس مبانی که رهبری(امام خامنه ای) گرانقدر اعلام کردند،مبنای کار جمهوری اسلامی ایران بر وحدت عملی است نه نظری

قاضی زاده هاشمی با بیان این که باید از درون محکم و استوار باشیم،افزود: در برهه کنونی همه مذاهب و اقوام باید اتحاد و انسجام خودشان را حفظ بکنند.

n00195370-r-b-029