• تاریخ انشار: ۲۷ قوس ۱۳۹۵
  • سرویس: اجتماعی
  • کد خبر: 8273
  • 1,144 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

نمایشگاه اخوت اسلامی توانسته که میان مردم افغانستان وحدت بیشتر ایجاد کند

شماری از بازدیدکنندگان نمایشگاه اخوت اسلامی در شهر مزار شریف می گویند برگزاری همچو نمایشگاه می تواند برای وحدت مسلمین بخصوص شهروندان مزار شریف موثر واقع شده است. به گزارش خبرگزاری آوا، حجت الاسلام و المسلمین «سید حسین حسینی» عضو شورای اخوت اسلامی ولایت بلخ از مرکز تبیان بابت برگزاری این نمایشگاه قدردانی کرد و […]

شماری از بازدیدکنندگان نمایشگاه اخوت اسلامی در شهر مزار شریف می گویند برگزاری همچو نمایشگاه می تواند برای وحدت مسلمین بخصوص شهروندان مزار شریف موثر واقع شده است.

به گزارش خبرگزاری آوا، حجت الاسلام و المسلمین «سید حسین حسینی» عضو شورای اخوت اسلامی ولایت بلخ از مرکز تبیان بابت برگزاری این نمایشگاه قدردانی کرد و طی مصاحبه‌ی به خبرنگار ما گفت که برگزاری همچو نمایشگاه ها یک قدم مثبت در در راه اخوت اسلامی می باشد و در حقیقت تبادل افکار مسایل فرهنگی در بین نوجوانان و جوانان می شود.

وی ادامه داد که در نمایشگاه اخوت اسلامی، آثار فرهنگی رول عمده و اساسی دارد و از این طریق می شود که بخش کار فرهنگی را در کشور  افزایش داد.

وی گفت که نقاشی ها و آثارهای اسلامی می تواند افکار جوانان و نوجوانان را تغییر دهد و مردم را نیز با نمایش گذاشتن این آثار فرهنگی به سوی اخوت و برادری سوق داد.

آقای حسینی آمار بازدیدکنندگان را نسبت به سایر نمایشگاه ها مفید خواند و افزود که بازدید کنندگان اعم از زن و مرد خیلی خوب بود و این نشان دهنده نزدیکی مردم به اخوت اسلامی و فرهنگ هم‌پذیری اسلامی است.

در ادامه عارف مصباح یکتن از داشجویان شهر مزار شریف گفت که این نمایشگاه می تواند برای رشد فکری و فرهنگی مسلمین موثر واقع شود.

وی ادامه داد که این نمایشگاه نماینگر وحدت میان مردم افغانستان اعم از سنی و شیعه می باشد و همچو نمایشگاه ها باید در سراسر کشور برگزار شود.

او از آثار و نقاشی که در این نمایشگاه به نمایش گذاشته استقبال کرد و گفت که باید غرفه داران و هنرمندان این آثار از سوی حکومت مورد تشویق قرار بگیرد تا بتوانند رشد بیشتری داشته باشند.

وی ادامه داد که این آثارهای اسلامی و غرفه ها می تواند برای اذهان جوانان و نوجوانان تاثیر بسزایی داشته باشد و مردم را بیشتر نیز به وحدت و همبستگی تشویق کند.

آقای مصباح از وزارت اطلاعات و فرهنگ و برگزار کنندگان این نمایشگاه خواست که همه ساله همچو نمایشگاه را در شهر مزار شریف و سایر ولایات برگزار کنند تا مردم آثار اسلامی شان را به نمایش بگذارند.

وی در اخیر گفت که این نمایشگاه از هر لحاظ فرهنگی، هنری و اخوت به سطح بالایی قرار دارد و باید سایر مراکز همچو نمایشگاه ها را برگزار کنند.

گفتنی است که این نمایشگاه روز دوشنبه هفته گذشته برگزار شده و تا ۲۹ قوس از ساعت ۸ تا ۴ بعد از ظهر به روی تمام شهروندان شهر مزار شریف باز می باشد.