• تاریخ انشار: 20 اکتبر 2018
  • سرویس: اجتماعی
  • کد خبر: 22578
  • 717 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

نمایندگان آینده ولسی جرگه قانون مدار، متکی به ارزشهای ملی، دینی و فرهنگی جامعه افغانستان باشند

توقع ما از نمایندگان آینده مجلس نمایندگان این است که قانون مدار، متکی به ارزشهای ملی، دینی و فرهنگی جامعه افغانستان باشند.   به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا) همزمان با سایر شهروندان هراتی، مسئول و اعضای دفتر نمایندگی دفتر نمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در هرات با حضور گسترده خود در پای صندوق […]

توقع ما از نمایندگان آینده مجلس نمایندگان این است که قانون مدار، متکی به ارزشهای ملی، دینی و فرهنگی جامعه افغانستان باشند.

 

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا) همزمان با سایر شهروندان هراتی، مسئول و اعضای دفتر نمایندگی دفتر نمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در هرات با حضور گسترده خود در پای صندوق های رای حاضر شده و به کاندیدای مورد اعتمادشان رای دادند.

 

امروز ۲۸ میزان که روز سرنوشت سازی برای افغانستان خواهد بود انتخابات مجلس نمایندگان کشور با وجود تمامی مشکلات از جمله ناامنی های موجود در ولایت هرات با حضور پر شور مردم در پای صندوق های رای دهی برگزار شد.

 

مسئول دفتر نمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در هرات گفت: بحث شرکت در انتخابات به عنوان یک وجیبه و وظیفه ملی و ارزشی برای مجموعه، همکاران و همه مردم افغانستان مهم و حیاتی می باشد. ما نیز لازم دانستیم در کنار همه همکاران و اعضا و هوادران مان برای تعیین سرنوشت آینده سیاسی افغانستان و یک نماینده اصلح و حمایت از افرادی که بتوانند از مردم مخصوصا شهروندان با فرهنگ و با عزت هرات نمایندگی کنند در انتخابات شرکت کردیم تا حداقل کاری را که به عنوان یک شهروند این سرزمین می توانیم انجام بدهیم انجام داده باشیم.

 

وی همچنان علاوه کرد: هرچند که تخلفات، نارسایی ها و مشکلاتی در سایت های مختلف انتخاباتی در هرات به گونه گسترده مشاهده و به طور کامل نتوانسته رضایت مردم را جلب بکند اما به دلیل این که  گراف ناامنی در هرات نیز بالا می باشد و به این دلیل سازو کار و تدابیر درستی برای انتخابات سنجیده نشده بود می توان گفت که انتخابات تقریبا رضایت بخش بوده است.

 

مسئول دفتر نمایندگی مرکز تبیان در هرات همچنان اظهار داشت: نمایندگانی که قرار است به پارلمان راه یابند برخی مسئولیتها، وظایف و صلاحیت هایی دارند که باید به آن عمل کنند و توقع ما از نمایندگان این است که دلسوزانه، با عشق و علاقه و مبتنی بر قانون برای مردم افغانستان خدمت کنند و تلاش نمایند تا قوانین را به درستی وضع نموده و از قانون به درستی پاسداری بکنند و از آنان می خواهیم تا قانون مدار باشند و متکی به ارزشهای حاکم ملی، دینی و فرهنگی جامعه افغانستان باشند.

 

آقای نایاب همچنان تاکید کرد: با توجه به این که مشکلات و تخلفاتی در روند انتخابات وجود داشته اما مردم نباید ناامید شوند بلکه باید هر چه پرشورتر در پای صندوق های رای دهی حاضر شوند و از حق مسلم خودشان استفاده نموده و افراد اصلح، متعهد، متخصص، متشخص و تاثیرگذار را برای تعیین سرنوشت آینده کشور انتخاب کنند.