• تاریخ انشار: ۱۲ جدی ۱۳۹۵
  • سرویس: اجتماعی
  • کد خبر: 8392
  • 1,109 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

نوع کار مرکز تبیان در ولایت بلخ، الگو برای فرهنگیان تمام ولایت بلخ و سایر نقاط کشور می باشد

n00136029-b

با پایان یافتن برپایی نمایشگاه اخوت، حجت الاسلام والمسلمین سیدعیسی حسینی مزاری با رئیس، جمعی از مسؤلین، پرسنل و کادرهای فعال دفتر نمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در ولایت بلخ دیدار کرد.   در این جمع که خواهران و برادران حضور داشتند ابتدا حجت الاسلام والمسلمین سید محمد موسوی، رئیس دفتر نمایندگی مرکز […]

با پایان یافتن برپایی نمایشگاه اخوت، حجت الاسلام والمسلمین سیدعیسی حسینی مزاری با رئیس، جمعی از مسؤلین، پرسنل و کادرهای فعال دفتر نمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در ولایت بلخ دیدار کرد.

 

در این جمع که خواهران و برادران حضور داشتند ابتدا حجت الاسلام والمسلمین سید محمد موسوی، رئیس دفتر نمایندگی مرکز تبیان در ولایت بلخ مروری داشت به روند شکل گیری کار نمایشگاه و گستره کار همکاران ایشان جهت آماده سازی زمینه برپایی، تدوین و برنامه ریزی برنامه های اصلی و حاشیه نمایشگاه و آثار و پیامد های کار صحبت کرد و از حاضرین که وقت زیادی را برای دایر کردن نمایشگاه گذاشتند تشکر و سپاسگذاری کرد.

 

آقای موسوی گفت: دست اندرکاران برگزاری نمایشگاه و نیز فعالین زن و مرد در بخشهای مختلف تشکیلات در ولایت بلخ بیشتر ازین ها هستند و امروز کمتر از یک سوم همکاران حضور دارند چه اینکه تعدادی هنوز هم برای جمع کردن نمایشگاه مشغول اند و عده ای هم به دلیل فعالیت شبانه روزی گرفتار کسالت شدند و برادران و خواهران حاضر هم سعی کردند از فرصت باقیمانده استفاده کرده و از صحبت ها و رهنمودهای ریاست کل تشکیلات استفاده کنند.

 

وی گفت: برگزاری نمایشگاه یکی از فعالیت همکاران ما در ولایت بلخ است و طی روزها، هفته ها و ماه ها و در طول سال، مسؤلین و پرسنل دفترنمایندگی مرکز تبیان، به شمول خانمها و آقایان به طور مرتب و مشخص، کار می کنند و تاکنون دست آوردهای زیادی در عرصه فعالیت های فرهنگی و اجتماعی داشته ایم.

 

سپس حجت الاسلام والمسلمین سید عیسی حسینی مزاری با سپاسگذاری از تمام مسؤلین و پرسنل دفترنمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان به خصوص ریاست این نمایندگی جناب آقای موسوی، گفت: اگر کار مستمر، تلاش پیگیر، و فعالیت با برنامه تشکیلاتی با محوریت خدا صورت بگیرد قطعا اجرای هر برنامه ای اثر گزار و با پیامدهای بسیار عمیق و گوارا خواهد بود به خصوص که آن کار و فعالیت در راستای بالا بردن آگاهی دینی مردم باشد.

 

وی گفت: شک نکنید اگر آگاهی دینی مردم افزایش پیدا کند، شوق و انگیزه عمومی به سوی عمل به معروف ها نیز افزایش پیدا کرده، مردم آگاهانه به جنگ منکرات و دریافتن معروف ها می روند و یکی ازین منکرات در همیشه اوقات به خصوص حالا اختلاف منجر به تفرقه است و در حوزه برقراری وحدت و همسویی تلاش بی وقفه صورت خواهد گرفت.

 

دبیر کل حزب اسلامی تبیان گفت: اگرچه کار فرهنگی و تبلیغ مبانی دینی کار پیامبران الهی و هادیان آسمانی ی مانند امامان معصوم(علیهم السلام) و بسیار جهت دهنده و هدایت کننده است، اما در شرایط موجود انتخاب حرکت در حوزه فعالیت های فرهنگی توسط جوانان مسلمان، برنامه استراتژیک و حیات بخش و به خدا رساننده خواهد بود.

 

نمایشگاه فرهنگی هنری نیز از زمره فعالیت های بسیار اثر گزار فرهنگی است و به مراتب می تواند از بسیاری موضوعات دیگر، برای روشن سازی اذهان جامعه و هدایت آن به سمت نیکی ها و معروفها اثر گذارتر باشد. ازین رو مجریان نمایشگاه فرهنگی هنری اخوت در مزار شریف اجر و مزد غیر قابل احصا داشته و قطعا حرکتی عمیق و گسترده در مسیر خواست خدا و خشنودی انبیا و اولیای الهی در پیش گرفته اند.

 

آقای مزاری نوع حرکت برادران و خواهران عضو مرکزتبیان در ولایت بلخ را الگو تلقی کرده از سایر فعالان فرهنگی و هنری در ولایت بلخ و سایر نقاط نیز خواست تا چون این خواهران و برادران در عرصه مبارزات اسلامی تبارز یافته، رهروان حقیقی راه خدا و روندگان راستین راه امامان معصوم(ع) به خصوص حضرت امام حسین(ع) باشند.

 

در پایان، هر یکی از مسؤلین و کادرهای حاضر در جلسه دیدگاه ها و پیشنهادهای خود را جهت بهبودی کار دفترنمایندگی به حضور ریاست کل تشکیلات مرکزتبیان، جناب حجت الاسلام والمسلمین سیدعیسی حسینی مزاری، ارائه کردند.

 

گفتنی است که با زحمات شبانه روزی ده ها تن از کادرهای فعال مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در ولایت بلخ با محوریت و مدیریت شخصیت دلسوز و پرتلاش جناب حجت الاسلام والمسلمین سید محمد موسوی، نمایشگاه اخوت جهت تجلیل ازسالروز میلاد میمون و باسعادت پیامبر گرامی اسلام(ص) و حضرت امام صادق(ع) و هفته وحدت، از ۲۲ تا ۲۹ قوس در شهر مزار شریف برپا گردید که مورد استقبال کم نظیر مردم ولایت بلخ قرار گرفت.

برچسب ها:

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>