• تاریخ انشار: ۱۵ سرطان ۱۳۹۸
  • سرویس: اجتماعی
  • کد خبر: 26322
  • 486 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

نگرانی دانشجویان از ضعف روند تعلیم و تربیه در کشور

شماری از دانشجویان شهرمزارشریف با حضور در گفتمان دانشجویی “جایگاه تربیت دینی در نظام تعلیم و تربیه” گفتند: ضعف روندی تعلیم و تربیه در کشور نگران کننده است.   به گزارش خبرگزاری صدای افغان (آوا)، علی محمد اخلاقی دانشجوی رشته خبرنگاری در بخش نظریات گفتمان دانشجویی خبرگزاری صدای افغان (آوا) پیرامون جایگاه تربیت دینی در […]

شماری از دانشجویان شهرمزارشریف با حضور در گفتمان دانشجویی “جایگاه تربیت دینی در نظام تعلیم و تربیه” گفتند: ضعف روندی تعلیم و تربیه در کشور نگران کننده است.

 

به گزارش خبرگزاری صدای افغان (آوا)، علی محمد اخلاقی دانشجوی رشته خبرنگاری در بخش نظریات گفتمان دانشجویی خبرگزاری صدای افغان (آوا) پیرامون جایگاه تربیت دینی در نظام تعلیم و تربیه گفت: حضرت علی (ع) می فرماید جوینده علم را عزت در دنیا و رستگاری در آخرت است، اما نهاد های علمی و تعلیمی دچار کج رفتاری شده اند.

 

وی ریشه مشکلات فعلی جمهوری اسلامی افغانستان را در دانشگاه و مکاتب عنوان کرده افزود:  مسئولین در قسمت دانشگاه و مکاتب اگر توجه نکنند بحران کنونی کاهش پیدا نمی کند، علت در چیست که موسسات خارجی با هزینه های هنگفت زیر نام توانمند سازی بانوان و انتخاب رهبران آینده فعالیت می نمایند آیا زن و مرد مسلمان با داشتن الگو چون پیامبر و دخت مطهرش نیازی به توانمند سازی غرب دارد؟

 

nf00187900-2

اخلاقی اظهارداشت: اگر مبتذلات داخلی مکاتب و روند تدریس اسلامی در دانشگاه بازنگری و تغییر پیدا نکند راه بیرون رفت از مشکلات فعلی پیدا نخواهد شد.

 

حشمت الله هدف دانشجوی دانشگاه بلخ نیز اظهار داشت: خانواده ها از فرزندان شان توقع داکتر و انجینر شدن را دارد اما از روند درسی مکاتب خبر ندارند و این بی خبری جامعه را دچار مشکل ساخته است.

nf00187900-3

 

هدف عنوان کرد: مسئولین و خانواده ها بدانند که تقویت اساتید دانشگاه و مکاتب سبب تقویت نسل جدید و جامعه می شود.

 

سعیده زهرا راسخ یکی از بانوان فعال شهر مرازشریف با بیان اینکه روند تعلیمی و تربیتی کشور دچار ضعف است خاطر نشان ساخت:  مکاتب جمهوری اسلامی افغانستان ناخود آگاه ارزش های اسلامی و روحیه اسلام پذیری را تضعیف می کنند چون مسائل دینی در وزارت معارف کشور با جدیت پیگیری نمی شود.

 

زهرا متعلم صنف دوازدهم در یکی از مکاتب شهرمزارشریف ابراز داشت: اساتید مکاتب تعصب مذهبی دارند و به نحوی خود آنان از احکام اسلامی آگاهی کامل ندارند تا جایکه صحبت های بعضی از اساتید ما شاگردان را دچار شک و تزلزل می کند.

nf00187900-1

 

شایان ذکر است: گفتمان دانشجویی خبرگزاری صدای افغان آوا دارای بخش های سخنرانی کارشناسان، نظریات دانشجویان در پشت تربیون و پرسش و پاسخ می باشد.