• تاریخ انشار: ۲۹ قوس ۱۴۰۰
  • سرویس: آئین و اندیشه
  • کد خبر: 31472
  • 49 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

هدف تشکیلات تبیان رعایت احکام دین اسلام٬ ارزش‌های ملی٬ آگاهی و بیداری در جامعه است

سرپرست دفتر نمایندگی مرکز تبیان در شهر مزارشریف در دیدار با رئیس اطلاعات و فرهنگ ولایت بلخ گفت: هدف تشکیلات تبیان و خبرگزاری صدای افغان (آوا) رعایت احکام دین اسلام٬ ارزش‌ها و بصیرت جامعه است تا مردم با بیداری و آگاهی کامل، در مسیر زندگی گام بردارند.

خبرگزاری صدای افغان (آوا) ـ مزارشریف: حجت‌الاسلام شیخ علی اکبر نورالحق، سرپرست دفتر نمایندگی مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان در مزارشریف طی دیدار با مولوی ذبیح‌الله نورانی، رئیس اطلاعات و فرهنگ ولایت بلخ گفت: تأمین امنیت در ولایات و مناطق مختلف کشور جای شکرگزاری دارد؛ وضعیت برای مردم تقریباً رضایت‌بخش است و اخیراً رویدادها و تصمیمات جهانی به نفع مردم و اقتصاد کشور می‌باشد.

وی افزود که فلسفه وجودی و فعالیت دفتر تبیان کار قرآنی٬ دینی٬ فرهنگی و اجتماعی می‌باشد؛ چون جامعه به چنین فعالیت‌هایی نیاز دارد تا در مقابل تهاجم فرهنگی و اجتماعی غرب به انحراف کشیده نشود.

حجت‌الاسلام نورالحق، استقبال رئیس اطلاعات و فرهنگ از فعالیت‌های فرهنگی را قابل قدر دانست و گفت: حجت‌الاسلام والمسلمین سید عیسی حسینی مزاری، رئیس عمومی مرکز تبیان و خبرگزاری صدای افغان (آوا) بعد از تحولات اخیر در کشور، در کابل دیدار و ملاقات‌های زیادی با بزرگان دولت اسلامی طالبان انجام داده است و تمام بخش‌های تشکیلات ما فعال می‌باشد.

نام‌برده می‌گوید: هدف تشکیلات تبیان و خبرگزاری صدای افغان (آوا) رعایت احکام دین اسلام٬ ارزش‌ها و بصیرت جامعه است تا مردم با بیداری و آگاهی کامل، در مسیر زندگی گام بردارند.

مولوی ذبیح‌الله نورانی، رئیس اطلاعات و فرهنگ بلخ در ادامه این دیدار گفت: ارتباط و رابطه ما با خبرنگاران خبرگزاری صدای افغان (آوا) بهتر و بیشتر است و الحمدالله اعتماد میان ما و رسانه‌ها، بخصوص با خبرنگاران آوا وجود دارد.

وی افزود که ریاست طلاعات و فرهنگ با تمام رسانه‌ها هماهنگی لازم را دارد و تمامی رسانه‌ها در نزد ما ثبت می‌باشد و این موضوع مانع سوءاستفاده تعدادی، از نام رسانه‌ها و خبرنگاران می‌شود. همچنین باید عرض کنم که خبرنگاران و فرهنگیان شهر مزارشریف فهیم و ورزیده هستند و به نفع ملت ما فعالیت می‌کنند.

مولوی نورانی، تصریح کرد: رسانه‌های ولایت بلخ تنها رسانه‌هایی هستند که در کشور مشکل ساز نبوده‌اند و ما از فعالیت‌های فرهنگی و رسانه‌ای این ولایت راضی هستیم؛ چرا که مردم ما از آنها رضایت دارند.

وی گفت: دولت اسلامی طالبان مدعی این نیست که اسلام را به افغانستان آورده‌ است؛ بلکه ما برای مبارزه با کفر و امریکا مبارزه کردیم و در راه اسلام و خداوند حرکت نمودیم.

شایان ذکر است که در دولت اسلامی طالبان، مراکز فرهنگی و رسانه‌ای تحت سرپرستی و نظارت وزارت اطلاعات و فرهنگ قرار دارند؛ از همین رو دفتر نمایندگی مرکز تبیان در بلخ برای خدمت‌گزاری به مردم روابط همه‌جانبه با ریاست اطلاعات و فرهنگ دارد.