• تاریخ انشار: 28 دسامبر 2017
  • سرویس: سیاسی
  • کد خبر: 16087
  • 304 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

هدف قراردادن مراکز رسانه ای، دشمنی آشکار با آزادی های مدنی و شهروندی مردم است

در ادامه واکنش های داخلی به حمله تروریستی امروز کابل بر مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان و خبرگزاری صدای افغان(آوا)، محمدآصف رحیمی، والی هرات نیز این حمله را به شدت نکوهش کرد.   به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)، در پیام آقای رحیمی آمده است: “با کمال تاسف دشمنان مردم افغانستان بار دیگر مرتکب جنایت […]

در ادامه واکنش های داخلی به حمله تروریستی امروز کابل بر مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان و خبرگزاری صدای افغان(آوا)، محمدآصف رحیمی، والی هرات نیز این حمله را به شدت نکوهش کرد.

 

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)، در پیام آقای رحیمی آمده است: “با کمال تاسف دشمنان مردم افغانستان بار دیگر مرتکب جنایت نابخشودنی شدند و با هدف قراردادن شماری از هموطنان بی‌گناه و حمله بر یک مرکز رسانه ای و آموزشی، ثابت ساختند که پایبند هیچ اصولی نیستند” .

 

در این حمله ناجوان مردانه که از اثر سه انفجار انتحاری پی هم به وقوع پیوست، تااکنون نزدیک به ۱۰۰ تن از هموطنان ما شهید و زخمی شده اند .

 

در ادامه این پیام آمده است: “بر اساس آخرین معلومات مسولان امنیتی، تمامی قربانیان این حمله مردم ملکی و بیگناه بوده اند که غرض شرکت در مراسم تقبیح ششم جدی در این مرکز گردهم آمده بودند” .

 

والی هرات تصریح کرده است که حمله بر مردم غیرنظامی و هدف قراردادن مراکز رسانه ای و خبرنگاران، در حقیقت دشمنی آشکار با آزادی های مدنی و شهروندی هموطنان است . این جانب درحالی که این حمله بزدلانه را به شدت تقبیح می نمایم، به مجروحان طلب شفای عاجل دارم و به شهدا، بهشت برین استدعا دارم .

 

در پایان این پیام آمده است: “در اخیر مراتب تسلیت عمیق خود را با خانواده های شهدا ابراز می دارم و تاکید دارم که چنین حملات ناجوان مردانه، چهره کثیف دشمنان را بیشتر آشکار می سازد و سبب تقویت اخوت و همدلی در بین اقشار مختلف جامعه خواهد شد”.