• تاریخ انشار: 17 مارس 2019
  • سرویس: اجتماعی
  • کد خبر: 24443
  • 556 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

هدف قیام ۲۴ حوت پاسداری از ارزشهای اسلامی بود

سید عبدالله نایاب مسوول دفتر تبیان در هرات گفت: مهم ترین مسئولیت ما در قبال شهدا این است که راه آنان را زنده نگهداریم و راه آنان این است که نگذاریم ارزشهای اسلامی پایمال شود.   به گزارش خبرگزاری صدای افغان (آوا)، سید عبدالله نایاب مسوول دفتر تبیان در هرات گفت: در راستای تجلیل از […]

سید عبدالله نایاب مسوول دفتر تبیان در هرات گفت: مهم ترین مسئولیت ما در قبال شهدا این است که راه آنان را زنده نگهداریم و راه آنان این است که نگذاریم ارزشهای اسلامی پایمال شود.

 

به گزارش خبرگزاری صدای افغان (آوا)، سید عبدالله نایاب مسوول دفتر تبیان در هرات گفت: در راستای تجلیل از سالروز قیام خونین بیست و چهارم حوت و ختم پنجمین کارگاه فن بیان، اصول سخنرانی و هنر گویندگی همایشی از سوی لیسه خصوصی معراج با همکاری دفتر نمایندگی مرکز فعالیتهایی فرهنگی اجتماعی تبیان در ولسوالی کرخ هرات برگزار شد.

 

وی ضمن عرض تسلیت به مناسبت فرارسیدن سالروز قیام ۲۴ حوت مردم هرات و بیست و چهارمین سالیاد شهادت ، شهید وحدت ملی عبدالعلی مزاری ، در رابطه به جایگاه شهدا و مسئولیت جامعه در قبال آنان سخنرانی کرد افزود:  آیه ای شریفه ای “وَلَا تَحْسَبَنَّ الَّذِینَ قُتِلُوا فِی سَبِیلِ اللَّهِ أَمْوَاتًا ۚ بَلْ أَحْیَآءٌ عِنْدَ رَبِّهِمْ یُرْزَقُونَ” نیز در این باره می فرمایید هرگز گمان مبر ، آنانی که در راه خدا کشته شده است مردگانند، بلکه زنده است و در نزد خدا روزی میخورند.

 

نایاب ادامه داد : شهدای ۲۴ حوت بخاطر پاسداری از ارزشهای اسلامی در جامعه ای که میخواستند در آن ارزشهای اسلامی را از بین ببرند به پا خواستند و قیام نمودند.

 

مسئول دفتر تبیان در هرات در ادامه با اشاره به اینکه  وظیفه‌ و رسالت و مسئولیت ما در قبال خون شهدا  پاسداری از ارزشهای اسلامی می باشد اظهار داشت:  رسالت ما این است که راه شهدا را ادامه دهیم و راه آنان این است که ارزشها را زنده نگهداریم.

 

وی یادآور شد: در بیست و چهارم حوت ۱۳۵۷، مردم رفتند به پای ارزشها ایستادند و عده ای زیاد شان جان شان را فدا نمودند ولی اجازه ندادند که ارزشهای اسلامی پایمال شود.

 

این جامعه شناس و فعال اجتماعی، دومین مسئولیت در قبال شهدا را ، گرامی داشت از خانواده ها و وارثین آنان عنوان کرد و اظهار داشت: باید وارثین شهدا را گرامی داشته و یتیمان شهید را نوازش کنیم چون اگر امروز سرنوشت کشور ما ملتهب است به سبب بی توجهی به خانواده های شهدا می باشد.

 

 

نایاب  عنوان کرد: وحدت و همدلی نیز از پیامهای دیگر شهدا برای ما است است چرا که  وحدت آن گمشده ای است که همه در بدر دنبال آن هستند و ولی به آن نمیرسند زیرا دشمن تخم نفاق عمیقی در بین جامعه کاشته است و ما باید به هر بهانه ای ، مبلغ وحدت همدلی و صمیمیت باشیم.

 

 

از سوی دیگر استاد محمد رضا رضایی معاون لیسه های خصوصی معراج نیز ضمن عرض تسلیت به مناسبت سالروز قیام ۲۴ حوت و بیست و چهارمین سالکرد شهادت شهید عبدالعلی مزاری (ره) فراغت شاگردان کارگاه فن بیان و سخنرانی را تبریک گفته و از سید عبدالله نایاب مدرس این کارگاه ابراز قدردانی کرد.

 

وی افزود: کلام‌ انسان عصای راه انسان است اینکه اگر بیاموزیم چگونه سخن بگوییم مطمئن باشیم که میتوانیم دنیای خود را بسازیم.

 

گفتنی است در پایان این مراسمضمن قدردانی از سید عبدالله نایاب مدرس این کارگاه  به فارغین این دوره، گواهی پایان دوره توزیع گردید.