• تاریخ انشار: ۱۰ سنبله ۱۳۹۶
  • سرویس: اندیشه
  • کد خبر: 13001
  • 877 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

هرج و مرج در کشور نتیجه غفلت برخی از سران حکومت است

کسانیکه نسبت به وظایف خودشان غفلت دارند و باعث هرج و مرج در کشور می شوند، نه تنها باید پاسخگوی اعمالشان در پیشگاه خداوند باشند که در همین دنیا نیز نتیجه اعمالشان را خواهند دید و رسوای دو عالم خواهند شد.   به گزارش خبرگزاری آوا، نماز عید سعید قربان به امامت حجت الاسلام والمسلمین […]

کسانیکه نسبت به وظایف خودشان غفلت دارند و باعث هرج و مرج در کشور می شوند، نه تنها باید پاسخگوی اعمالشان در پیشگاه خداوند باشند که در همین دنیا نیز نتیجه اعمالشان را خواهند دید و رسوای دو عالم خواهند شد.

 

به گزارش خبرگزاری آوا، نماز عید سعید قربان به امامت حجت الاسلام والمسلمین سید محمد موسوی مسئول دفتر نمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در بلخ،در شهرک علی آباد مزارشریف و با حضور مردم مومن و خداجوی این منطقه در مسجد ابوالفضل العباس (ع)، برگزار شد.

 

موسوی گفت: حضرت ابراهیم به مدت ۱۰۰ سال دارای فرزند نگردید و در سن صد سالگی خداوند متعال به ایشان فرزندی عنایت فرمود.

 

موسوی در ادامه گفت: زمانیکه حضرت اسماعیل به سن جوانی رسید به حضرت ابراهیم وحی گردید تا فرزندش را به قربانگاه برده و برای خداوند متعال قربانی کند.

 

به گفته موسوی این امتحانی بود از سوی خداوند متعال تا ببیند که ابراهیم (ع) برای رضایت خداوند متعال از فرزند خودش دل می کند یا نه؟

 

وی افزود: اگر ماهم می خواهیم در زندگی خودمان موفق باشیم، باید چیزهایی را که دوست داریم و به آنها دلبسته ایم را به خاطر خدا قربانی کنیم تا به تقرب درگاه خداوند متعال برسیم.

 

به گفته این عالم دینی: ابراهیم (ع) با شناختی که داشت توانست به مقام خلیل اللهی و امامت برسد و اگر ما هم می خواهیم به تقرب الهی برسیم باید از نفس، شیطان و طاغوت زمان شناخت کافی داشته باشیم.

 

موسوی در ادامه صحبت هایش به معرفی نفس، شیطان و طاغوت پرداخت و راه های پیروزی بر این سه دشمن اصلی انسان را تشریح نمود.

 

در خطبه دوم حجت الاسلام موسوی بعد از حمد و ثنای الهی به راه های نفوذ شیطان پرداخت و گفت: طبق روایات وارده راه های نفوذ شیطان غفلت و شهوت می باشد که راه درمان غفلت نماز و راه درمان شهوت ازدواج است.

 

وی افزود: وقتی به قرآن کریم مراجعه می کنیم، خداوند متعال انسانهای غافل را حتی از حیوانات هم پایین تر ذکر کرده و این هشداری است برای همه انسانهای غافل.

 

مسئول مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی در بلخ گفت: خیلی ها از روز قیامت و حساب و کتاب غفلت دارند و هرکاری که در این دنیا می توانند انجام می دهند، در حالیکه باید روز قیامت جوابگوی تمامی اعمال خود باشند.

 

وی بااشاره به حوادث اخیر کشور و جانفشانی های نیروهای امنیتی، پولیس و اردوی ملی گفت: با اینکه جوانان غیور افغانستان به خوبی با دادن جان های شیرینشان از این مرز و بوم حفاظت می کنند، اما متاسفانه در صدر حکومت برخی از افراد نسبت به وظیفه خودشان در قبال مردم و وطن غفلت دارند.

 

موسوی تاکید نمود: کسانیکه نسبت به وظایف خودشان غفلت دارند و باعث هرج و مرج در کشور می شوند، نه تنها باید پاسخگوی اعمالشان در پیشگاه خداوند باشند که در همین دنیا نیز نتیجه اعمالشان را خواهند دید و رسوای دو عالم خواهند شد.

 

مسئول مرکز تبیان در بلخ گفت: قطعا خون بیگناهانی که در کشور ریخته شده دامن کسانی را که از وظایفشان غفلت کرده اند را خواهد گرفت.

 

موسوی با اشاره به آیه ( ان الله لایغیرو ما بقوم حتی یغیرو ما بانفسهم) گفت: مردم عزیز افغانستان باید آگاه باشند که سرنوشت افغانستان تغییر نمی کند مگر به دست خودمان و ما اگر نسبت به مسایل کشور حساس نباشیم قطعا جزو غافلان خواهیم بود.

 

این عضو شورای اخوت اسلامی بلخ همچنین به مسئله سریال های ترکی و نقش آنها در راستای بدحجابی و جا انداختن رسم و رسومات نادرست غربی پرداخت و به خانواده ها هشدار داد که نسبت به این مسایل و دیدن این سریال ها در خانواده غافل نباشند.

 

وی در ادامه صحبت هایش به مسئله شهوت پرداخت و گفت راه علاج شهوت ازدواج است، اما متاسفانه با مشکلاتی که فعلا وجود دارد، جوانان ما از ازدواج کردن می ترسند و رغبتی به این مسئله ندارند.

 

موسوی گفت: رسم و رسوماتی فعلا در مسئله ازدواج است که اصلا اسلامی نیست و این عنعنات باعث شده که جوانان به جای ازدواج بیشتر به اعمال نادرست و ناشایست روی بیاورند و قطعا خانواده هایی که در امر ازدواج سختگیری می نمایند در این گناهان شریک هستند.

 

موسوی در پایان ابراز امیدواری نمود که با برپاداشتن نماز و ازدواج بتوانیم از غفلت و شهوت جلوگیری نماییم