• تاریخ انشار: ۱۷ جوزا ۱۳۹۶
  • سرویس: سیاسی
  • کد خبر: 11252
  • 979 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

هرکسی که برای ایجاد تفرقه میان مسلمین عمل می کند، نماینده اسلام امریکایی است

حجت الاسلام و المسلمین “سید عیسی حسینی مزاری” دبیرکل حزب اسلامی تبیان در مصاحبه با “پرس تی.وی” تلویزیون انگلیسی زبان جمهوری اسلامی ایران، در پاسخ به این که نمایندگان اسلام امریکایی چه کسانی هستند و عملکردشان چیست؟ گفت: اسلام امریکایی، اسلام جمود، تحجر، قشری گرایی و اسلامی است که مطابق فرهنگ غرب و به گفته […]

حجت الاسلام و المسلمین “سید عیسی حسینی مزاری” دبیرکل حزب اسلامی تبیان در مصاحبه با “پرس تی.وی” تلویزیون انگلیسی زبان جمهوری اسلامی ایران، در پاسخ به این که نمایندگان اسلام امریکایی چه کسانی هستند و عملکردشان چیست؟ گفت: اسلام امریکایی، اسلام جمود، تحجر، قشری گرایی و اسلامی است که مطابق فرهنگ غرب و به گفته امام خمینی(ره) مورد پسند امریکا عمل کند.

 

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)، آقای حسینی مزاری که مناسبت سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) صحبت می کرد، گفت: سردمداران و رهبرانی که امروز به پیروی از این اسلام عمل می کنند و در راستای ترویج آن قرار دارند، دولت های وهابی و در رأس همه حکومت عربستان است که همواره حرکت های ناسالمی از خود به نمایش گذاشته اند.

 

همچنین به گفته این آگاه سیاسی و اجتماعی، علاوه بر دولت های وهابی، هرکسی که امروز برای ایجاد تفرقه میان مسلمین در هر جایی عمل می کند، مباحث شیعه و سنی را بیشتر مطرح می کند و خون مسلمانان را در کشورهای اسلامی تحت هرعنوان می ریزد، نماینده اسلام امریکایی است.

 

حسینی مزاری در پاسخ به این که عوامل به وجود آورنده اسلام امریکایی چیست؟ گفت: “بسیار مشخص است که عوامل اجرایی، خود مسلمان ها هستند، چه از سران دولت های وهابی و چه از دیگر گروه ها و سازمان ها، اما طراحان اصلی اسلام امریکایی و حامی آن و کسانی که به دنبال نهادینه کردن این تفکر می باشند، امریکا و غرب و استراتژیست های کلان از جمله رژیم اسرائیل است که توانسته مسلمانان را در بسیاری از کشورها زمین گیر و در شرایط سخت و دشوار قرار دهند”.

 

به گفته دبیرکل حزب اسلامی تبیان، راه مبارزه با اسلام امریکایی در شرایط کنونی تبین رویکردها و آموزه های اسلام ناب محمدی است و تنها مسلمانان از این راه می تواند نجات پیدا کند.

 

به گفته وی، تبیین اندیشه اسلامی و فرهنگ سازی گرایش به اسلام اصیل، یکی از راه های مبارزه با اسلام امریکایی و حل مشکلات درونی مسلمانان است.

 

حجت الاسلام و المسلمین “سید عیسی حسینی مزاری” در پاسخ به این که انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی(ره) چه دست آوردهای مشخص برای جمهوری اسلامی داشت، گفت: مهمترین دست آورد انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی(ره) اسلامیت نظام و حفظ آن توسط امام خامنه ای در هر شرایط تا به امروز است.

 

به گفته او، هرچند ممکن است اسلام ناب محمدی در جمهوری اسلامی ایران نیز صد درصد پیاده نشده باشد، اما با این وجود هم مردم ایران سعی دارند که بر محوریت اسلام ناب عمل کنند و همین موضوع باعث اقتدار مردم و دولت ایران شده است.

 

به گفته او، دومین دست آورد انقلاب اسلامی برای مردم ایران، سبک و شوه جدید حکومت داری برمبنای ولایت فقیه است که در حقیقت همان اسلام ناب است.

 

به گفته او، نظام جمهوری اسلامی ایران که بر مبنای اسلام اصیل بنیان گذاشته شده است، نزدیک به چهل سال است که هر روز بیشتر از گذشته با استحکام و اقتدار بیشتر درعرصه ها، ظهور و نمود پیدا می کند.

 

به گفته او، استقلال نظام از دیگر دست آوردهای انقلاب اسلامی به رهبری حضرت امام است و امروز در جهان اسلام تنها کشوری که وابستگی به استکبار و غرب ندارد، ایران و حکومت جمهوری اسلامی است.

 

به گفته او، قدرت مند شدن مردم حول محور اسلام و به خصوص دیدگاه ولایت فقیه، از دست آوردهای دیگر انقلاب اسلامی به شمار می ورد که امروز این نظام در محور قطب عالم اسلام، در مبارزه صریح با استکبار جهانی قرار دارد.