• تاریخ انشار: 16 نوامبر 2017
  • سرویس: سیاسی
  • کد خبر: 15265
  • 1,075 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

هر حنجره ای که به تفرقه دعوت نماید، حنجره شیطانی است/ رحلت پیامبر ؛ بزرگترین مصیبت برای بشریت

حجت الاسلام سید محمد موسوی؛ مسئول دفتر نمایندگی مرکز تبیان در جلسه نوبتی شورای اخوت اسلامی در بلخ گفت: هر حنجره ای که به وحدت و اخوت دعوت نماید حنجره الهی و هر حنجره ای که به تفرقه و نفاق دعوت نماید، حنجره شیطانی است و باید با آن مبارزه شود.   به گزارش خبرگزاری […]

حجت الاسلام سید محمد موسوی؛ مسئول دفتر نمایندگی مرکز تبیان در جلسه نوبتی شورای اخوت اسلامی در بلخ گفت: هر حنجره ای که به وحدت و اخوت دعوت نماید حنجره الهی و هر حنجره ای که به تفرقه و نفاق دعوت نماید، حنجره شیطانی است و باید با آن مبارزه شود.

 

به گزارش خبرگزاری صدای افغان (آوا)، جلسه نوبتی شورای اخوت اسلامی ولایت بلخ امروز با حضور علمای اهل تسنن و تشیع این ولایت برگزار شد.

 

در ابتدای این جلسه پس از تلاوت کلام الله مجید، آجندای جلسه توسط امیر محمد ضیایی معاون شورای اخوت با موضوعات رحلت رسول اکرم (ص)، امام حسن مجتبی و امام رضا (ع)، مطرح گردید.

 

مولوی محمد شاه عادلی؛ رییس شورای اخوت اسلامی ولایت بلخ ضمن تسلیت این ایام سوگواری، گفت: پیامبر اکرم (ص) در حالی به این دنیا آمد که جهالت و ظلمت تمامی دنیا را فرا گرفته بود.

 

عادلی تصریح نمود: رسول اکرم (ص) با زدودن جهالت و ظلمات، این دنیای پلید را به بهشت رهنمون نمود و خودش از این دنیا رحلت کرد.

 

مولوی عادلی تاکید نمود که به گفته برخی بزرگان، بالاترین مصیبت رحلت پیامبر اکرم (ص) می باشد که هیچ مصیبتی این قدر برای امت اسلامی درد ناک نیست.

 

در ادامه مولوی محمود دانشجو، رییس حج و اوقاف ولایت بلخ نیز ضمن تسلیت فرارسیدن ایام رحلت پیامبر اکرم (ص)، گفت: اخوت نباید فقط در جلسه ما باشد، بلکه این اخوت را باید در همه حال رعایت کنیم.

 

وی با بیان اینکه اخوت اساس کار ما است، گفت: تمامی شخصیت ها و بالاخص علمای کرام باید بیشتر در راستای اخوت و برادری کار نمایند، چرا که مردم بیشتر به حرف های این علما اهمیت قایل هستند.

 

مولوی دانشجو همچنین از افتتاح یک دارالافتاء در ولایت بلخ خبر داد که علمای اهل تشیع و تسنن به امورات دینی و شبهات مطرح شده از سوی دشمنان، خواهند پرداخت.

 

همچنین مولوی عبدالرئوف توانا نیز با اشاره به اینکه اخوت باید در تمامی زمان ها و مکانها فراگیر شود، گفت: ما باید اول خودمان به معنای واقعی به کلمه اخوت عمل نماییم.

 

وی افزود: جلساتی که در ولایت بلخ گرفته می شود، باید نشانه ای از اخوت و برادری میان اهل تشیع و تسنن باشد.

 

همچنین در این جلسه حجت الاسلام سید محمد موسوی، رییس دفتر مرکز تبیان در زون شمال و عضو شورای اخوت ولایت بلخ با اشاره به آیه «إِنَّما یُرِیدُ الشَّیْطانُ‏ أَنْ یُوقِعَ بَیْنَکُمُ الْعَداوَهَ وَ الْبَغْضاءَ» (مائده/۹۱)، گفت: کار شیطان تفرقه اندازی است و هرکسی کلماتش، برخوردهایش، موضع‌گیری‌هایش، باعث شود بین مسلمان‌ها تفرقه باشد، شیطان است.

 

به گفته موسوی هر حنجره ای که به وحدت و اخوت دعوت نماید حنجره الهی و هر حنجره ای که به تفرقه و نفاق دعوت نماید، حنجره شیطانی است و باید با آن مبارزه شود.

 

موسوی همچنین با اشاره به آیه وَ الَّذِینَ اتَّخَذُوا مَسْجِداً ضِرارا وَ کُفْراً وَ تَفْرِیقاً بَیْنَ الْمُؤْمِنِینَ (توبه ۱۰۷)، گفت: تفرقه اندازی بین مسلمین یکی از علت هایی بود که پیامبر اکرم (ص) اقدام به تخریب مسجد ضرار نمود و این برای ما درسی است که با تفرقه انداز ها در جوامع اسلامی مبارزه نماییم.

 

وی در پایان نیز اقدام ریاست حج و اوقاف ولایت بلخ را در راستای افتتاح دارالافتاء ستود و گفت: در این مکان باید علمایی گذاشته شود که اولا عالم، دوما دارای سعه صدر و سوما دلسوز مردم باشند.