• تاریخ انشار: ۱۱ حمل ۱۳۹۵
  • سرویس: اندیشه
  • کد خبر: 6471
  • 1,248 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

همایش بزرگ “زن از زبان قرآن” از سوی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در مزارشریف برگزار شد

همایش بزرگ “زن از زبان قرآن” به مناسبت سالروز میلاد با سعادت حضرت زهرا (س)، تولد امام خمینی (ره) و روز زن  از سوی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در مزارشریف برگزار گردید.   به گزارش خبرگزاری آوا، این همایش که عصر امروز(چهارشنبه) با حضور اقشار مختلف مردم برگزار شد، شامل برنامه های متنوعی […]

همایش بزرگ “زن از زبان قرآن” به مناسبت سالروز میلاد با سعادت حضرت زهرا (س)، تولد امام خمینی (ره) و روز زن  از سوی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در مزارشریف برگزار گردید.

 

به گزارش خبرگزاری آوا، این همایش که عصر امروز(چهارشنبه) با حضور اقشار مختلف مردم برگزار شد، شامل برنامه های متنوعی از جمله سخنرانی، مقاله، سرود، برنامه های تفریحی و سه نمایشگاه بود.

 

نمایشگاه جهیزیه حضرت فاطمه (س) تحت نام “خانه بهشت” که جلوه ای از ازدواج های ساده و کم هزینه را برای پیروان آن بی بی بیان میکرد، تاثیرات مثبتی روی بازدید کنندگان داشت.

 

همچنان نمایشگاه حجاب فاطمی که بیان گر پوشش اسلامی بود برای رعایت شدن نکات بی حجابی یا پوشش نادرست برای خواهران دایر گردید بود.

 

همچنین نمایشگاه کتاب بخاطر کم رنگ بودن سطح مطالعه میان اقشار مختلف جامعه کشورمان و به خصوص جوانان و ترویچ آن در جامعه که باعث کم شدن مشکلات می شود برگزار گردیده بود.

 

این همایش پس از تلاوت قرآن کریم با سخنرانی مولوی محمود دانشجو؛ رئیس حج و اوقاف ولایت بلخ آغاز و سپس حجت الاسلام و المسلمین سید حیدر هاشمی؛ امام جمعه شهر مزار شریف نیز سخنرانی نمود.

همچنین مقاله ای توسط خانم عالیه کاظمی در باره زندگی نامه حضرت زهرا (س) و دیدگاه امام خمینی (ره) در باره شخصیت زن به خوانش گرفته شد.

 

برنامه های تفریحی، مسابقه و تقدیر از مادران نمونه از دیگر برنامه های این همایش بود.

عنان سری این همایش را خانم ربابه عادلی؛ معاون بخش دانشجویی دفتر مرکز تبیان در مزارشریف به عهده داشت.

 

در پایان اشتراک کنندگان از نمایشگاه های برپا شده، بازدید نمودند.