• تاریخ انشار: ۱۳ جدی ۱۳۹۷
  • سرویس: سیاسی، نظامی
  • کد خبر: 22965
  • 454 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

همایش «حادثه تروریستی ۷ جدی؛ علت‌ها و پیامدها» در شهر مقدس قم/ تبیان گسترده‌تر و مصمم‌تر از همیشه در صحنه مبارزه حضور دارد

مسئول دفتر نمایندگی مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان در آغاز همایش «حادثه تروریستی حمله انتحاری به خبرگزاری صدای افغان”>7 جدی؛ علت‌ها و پیامدها» به مناسبت تجلیل از مقام شامخ شهدای حادثه تروریستی حمله انتحاری به خبرگزاری صدای افغان”>7 جدی ۱۳۹۶ علیه دفاتر مرکزی مرکز تبیان و خبرگزاری صدای افغان(آوا) در شهر مقدس قم، با بیان […]

مسئول دفتر نمایندگی مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان در آغاز همایش «حادثه تروریستی حمله انتحاری به خبرگزاری صدای افغان”>7 جدی؛ علت‌ها و پیامدها» به مناسبت تجلیل از مقام شامخ شهدای حادثه تروریستی حمله انتحاری به خبرگزاری صدای افغان”>7 جدی ۱۳۹۶ علیه دفاتر مرکزی مرکز تبیان و خبرگزاری صدای افغان(آوا) در شهر مقدس قم، با بیان این‌که این رویداد فاجعه‌ای فراموشی‌ناپذیر در تاریخ فعالیت‌های رسانه‌ای و مبارزات فرهنگی در افغانستان محسوب می‌شود، تأکید کرد که تجلیل از ۷ جدی، تجدید قوایی دیگر برای مصاف با دشمن بزدل و حقیری است که جز خشونت، هیچ ابزاری ندارد.

 

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)، از لحظاتی پیش، همایش «حادثه تروریستی حمله انتحاری به خبرگزاری صدای افغان”>7 جدی؛ علت‌ها و پیامدها» به مناسبت تجلیل از مقام شامخ شهدای حادثه تروریستی حمله انتحاری به خبرگزاری صدای افغان”>7 جدی ۱۳۹۶ علیه دفاتر مرکزی مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان و خبرگزاری صدای افغان(آوا)، با حضور صدها تن از نخبگان، علما و چهره‌های فرهنگی مهاجر، رییس، مسئولین و کادرهای مرکز تبیان و خبرگزاری آوا و هم‌چنین شخصیت‌هایی علمی، دینی و فرهنگی از جمهوری اسلامی ایران، در مجتمع آموزش عالی امام خمینی(ره) شهر مقدس قم آغاز به کار کرد.

 

سید مصطفی احمدی، مسئول دفتر نمایندگی مرکز تبیان در شهر قم در سخنانی در آغاز این مراسم، با طرح این سوال که “چرا از ۷ جدی تجلیل می‌کنیم؟”، سه پاسخ و دلیل را ارائه کرد.

 

به گفته وی، رویداد تروریستی حمله انتحاری به خبرگزاری صدای افغان”>7 جدی فاجعه‌ای فراموشی‌ناپذیر در تاریخ فعالیت رسانه‌ای و مبارزات فرهنگی در افغانستان محسوب می‌شود؛ این رویداد تنها یک مناسبت تقویمی ساده نیست؛ بلکه توقفگاهی تأمل‌برانگیز در تقابل دو جریان، دو رویکرد، دو ایدئولوژی، دو خط فکری، دو جبهه فرهنگی و دو ارزش و ضد ارزش است.

 

از این‌رو آقای احمدی خاطرنشان کرد که برای بزرگداشت از فاجعه ۷ جدی در نخستین سالگرد این رخداد خون‌بار و ویران‌گر، می‌توانیم سه هدف اساسی را مد نظر قرار دهیم.

 

تجدید میثاق با شهدا

به باور وی، برگزاری مراسم یادبود از فاجعه ۷ جدی در نخستین گام، تجدید میثاق با ده‌ها شهید گلگون کفنی است که با خون خویش، این شجره طیبه را آبیاری کردند؛ اما از آرمان‌های پاک و والا و متعالی خویش برای اسلام و انسانیت و وطن نگذشتند.

 

مسئول دفتر نمایندگی مرکز تبیان در شهر قم افزود: شهدای ۷ جدی، اکنون نمایندگان، رهبران و چراغ‌های هدایت ما بازماندگان در مسیری هستند که همه باید مسؤولانه و با تمام توان حتی به قیمت جان و هستی‌مان، در آن گام برداریم و تا رسیدن به اهداف و آرمان‌های بزرگ شهدای عزیز ۷ جدی، از پای ننشینیم.

 

وی گفت: در میان شهدای ۷ جدی از همه طیف‌های فکری و فرهنگی و از همه رده‌های سنی، اعم از روحانی و دانشگاهی، مدرس حوزه و استاد دانشگاه، طلبه علوم دینی، دانشجو و دانش‌آموزان مکتب، زن و مرد، دختر و پسر، پیر و جوان، خبرنگار و… حضور داشتند. آن‌ها بودند تا به عنوان نمادها و نماینده‌های همه اقشار فرهنگی و اجتماعی، به ما این مهم را یادآور شوند که این مبارزه جمعی و این خط فکری و این مکتب ایدئولوژیک، به اندازه‌ای وسیع و فراگیر و همه‌شمول است که باید از هر طایفه و طبقه و عصر و نسلی در آن حضور داشته باشند؛ زیرا این آرمان‌ها و پیام‌هایی که مد نظر است، به حیات، ایمان، آینده و سرنوشت همه نسل‌ها در همه عصرها بستگی دارد.

 

آقای احمدی تأکید کرد: ما برای بقا و پویایی و پیروزی یک مکتب متعالی و مترقی، مبارزه می‌کنیم که در جبهه مقابل آن، ایدئولوژی سیاه و نفرت‌انگیز تکفیر و ترور و تفرقه قرار دارد؛ بنابراین، باید با یادبود از رویداد ۷ جدی، یک‌بار دیگر با شهدای عزیز و عظیم‌الشأن آن فاجعه، تجدید میثاق کنیم و بگوییم که هستیم بر آن عهد که بستیم و راه شما ادامه دارد.

 

پیام به دشمن زبون؛ حمله انتحاری به خبرگزاری صدای افغان”>7 جدی پایان کار ما نبود

وی ادامه داد: دومین هدف از بزرگداشت این رویداد، ارسال یک پیام روشن و قوی به دشمنان کوردل و زبون و ذلت‌زده‌ای است که تصور می‌کردند حمله ۷ جدی پایان کار ماست و به همین دلیل، تمام توان‌شان را به کار گرفتند تا ما را با خشن‌ترین شیوه ممکن، یک‌بار برای همیشه حذف کنند و بازماندگان را از ادامه این راه خطیر و خونین، بیم دهند؛ اما ما با تجلیل از ۷ جدی، یک‌بار دیگر با زبانی صریح و بی‌پرده به دشمنان حقیرمان پیام می‌دهیم که این راه ادامه دارد و ما با مرگ و کشتار و شهادت، نه تنها حذف نمی‌شویم و به پایان نمی‌رسیم؛ بلکه تکثیر می‌گردیم و تجدید پیدا می‌کنیم و در ابعادی گسترده‌تر و با عزم و اراده‌ای محکم‌تر، مصمم‌تر از همیشه در صحنه مبارزه حضور خواهیم داشت؛ کما این‌که بلافاصله پس از رویداد ۷ جدی نیز نیروهای فعال و متعهد این مجموعه، با تمام قدرت، در عرصه حضور یافتند و عزم و اراده خود برای مبارزه با دشمن تروریستی و تکفیری را چندین برابر افزایش دادند.

 

به گفته این فعال فرهنگی اجتماعی، تجلیل از ۷ جدی، تجدید قوایی دیگر برای مصاف با دشمن بزدل و حقیری است که جز خشونت، هیچ ابزاری ندارد.

 

پیام به دوستان؛ مبارزه متوقف نمی‌شود

وی هدف سوم تجلیل از رویداد ۷ جدی را پیامی برای دوستان، همراهان و هم‌فکران در افغانستان و سراسر جهان دانست که مبارزه حق علیه باطل، نه پیش از این، متوقف شده و نه پس از این، تعطیل بردار خواهد بود.

 

مسئول دفتر نمایندگی مرکز تبیان در قم تصریح کرد: “ما از ۷ جدی تجلیل می‌کنیم تا بگوییم در کنار مبارزان و هم‌رزمان‌مان در این جبهه هستیم و به ستیز و مبارزه خستگی‌ناپذیر خویش ادامه می‌دهیم تا خواهران و برادران‌مان که در دیگر سنگرها و جبهه‌های جنگ نرم علیه دشمن تروریستی و تکفیری‌ها‌ی نوظهور دست‌آموز استکبار و صهیونیزم و رژیم‌های مزدور و مرتجع دست‌نشانده و سرسپرده آن‌ها در منطقه می‌رزمند، ناامید نشوند و ذره‌ای تردید در ایمان و خللی در اراده‌شان راه ندهند”.

 

وی در پایان خاطرنشان نمود: “یک بار نام و یاد شهدای عزیز رویداد فاجعه‌بار ۷ جدی را گرامی می‌داریم و با عزم و ایمان و اراده‌ای قوی و خدشه‌ناپذیر، به دشمنان ذلیل و زبون‌مان پیام می‌دهیم که ما تجلیل می‌کنیم، پس هستیم”.