• تاریخ انشار: ۱۹ سنبله ۱۳۹۶
  • سرویس: اندیشه
  • کد خبر: 13171
  • 686 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

همایش” عید غدیر و پیامی برای سیاست ورزی مسلمانان” برگزار شد

همزمان با هجدم ذی الحجه، عید سعید غدیر خم، دفتر مرکز فعالیتهای فرهنگی اجتماعی تبیان در مشهد مقدس  با برگزاری مراسمی تحت عنوان ” عید غدیر و پیامی برای سیاست ورزی ی مسلمانان”، با حضور صدها زن و مرد و برنامه های متنوع، از عید الاکبر تجلیل به عمل آورد.   به گزارش خبرگزاری آوا،در […]

همزمان با هجدم ذی الحجه، عید سعید غدیر خم، دفتر مرکز فعالیتهای فرهنگی اجتماعی تبیان در مشهد مقدس  با برگزاری مراسمی تحت عنوان ” عید غدیر و پیامی برای سیاست ورزی ی مسلمانان”، با حضور صدها زن و مرد و برنامه های متنوع، از عید الاکبر تجلیل به عمل آورد.

 

به گزارش خبرگزاری آوا،در این مراسم که با مدیریت و اجرای بخش نوجوانان و جوانان مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در مشهد مقدس برگزار شد، پس از تلاوت قرآن توسط مجتبی شریفی، گزیده هایی از خطبه با عظمت غدیر خم توسط نوجوان مستعد و نخبه مهاجر؛ محمد یاسر حسن زاده قرائت گردید.

 

در ادامه مراسم حجت الاسلام و المسملین سید عیسی حسینی؛ رئیس عمومی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان طی سخنانی خاطر نشان کرد: یکی از پیام های واقعه ی غدیر این است که مسلمان ها بایستی حکومت داشته باشند و با ابزار و ظرفیت حکومت، زندگی فردی و اجتماعی خودشان را سازمان بدهند. چون بدون داشتن یک حکومت آن هم مقتدر، ممکن نیست مسلمان ها به وظایف دینی و انسانی شان بپردازند .

 

وی در بخش دیگر سخنان خود متذکر شد: اگر شیوه ی حکومتی ابلاغ شده از سوی خدای متعال در ۱۸ ذی الحجه باقی میماند و آقایان و افرادی که در آن روز به امام علی(ع) رای داده بودند، به آرای خود باقی میماندند و این حکومت شکل می گرفت و تداوم می یافت، طبیعی بود که شرایط بشر مثل شرایط حالا نمیشد، قسط پیاده میشد، عدالت بوجود می آمد، حقوق انسان ها تامین میشد، جامعه ی اسلامی قدرتمند می گردید و اسلام بیش از حالا گسترش پیدا میکرد.

 

حسینی مزاری تصریح کرد: امروز کشورهای اسلامی با گرفتاری ها و چالش های عمده و جدی گرفتار است، به خاطر این است که از اسلام فاصله گرفته شده است، از الگوهای اسلامی فاصله گرفته شده است. و الّا اسلام یک دین بسیار غنی است. قانونی که امروز در دین اسلام وجود دارد و مطالبی که قرآن برای ما بیان می کند در هیچ‌ کتاب و هیج دین و مذهبی و در هیچ جریان دیگری پیدا نمی شود.

 

پخش کلیپ تدوین شده توسط بخش نوجوانان مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در مشهد مقدس از سخنرانی های امام خمینی(ره) و امام خامنه ای درباره غدیر خم برنامه بعدی این مراسم معنوی و پرمحتوا بود.

 

مراسم با طرح سوال درباه ی عید سعید غدیر خم و شخصیت حضرت علی(ع) و مدیحه سرایی از سوی حجت الاسلام و المسلمین سید مهدی علوی ؛  اهدای جوایز نفیس به برندگان مسابقه ادامه یافت.

 

در بخش پایانی  این مراسم که صبح جمعه برگزار شد، به نوجوانان و جوانان شرکت کننده در کلاس های اعتقادی و خداشناسی نمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی تبیان در مشهد مقدس که در تعطیلات تابستان در این مرکز برگزار شده بود، بسته های فرهنگی اهدا گردید،  سه تن از نوجوانان و جوانان فعال در این کلاس ها جوایز نقدی نیز دریافت کردند.