• تاریخ انشار: ۴ اسد ۱۳۹۴
  • سرویس: اطلاعیه ها
  • کد خبر: 3160
  • 1,303 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

همایش هم اندیشی؛ افغانستان و تروریزم؛ چالش های میدانی و راهکارهای رهایی در شهر مشهد مقدس برگزار می شود

همایش هم اندیشی؛ افغانستان و تروریزم؛ چالش های میدانی و راهکارهای رهایی در شهر مشهد مقدس برگزار می شود. به گزارش خبرگزاری آوا، نمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در مشهد مقدس، جهت گرامیداشت سالروز شهدای شمال افغانستان، شهدای دیپلمات جمهوری اسلامی ایران در مزار شریف و خبرنگار ایرنا، همایشی را تحت عنوان “افغانستان […]

همایش هم اندیشی؛ افغانستان و تروریزم؛ چالش های میدانی و راهکارهای رهایی در شهر مشهد مقدس برگزار می شود.

به گزارش خبرگزاری آوا، نمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در مشهد مقدس، جهت گرامیداشت سالروز شهدای شمال افغانستان، شهدای دیپلمات جمهوری اسلامی ایران در مزار شریف و خبرنگار ایرنا، همایشی را تحت عنوان “افغانستان و تروریسم؛ چالشهای میدانی و راهکارهای رهایی” با حضور شخصیت های اندیشمند و نخبگان مهاجر برگزار می کند.

این همایش از ساعت ۱۶ روز هفدهم ماه جاری (اسد/ مرداد) در سالن اجتماعات دفتر نمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان، واقع در چهارراه برق شیخ صدوق ۲ پلاک ۱۰۹ برگزار می شود.

 

 

در این همایش که با حضور صدها اندیشمند و نخبه مهاجر و انصار دایر می گردد، شخصیتهای مطرحی از افغانستان ایران پیرامون موضوعاتی چون؛

“تروریسم و چالشها؛ زمینه ها و دست اندرکارها، اهداف و پیامدها”، “دولت افغانستان و تروریسم؛ کارکردها و دست آوردها”، “رسانه و تروریسم؛ مخاطرات و تأثیرات”، “پارلمان و تروریسم؛ طرح ها و برنامه ها”، “اسلام و تروریسم؛ توانمندی در مقابله و راهکار برای مبارزه”، “مهاجرین و تروریسم؛ ظرفیت ها و مسؤلیت ها” و… مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت. در این همایش همچنان دو تن از شاهدان عینی جنایات طالبان علیه مردم ولایات شمال و کشتار گروهی ی مردم توسط این گروهک به ایراد خاطره خواهند پرداخت و نیز از خبرنگاران حاضر در همایش، برخی نیروهای فعال مرکزتبیان، قهرمانان ورزشی و اعضای شورای ورزشی مهاجرین افغانی و داوران آن، تقدیر به عمل خواهد آمد.