• تاریخ انشار: ۱۱ میزان ۱۳۹۹
  • سرویس: اجتماعی
  • کد خبر: 30443
  • 289 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

هنر با ارزش بیان کننده عنعنات ملی و فرهنگی اسلام ناب است.

سید حامد موسوی رئیس دفتر تبیان در بلخ می گوید: هنری ارزش دارد که بیان کننده عنعنات ملی و فرهنگی اسلام ناب محمدی (ص) باشد.   خبرگزاری صدای افغان (آوا)- بلخ: امروز پنج شنبه(۱۰- میزان) نمایشگاه سه روزه ” سکوت پر حرف ” که از سوی گروه هنری محمد ذهاب ساحل و مرکز تبیان برگزار […]

سید حامد موسوی رئیس دفتر تبیان در بلخ می گوید: هنری ارزش دارد که بیان کننده عنعنات ملی و فرهنگی اسلام ناب محمدی (ص) باشد.

 

خبرگزاری صدای افغان (آوا)- بلخ: امروز پنج شنبه(۱۰- میزان) نمایشگاه سه روزه ” سکوت پر حرف ” که از سوی گروه هنری محمد ذهاب ساحل و مرکز تبیان برگزار شده بود در که طی مراسمی در سالن اجتماعات کتابخانه فردوسی با حضور بیش از پنجاه هنرمند، دانشجویان، مسوولین مراکز علمی و فرهنگی به اختتام رسید.

 

حجت الاسلام والمسلمین سید حامد موسوی مسوول دفتر تبیان و خبرگزاری صدای افغان آوا در شمال کشور با حضور خود در محفل اختتامیه و اهدای لوح تقدیر به هنرمندان رسامی در نمایشگاه ” سکوت پر حرف “می گوید: هنر و رسامی اصل بوده و این نقش قلم های شما هستند که ما را در جهان به معرفی می گیرد.

 

وی در ادامه صحبت های خود افزود: قرآن کریم من و شما مسلمان، که همیشه آن را تلاوت می کنیم یک هنر است که هیچ کسی توانایی بوجود آوردن آن را ندارد و در آینده هم نخواهد داشت.

 

این عالم دین اظهار داشت خداوند در قران کریم زنده و مرده شدن را در قالب هنر به حضرت ابراهیم نشان داد و به او گفت چهار پرنده مختلف را ذبح کرده و گوشت های آن را با یک دیگر مخلوط بساز و از همان گوشت در چهار کوه تقسیم کن و اسم هر پرنده را صدا بزن، وقتی حضرت ابراهیم پرندگان را نام می برد تمام گوشت ها به هم چسبیده و پیش پای پیامبر حاضر می شدند.

 

رئیس دفتر تبیان در بلخ می گوید: هنری ارزش دارد که بیان کننده عنعنات ملی و فرهنگی اسلام ناب محمدی (ص) باشد.

 

نوید ثاقب معاون گروه هنری ذهاب ساحل با اظهار تقدیر و تشکری از هنرمندان می گوید: اگر ما بخواهیم در زندگی خود موفقیت های زیادی را کسب کنیم فقط با پشت کار داشتن می توانیم به آرمان های رویایی خود برسیم.

 

او در ادامه می افزاید: ابتدای هر کار ادامه فردای روشن و درخشان ما می باشد که نباید فقط به این بسنده کرد و باید همیشه در این راستا به فعالیت های خود ادامه داد.

 

محمد ذهاب ساحل موسس و بنیان گذار گروه هنری و رسامی ” محمد ذهاب ساحل ” و نمایشگاه نقاشی که اثر بیش از پنجاه هنرمند تحت عنوان ” سکوت پر حرف ” با ابراز اینکه امروز بزرگترین دست آورد برای خودم، شاگردان کارگاه هنری و علاقه مندان رسامی می باشد، که توانستیم نمایشگاهی را برای شهروندان خود راه اندازی کنیم.

 

وی افزود: در این نمایشگاه بیشتر از ۲۵۰ اثر هنری به نمایش گذاشته شده بود که تقریبا ۲۰ عدد آن به فروش رسیده است.

 

آقای ساحل با اشاره به نمایشگاه هنری که در آینده به مناسبت میلاد پیامبر بزرگوار اسلام راه اندازی می شود گفت: ۹۹ اسم مبارک پیغمبر، تصویر مدینه النبی و کعبه شریف به صورت متفاوت به نق کشیده و در سطح افغانستان برگزار خواهد شد.

 

در مرحله اخیر اختتامیه این نمایشگاه برای هر یک از هنرمندان لوح تقدیر نامه از سوی دفتر مرکز فعالیت های فرهنگی و اجتماعی تبیان در بلخ توسط سید حامد موسوی و محمد ذهاب ساحل و سایر بزرگان اهدا گردید.

 

قابل گفتنی است که این نمایشگاه از طرف گروه هنری محمد ذهاب ساحل  و همکاری دفتر تبیان در کتاب خانه عمومی فردوسی شهر مزار شریف برگزار گردیده بود.