• تاریخ انشار: ۱۳ سرطان ۱۳۹۴
  • سرویس: اجتماعی
  • کد خبر: 2941
  • 1,169 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

هیچ جای نگرانی نیست، مردم افغانستان گروه داعش را شکست می دهند

با توجه به مبارزات خستگی ناپذیر مردم افغانستان در جریان سی سال گذشته علیه تجاوز گران و گروه های مختلف، می توان گفت که حضورداعش در افغانستان نگران کننده نیست.     حجت السلام و المسلین سید عیسی حسینی مزاری؛ رئیس عمومی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در گفتگو با رسانه ها در رابطه […]

با توجه به مبارزات خستگی ناپذیر مردم افغانستان در جریان سی سال گذشته علیه تجاوز گران و گروه های مختلف، می توان گفت که حضورداعش در افغانستان نگران کننده نیست.

 

 

حجت السلام و المسلین سید عیسی حسینی مزاری؛ رئیس عمومی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در گفتگو با رسانه ها در رابطه به حضور داعش در افغانستان گفت: مردم افغانستان در جریان سی سال گذشته بحرانهایی که اکنون در کشورهای مثل عراق و سوریه و… است، به مراتب بد تر از آن را پشت سر گذاشته اند و مبارزات شدیدی را علیه تجاوز گران و گروه های مختلف متجاوز انجام داده و آنها را باشکست قطعی مواجه ساخته اند، بنابراین، گروه داعش نیز در افغانستان که خیلی کوچکتر از تجاوز گران شرقی است، با شکست مواجه می شود.

 

 

وی افزود: گروه داعش به این فکر نباشند که افغانستان مانند سوریه و عراق است، بلکه ملت افغانستان ابر قدرت های جهان را شکست داده، پس این گروه هم برای شکست آماده باشد.

این گفته های سید عیسی حسینی مزاری در حالی ابراز می شود که مسئولان امنیتی، فعالیت های گروه داعش را در ولایت های فراه، هلمند و ننگرهار تائید کرده و می گویند که مبارزات نیروهای امنیتی با این گروه با قاطعیت ادامه دارد.

 

 

همچنین ریاست امنیت ملی کشور برای مبارزه بهتر با گروه داعش، کمیسیون ویژه ای را ایجاد کرده است.

 

 

رئیس عمومی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در بخشی از سخنانش از گروه طالبان خواست تا در ماه رمضان دست از کشتار مردم بی گناه بکشند، زیرا به عقیده‎ی وی، این عملکرد آنها آب ریختن به آسیاب دشمنان اسلام است.

این درحالیست که قبل از آغاز ماه رمضان، شورای علمای افغانستان نیز از گروه طالبان خواست تا در طول این ماه به حمله های شان در کشور کاهش داده و آتش بس نمایند.

اما گزارش‌ها از قول سخنگوی طالبان نشان می دهد که این گروه حمله های شان را در ماه رمضان متوقف نخواهند کرد، بلکه حمله های شان بیشتر می شود.