• تاریخ انشار: ۱۳ عقرب ۱۳۹۷
  • سرویس: اجتماعی
  • کد خبر: 22695
  • 567 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

هیچ رسانه و پیام رسانی را نمی توان با جریان اربعین مقایسه کرد

به گزارش خبرگزاری صدای افغان مسئول جلب و جذب متعلمین و محصلین دفتر نمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان درهرات با بیان اینکه هیچ رسانه، پیام رسانی، خبرگزاری و خبررسانی را نمی شود با جریان اربعین  مقایسه کرد اذعان داشت، اربعین از همان ابتدا طوری پیام رسانی می کند که یک مورد اشتباه ندارد. […]

به گزارش خبرگزاری صدای افغان مسئول جلب و جذب متعلمین و محصلین دفتر نمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان درهرات با بیان اینکه هیچ رسانه، پیام رسانی، خبرگزاری و خبررسانی را نمی شود با جریان اربعین  مقایسه کرد اذعان داشت، اربعین از همان ابتدا طوری پیام رسانی می کند که یک مورد اشتباه ندارد.

صبح امروز جمع کثیری از مومنین و عزاداران در منطقه المصطفی (ص) شهرک شیدایی ولسوالی کرخ ولایت هرات به مناسبت یاد بود از اربعین امام حسین گردهم آمده و از چهلمین روز شهادت سرور و سالار شهیدان تجلیل وگرامی داشت به عمل آوردند

در این مراسم،‌ سید اسدالله بهشتی ؛ مسئول جلب و جذب متعلمین و محصلین دفتر نمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان درهرات طی سخنانی گفت: اربعین می تواند به عنوان یک رسانه مهم جهانی به حساب بیاید. به این معنا که از زمان حضرت آدم تا قیامت خط حق وجریان باطل رسم شده است. در تمام طول زندگی بشر عاشورا، محرم،  صفر و خصوصا اربعین ظرفیت این را دارد که تمام بشریت عالم را که خدا باور است و خلقت جهان را بر مبنای باور الهی می داند از اربعین به عنوان هدایت تمامی انسان های روی زمین استفاده و بهره ببرد.

وی در ادامه علاوه کرد: در بخش رسانه های امروزو بحث پیام و پیام رسانی، در زندگی بشر بسیار مهم است. امروز که ما در عصر تکنالوژی زندگی می کنیم از نداشتن تلویزیون، رسانه های صوتی و تصویری طبعا رنج می بریم و با داشتن این امکانات می توانیم از خبرها و جریانات موجود در جهان مطلع و آگاه شویم.

آقای بهشتی همچنان افزود: امام حسین از روزی که از مدینه حرکت میکند پیام جدش را در طی سفر به دوست و دشمن می رساند و دقیقا مانند یک رسانه بزرگ عمل می نماید. رسانه ای که در ذات او تربیت و هدایت نهفته است.

وی در ادامه با بیان اینکه رسانه های بزرگ خبری که در سرتاسر جهان وجود دارد لحظه به لحظه اتفاقات دنیا را پوشش خبری می دهند اظهار داشت: هیچ رسانه، پیام رسان، خبرگزاری و خبررسانی را نمی شود با جریان اربعین  مقایسه کرد. چون اربعین از همان ابتدا طوری پیام رسانی می کند که یک مورد اشتباه ندارد( ممکن است توسط برخی ازافراد غیر معصوم برخی انحرافات در موضوع اربعین صورت گرفته باشد) اما ذات آن ارزش اربعینی و عاشورایی اصلا خطا پذیر نیست بخاطر اینکه توسط یک انسان معصوم رقم خورده است.

این فعال فرهنگی با اشاره به جریان جلسه یزید که او جشن پیروزی اش را گرفته و در طرفی دیگر سربازانی که از کربلا همراه حضرت زینب به مجلس یزید آمده بودند اخبار جنگ کربلا را به مسئولین حکومتی و کسانی که در جشن پیروزی یزید شرکت کرده اند گزارش می دهند گفت: حضرت زینب با پیام رسانی دقیق و درست طوری جریان واقعه عاشورا را در این مجلس مدیریت می کند زمانی که حضرت زینب آنقدر در خطبه آتشینش برعلیه حکومت یزید سخن گفت، حضرت سجاد (ع) با درک معصومانه اش به این نتیجه رسید که اگر زینب به سخنانش ادامه بدهد شبیه همان اتفاقی که قرار بود در مسجد کوفه اتفاق بیفتد در کاخ خضرای دمشق مسجد معاویه رخ خواهد داد( تعدادی از خانواده، همسران، همسایگان یزید و تعدادی از زنان بر مسئولین حکومتی یزید شورش نموده و خرخره یزید را با چنگ و دندان گرفته و اورا همینجا به قتل می رسانند و موضوع قیام عاشورا در همینجا دفن می شود در حالیکه قرار بود قیام امام حسین تا دامنه تاریخ بشریت عالم را مدیریت بکنند).

آقای بهشتی در ادامه با بیان اینکه حضرت سجاد حضرت زینب را به سکوت در مجلس یزید دعوت کردند اذعان نمود: ” عمه جان ما می خواهیم واقعه کربلا را جهانی بسازیم تا عاشورا به اربعین وصل شود و اربعین تا دامنه تاریخ، فرهنگ بشریت عالم را بسازد” تمامی بشریت عالم یک روزی امام حسین را بشناسند وقتی امام زمان(عج) صدا میکند که من فرزند امام حسین هستم همه مردم دنیا بفهمند که حسین(ع) کیست.

وی با اشاره به حضور چندین میلیون زائر در کربلای امام حسین گفت: در اربعین که سی میلیون انسان در سرزمین نینوا و کربلا قدم گذاشته اند شوخی نیست درهیچ جای عالم به این تعداد آدم در کنارهم در عین اینکه آزاد باشند اما مدیریت شده حرکت بکنند شوخی بردار نیست و مدیر این کاروان امام حسین (ع) می باشد.