• تاریخ انشار: 8 دسامبر 2017
  • سرویس: سیاسی
  • کد خبر: 15774
  • 941 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

واکنش حزب اسلامی تبیان به تصمیم ترامپ درباره قدس

حزب اسلامی تبیان با صدور بیانیه‌ای به تصمیم دونالد ترامپ؛ رییس جمهوری امریکا در باره قدس شریف؛ قبله اول مسلمین واکنش نشان داد.   به گزارش خبرگزاری آوا، حزب اسلامی تبیان، ضمن محکومیت شدید تصمیم یکجانبه ترامپ مبنی بر به رسمیت‌شناختن قدس به عنوان «پایتخت ابدی» رژیم غاصب و جعلی صهیونیستی، تأکید کرده است که […]

حزب اسلامی تبیان با صدور بیانیه‌ای به تصمیم دونالد ترامپ؛ رییس جمهوری امریکا در باره قدس شریف؛ قبله اول مسلمین واکنش نشان داد.

 

به گزارش خبرگزاری آوا، حزب اسلامی تبیان، ضمن محکومیت شدید تصمیم یکجانبه ترامپ مبنی بر به رسمیت‌شناختن قدس به عنوان «پایتخت ابدی» رژیم غاصب و جعلی صهیونیستی، تأکید کرده است که قدس، قبله اول مسلمانان است و همچنان یک مکان مقدس اسلامی و متعلق به مسلمانان باقی خواهد ماند.

 

بر بنیاد اعلامیه رسمی این حزب، رییس جمهوری امریکا با این تصمیم یکجانبه، یکبار دیگر نشان داد که در اهانت به مقدس مسلمانان، خدمت به صهیونیزم، اسلام‌ستیزی و دامن‌زدن آگاهانه به اسلام‌هراسی شایع در جهان، از هیچ اقدامی دریغ نمی‌کند.

 

در ادامه این اعلامیه، تصریح شده است که علیرغم اراده‌های باطل برای شکستن حرمت و قداست قدس شریف و تلاش مذبوحانه صهیونیزم و مسیحیت صهیونیستی در مصادره و مشروعیت‌بخشیدن یکجانبه به رویای ناتمام صهیونیست‌های افراطی و غاصبان مسلط بر فلسطین اشغالی، قدس همچنان قبله اول مسلمین است و به عنوان یک مقدس منحصر به مسلمانان، پا بر جا خواهد بود.

 

با این حال، به باور حزب اسلامی تبیان، این اقدام ترامپ، یکبار دیگر نشان داد که فلسطین همچنان مسأله اول دنیای اسلام است و در این میان، صیانت از حریم قدس شریف، نیازمند بیداری و وحدت و آگاهی دشمن‌شناسانه مسلمانان و قیام و ایستادگی آنها علیه صهیونیزم جهان‌خوار می‌باشد.

 

در پایان این اعلامیه تأکید شده است که به رغم تلاش‌های رژیم‌های منحط و مرتجع و سرسپرده عرب برای وحدت و تبانی با رژیم اشغالگر قدس، مسلمانان هرگز اجازه مصادره قدس و سلطه صهیونیست‌های غاصب بر قبله اول مسلمین را نخواهند داد.