• تاریخ انشار: ۱۳ اسد ۱۳۹۷
  • سرویس: سیاسی
  • کد خبر: 20166
  • 325 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

وخامت وضعیت امنیتی کشور، نتیجه تکیه بر دشمنان خدا و حامیان تروریزم است

حسینی مزاری طی بیانیه ضمن محکوم کردن حمله تروریستی در مسجد صاحب الزمان شهر گردیز گفت: وخیم تر شدن اوضاع امنیتی افغانستان و بحرانی ترشدن شرایط فرهنگی، سیاسی و اقتصادی کشور نتیجه پشت کردن به خدا و تکیه کردن به دشمنان خدا و حامیان غدار تروریسم جهانی است.   به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا) در […]

حسینی مزاری طی بیانیه ضمن محکوم کردن حمله تروریستی در مسجد صاحب الزمان شهر گردیز گفت: وخیم تر شدن اوضاع امنیتی افغانستان و بحرانی ترشدن شرایط فرهنگی، سیاسی و اقتصادی کشور نتیجه پشت کردن به خدا و تکیه کردن به دشمنان خدا و حامیان غدار تروریسم جهانی است.

 

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا) در پی عملیات تروریستی علیه مردم شهید پرور و قهرمان گردیز در مسجد امام زمان(عج) و به شهادت رسیدن جمعی به خصوص داکتر سیدعلیشاه موسوی گردیزی و حجت الاسلام والمسلمین موسوی، حجت الاسلام والمسلمین سیدعیسی حسینی مزاری بیانیه ای صادر کرد.

 

در بخشی از این بیانیه آمده است: هر روز که از عمر حضور نیروهای خارجی در افعانستان می گذرد مردم ما بیش از گذشته به خاکدان سیاه می نشینند و نه تنها لختی روی آرامش و پیشرفت را ندیده اند که هر لحظه و دقیقه و ساعت و روزها و هفته ها و ماه ها و سالها به سمت قهقرا رفته، در حال از دست دادن تمام هست و بود خود هستند!

متن کامل بیانیه به شرح ذیل است:

بسم الله الرحمن الرحیم

این بار دستان سیاه اجانب از شهر گردیز بیرون گردید و در مسجد امام زمان(عج) آن شهر مومنان نماز گزار را به خون نشاند و ملتی را عزادار کرد.

 

آری! عناصر سفاک و جهنمی ی انتحاری با ورود به خانه خدا، خود را مردار و مردانی از رهروان راه پیامبر(ص) و امامان معصوم(علیهم السلام) را به فیض عظمی ی شهادت نایل گردانیدند.

 

وخیم تر شدن اوضاع امنیتی افغانستان و بحرانی ترشدن شرایط فرهنگی، سیاسی و اقتصادی کشور نتیجه پشت کردن به خدا و تکیه کردن به دشمنان خدا  و حامیان غدار تروریسم جهانی است. بارها و در مقاطع مختلف گفتم و نوشتم که مردم افغانستان زمانی می توانند به رهایی و تعالی دست پیدا کنند که با تکیه بر خدا و تمسک به فرمان الهی و پیروی از دستورات پیامبربزرگ اسلام(ص) و سایر امامان معصوم(علیهم السلام)، از داشته های داخلی بهره برده، با استفاده از توان ملی در راستای ساختن افعانستان در عرصه های گوناگون توفیق محسوس و مشهودی پیدا کنند، در غیر آن، جای هیچ شکی وجود ندارد که خارجی ها به خصوص امریکایی ها برای تامین منافع ملی خود به کشور ماهجوم آورده اند و حتی اگر به قیمت نابودی تمام زیر ساختها و منابع کشور و انسانهای ساکن آن ختم شود دست از رسیدن به مطامع استعماری و استثماری خود نخواهند کشید و در این راستا سیری ناپذیر مشی خواهند کرد. چنانچه تا هنوز نیز ثابت شده است و از زمان ورود خارجی ها به کشور نه تنها کوچکترین منفعتی به مردم و سرزمین ما عاید نگردیده بلکه ده ها و صدها هزار انسان شهید و مجروح و ده ها هزار خانه و کاشانه شان  به ویرانه ای تبدیل گردیده، فرهنگ و عنعنات اسلامی و بومی نیز در معرض تهاجمات بیرحمانه سکولاریستی و تکفیری قرار گرفته است.

 

امروزه نیازی نیست انگشت اتهام را به سمت دیگری جز آمریکا نشانه رفت. هرجا اثری از حضور نیروهای غربی و امریکایی در کشورهای اسلامی است قتل است و غارت و ویرانی.

 

مگر نمی بینید که عراق آنگاه به ویرانه ای تبدیل گردید که امریکاییها در آن سرزمین مقدس پا نهادند و یا سوریه را مشاهده نمی کنید که چگونه با حضور مزدوران مورد حمایت امریکا به تلی از خاک و انبوهی از قبرستان تبدیل گردیده است و یا یمن را نمی بینید که فرزندان مبارز مسلمان چگونه با توطئه های مستقیم و غیر مستقیم امریکا و عوامل و اذناب آن پرپر می شوند و زیر ساختهای مختلف اقتصادی، نظامی و فرهنگی آن کشور به نابودی کشانده می شوند؟! و یا بحرین و لبنان و لیبی چگونه در هم کوبیده شده و آیا نمیتوان به شاهد مثال واضحی چون فلسطین اشغالی اشاره کرد؟

 

به هرحال آنچه تاکنون از ناحیه کشورهای غربی عاید حال کشورهای اسلامی و ملل مسلمان گردیده جز تباهی و ویرانی چیز دیگری نبوده است، پس مردم افعانستان بایستی نیک بیندیشند که تا هر زمانی از خدا رو گردان و به طاغوت دلخوش باشیم روزگار همین است که می بینیم و شرایط بدتر از این که است خواهد شد و نه فقط روزانه ده ها و صدها نفر بلکه بیش از آن مفت و ارزان از دست این ملت خواهد رفت.

 

متهم ردیف اول عملیاتهای انتحاری و سایر نا امنی ها در کشور، مستقیما امریکا و عوامل مزدور آن در افغانستان است، در غیر آن، نیروهای نظامی و مستشاران سیاسی و اقتصادی این کشور در افعانستان چه می کنند و چرا مطابق تعهدات امنیتی خویش عمل نمی نمایند. مگر نگفته بودند که عقد پیمان استراتژیک افعانستان با امریکا به نفع صلح و ثبات کشور است؟

 

مگر در بوق و کرنا نکرده بودند که اگر پیمان امنیتی میان کابل و واشنگتن امضا نشود شرایط امنیتی افغانستان به اوایل دهه ۷۰ شمسی برمیگردد و از کشته های جنگ داخلی پشته ها ساخته خواهد شد؟ پس کجاست آن وعده و وعیدها و آن قول و قرارهای بهبودی اوضاع سیاسی، امنیتی و اقتصادی افغانستان؟

 

پس مردم افغانستان بخود آیند و به خدا پناه ببرند و از طاغوت نه تنها روگردان شوند که در برابر آن بایستند و با مشت کوبنده به سر و صورت آن بکوبند که حمایت خدای متعال و عزم و اراده ملت قهرمان کارساز است نه کشورهایی که به جای مبارزه با تروریزم، خود به وجود آورنده تروریزم بین المللی هستند.

 

بسیار فرصت مغتنمی است که به آن دسته از مسلمانان منطقه و جهان اسلام که از داشتن رابطه با امریکا ذوق زده گردیده و انتظار آن را دارند که اگر لحظه ی مذاکره با امریکا فراهم گردد تمام شرایط سیاسی و اقتصادی مردم و کشورشان ازین رو به آن رو گردیده و مسیر بهبودی و ترقی را می پیمایند، بگویم که؛

 

برادران و خواهران مسلمان! شرایط کشور افغانستان سنگ محک مناسبی است برای شناخت همه جانبه امریکا و سایر کشورهای غربی! مگر نمی بینید که افغانستان و حکومت آن نه فقط رابطه معمولی با امریکا دارد بلکه تمام امور کشور در اختیار غربی هاست اما هر روز که از عمر حضور نیروهای خارجی در افعانستان می گذرد مردم ما بیش از گذشته به خاکدان سیاه می نشینند و نه تنها لختی روی آرامش و پیشرفت را ندیده اند که هرلحظه و دقیقه و ساعت و روزها و هفته ها و ماه ها و سالها به سمت قهقرا رفته، در حال از دست دادن تمام هست و بود خود هستند! اگر مسلمانید و بویی از اسلامیت دارید تکان بخورید و استغفار نموده، سیاست درست اسلامی را در پیش گرفته، برای اقتدار خود و ملت خویش به خدا و توانمندی های داخلی خود تکیه کنید و اگر عوامل مزدور و وابسته هستید که حسابتان جداست و نیازی به مخاطب قرار دادنتان نیست.

 

به هرحال اینجانب ضمن محکومیت شدید حادثه تروریستی مسجد امام زمان(عج) شهر گردیز و اعلام تنفر و انزجار عمیق از عمل ننگین گروه های تکفیری وابسته به استکبارجهانی و در راس امریکا،  با قلبی مالامال از اندوه و تعب، شهادت جمعی از خوبان امت رسول الله(ص) و پیروان شایسته امامان معصوم(علیهم السلام) به ویژه شخصیت مبارز و ولایی دکتر سید علی شاه موسوی  گردیزی و حجت الاسلام والمسلمین موسوی امام جمعه این مسجد که در هنگام اقامه نماز جمعه به فیض شهادت نایل گردیده به ملکوت اعلی پیوستند را، به محضر مولا و مقتدای مستضعفان حضرت امام عصر(عج) و نایب برحقش حضرت امام خامنه ای(حفظه الله تعالی) تبریک و تسلیت میگویم و از خداوند متعال برای شهدا جنت برین و بازماندگان آنان صبرجمیل و اجر جزیل و برای زخمی ها شفای عاجل خواهانم.

 

از حکومت وحدت ملی نیز میخواهم در راستای روشن شدن عوامل انتحار اقدام جدی نموده، در کنار تلاش برای پیدا کردن عوامل مباشر حادثه انتحاری ۷ جدی علیه دفاتر مرکزی مرکز تبیان و خبرگزاری صدای افعان(آوا) در کابل و سایر انفجارات و انتحارات، سرنخ دست اندرکاران حادثه تروریستی مسجد امام زمان(عج) شهر گردیز را روشن نموده، با دستگیری عاملین، وظیفه انسانی و ملی خویش را در قبال کشور و مردم خویش به نحو مطلوب انجام دهد.

 

سیدعیسی حسینی مزاری

۱۳ اسد سال ۱۳۹۷