• تاریخ انشار: 2 ژانویه 2020
  • سرویس: مهاجرین
  • کد خبر: 28652
  • 600 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

وضعیت زندگی مهاجرین افغانستانی مقیم قم مورد بررسی و تبادل نظر قرار گرفت

در ادامه سلسله دیدارها، این بار حجت‌الاسلام والمسلمین سیدعیسی حسینی مزاری و هیئت همراه با جناب آقای شیرمحمدی مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی ولایت قم ایران دیدار نموده، پیرامون فعالیت‌های دفتر مرکز فعالیت ‌ای فرهنگی اجتماعی تبیان در قم و مسایل مربوط به مهاجرین افغانستانی مقیم این شهر به صحبت و تبادل نظر پرداخت. […]

در ادامه سلسله دیدارها، این بار حجت‌الاسلام والمسلمین سیدعیسی حسینی مزاری و هیئت همراه با جناب آقای شیرمحمدی مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی ولایت قم ایران دیدار نموده، پیرامون فعالیت‌های دفتر مرکز فعالیت ‌ای فرهنگی اجتماعی تبیان در قم و مسایل مربوط به مهاجرین افغانستانی مقیم این شهر به صحبت و تبادل نظر پرداخت.

خبرگزاری صدای افغان (آوا) -قم: ابتدا حسینی مزاری مسئولیت جدید آقای شیرمحمدی را در رأس اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی ولایت قم تبریک گفته، کارها و برنامه‌های در دست اقدام ایشان و نیز حسن نظر وی پیرامون مسایل مهاجرین و خدمات خوب صورت گرفته از سوی این ادارۀ کل و شخص ایشان را، تقدیر و سپاسگذاری نموده، برای ایشان آرزوی موفقیت کرد و سپس به فهرستی از فعالیت‌های مرکز تبیان در ولایت قم پرداخته، آنگاه به برخی از مشکلات موجود مهاجرین اشاره نموده و در راستای رفع آنها خواستار توجه بیش از پیش اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی ولایت قم گردید.

در ادامه؛ آقای شیرمحمدی، از حضور حجت الاسلام والمسلمین حسینی مزاری و هیئت همراه، در محل کار ایشان تشکر نموده، احراز مسئولیت جدید را فرصت مغتنم دیگری برشمرد تا بیش از گذشته در عرصه خدمت گذاری به بندگان مؤمن خداوند سپری کند و حداقل موانع را از مسیر زندگی مهاجرین بردارد و امکاناتی را که جمهوری اسلامی ایران در اختیار وی گذاشته صرف بهبود زندگی مهاجرین افغانستانی مقیم ولایت قم نماید.

وی به خدمات صورت گرفته به مهاجرین پرداخته و به فهرست خوبی اشاره کرد و نیز از عزم خود و همکاران ایشان جهت انجام وظایف دیگر صحبت نمود.

در این دیدار قرار شد تعامل میان دفتر نمایندگی مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان و اداره کل امور اتباع و مهاجرین قم تحت مدیریت آقای شیرمحمدی جهت پرداختن به مسایل مهاجرین، گسترش فعالیت‌های فرهنگی در سطح مهاجرین و بازتاب دادن خدمات صورت گرفته و نیز رفع برخی نارسایی‌ها و مشکلات همکاری بیشتری صورت بگیرد.

گفتنی است در این دیدار، آقای سیدوحیدالله حبیبی مسئول دفتر مرکز تبیان در خراسان رضوی، حجج اسلام دکتر سیدمحسن سجادی نماینده ویژه ریاست کل مرکز تبیان در ولایت قم، دکتر سیدزکی موسوی مسئول جدید دفتر مرکز تبیان در قم، سیدمصطفی احمدی مسئول بخش دانشجویی و سیدمرتضی حسینی از همکاران بخش دانشجویی دفتر مرکز تبیان در قم، حجت الاسلام والمسلمین سیدعیسی حسینی مزاری را همراهی می‌کردند.

آقای شیرمحمدی از طلاب و کارمندان قبلی جامعه المصطفی بوده و اینک در راس اداره کل خیلی مهمی در راستای ساماندهی امور اتباع و مهاجرین خارجی گمارده شده است. وی از مدیران لایق، دلسوز و برجسته وزارت کشور جهت پرداختن به امور مهاجرین محسوب گردیده، کارنامه قابل قبولی در این زمینه دارد.