• تاریخ انشار: ۲۲ حمل ۱۳۹۴
  • سرویس: اجتماعی
  • کد خبر: 2282
  • 1,301 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

ولادت فاطمه زهرا(س) در حساس ترین شرایط دنیای اسلام اتفاق افتاد

n00109679-b

ازسالروز ولادت با عظمت و شکوه زهرای مرضیه(س) دخت گرامی رسول خدا(ص) درمسجد جامع محمدیه غرب کابل گرامیداشت به عمل آمد. به گزارش خبر گزاری صدای افغان (آوا) دراین محفل حجت الاسلام و المسلمین سید محمد باقر واعظی؛ مسوول علما و ائمه مساجد دفترمرکزی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان پیرامون شخصیت والا و برجسته  […]

ازسالروز ولادت با عظمت و شکوه زهرای مرضیه(س) دخت گرامی رسول خدا(ص) درمسجد جامع محمدیه غرب کابل گرامیداشت به عمل آمد.

به گزارش خبر گزاری صدای افغان (آوا) دراین محفل حجت الاسلام و المسلمین سید محمد باقر واعظی؛ مسوول علما و ائمه مساجد دفترمرکزی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان پیرامون شخصیت والا و برجسته  حضرت فاطمه زهرا(س)  به ایراد سخن پرداخت.

وی ضمن عرض تبریک و تهنیت به مناسبت این روز گفت: زهرای اطهر(س) در شرایط حساس و خطر ناک دنیای اسلام دیده به جهان گشود.

به گفته این عالم دینی، گویا اراده خداوند بر این قرار گرفت که فاطمه از آوان کودکی شاهد کشمکش رسالت الهی با دشمنان در مکه و ناظر بر رنج و دشواریهای پدر بزرگوارش باشد.

حجت الاسلام و المسلمین واعظی خاطر نشان کرد: حضرت فاطمه زهرا در فضای آزاد و دامن پر مهر مادر و آغوش گرم نبوت رشد و نمو پرورش پیداکند.

به گفته این عالم دینی،  حضرت فاطمه(س)  در آوان کودکی با رنج و مشکلات مسلمانان، اذیت و آزار پدر بزرگوارش و همچنین زندان مخوف شعب ابو طالب و محاصره سخت اقتصادی و تحریم های طاقت فرسا رو برو شد.

حضرت فاطمه (س) با چشم خود می دید که پدر بزرگوارش چگونه مورد اذیت و آزار و ظلم وستم قرار می گیرد  و مبلغان و فدائیان اسلام چگونه درعرصه های جهاد و مبارزه جانهای خود را به خطر می اندازند و از خط و مشی پیامبر و رسالت الهی حمایت می کنند.

به گفته واعظی این فضای آمیخته با جهاد و مبارزه و در عین حال دشوار، در جان و روان زهرای اطهر دارای تاثیر بود و در ساختار و آماده سازی وی برای زندگی همراه با تحمل رنج و سختی، سهمی بزرگی داشت.

واعظی همچنان گفت: به مجرد اینکه پس از سه سال قحطی و گرسنگی و برداشتن محاصره و بیرون شدن خاندان رسول خدا از شعب ابوطالب زهرای کوچک که می خواست در فضای آرامی نفس راحت بکشد، اما برخلاف انتظار در سن شش سالگی با فقدان مادر و وفات نا به هنگام عموی پدرش ابو طالب یگانه حامی رسالت و نبوت رو بروشد و قلب نازک زهرا را یکباردیگر جریحه دار کرد.

به گفته این عالم دینی، در مجموع عوامل های بیرونی و رخداد های تلخ صدر اسلام و همچنین تربیت خانوادگی، سبب شد که زهرای اطهر بانویی با استقامت و صبور و در عین حال به عنوان بر جسته ترین الگوی زن و برترین نمونه مادر در جهان شناخته شود.

در حقیقت زهرای اطهر بر تمام جهان ثابت نمود که وی انسان کامل است که قادر بر ارائه بر ترین نمونه زن شایسته می باشد.

برچسب ها:

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>