• تاریخ انشار: ۴ جدی ۱۳۹۳
  • سرویس: اجتماعی
  • کد خبر: 1590
  • 1,426 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

ولایت، شرط محفوظ ماندن از عذاب خداوند است

حجت الاسلام و المسلمین سید عندلیب ضیایی ، با بیان اینکه ولایت شرط محفوظ ماندن از عذاب خداوند است، گفت: ولایت آنقدر اهمیت دارد که  در غدیرخم خداوند(ج) به پیامبرش اخطار داد و گفت: ای رسول من، اگر مسئله ولایت و رهبری بعد از خود را مسکوت بگذاری و به امامت علی(ع) تصریح نکنی، رسالت […]

حجت الاسلام و المسلمین سید عندلیب ضیایی ، با بیان اینکه ولایت شرط محفوظ ماندن از عذاب خداوند است، گفت: ولایت آنقدر اهمیت دارد که  در غدیرخم خداوند(ج) به پیامبرش اخطار داد و گفت: ای رسول من، اگر مسئله ولایت و رهبری بعد از خود را مسکوت بگذاری و به امامت علی(ع) تصریح نکنی، رسالت خود را انجام نداده ای.

به گزارش خبرگزاری آوا، حجت الاسلام و المسلمین سید عندلیب ضیایی، مسوول روابط عمومی دفتر مرکزی فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان، طی مراسمی در دفتر نمایندگی حضرت آیت الله العظمی ناصر مکارم شیرازی در کابل، گفت:  در جوانی تمام حرکات و سکنات، اعمال و عبادات انسان از ارزش خاصی برخوردار است.

وی افزود: همانگونه که در فصل بهار سبزه زارها، گلها و آبشارها سینه زمین را زیبا وعالم طبیعت را طراوت خاصی می بخشد، ایام جوانی نیز زندگی انسان را زیبا و با نشاط می سازد.

 

این عالم دینی، با اشاره به حدیثی از رسول گرامی اسلام(ص)، گفت: پنچ چیز را قبل از پنج چیز غنیمت بشمارید. جوانی را قبل از پیری، صحت را قبل از مرض، فراغت را قبل از گرفتاری، ثروت را قبل از فقر و زندگی را قبل از مرگ.

به گفته وی، جوانی، صحت بدن، فراغت و عدم گرفتاری، دارایی و ثروت و همچنین زندگی، از نعمت های بزرگ خداوند است و قبل از آنکه از دست برود، باید قدر آنها را دانست.

وی ادامه داد: تا زمانکه این پنج نعمت بزرگ الهی در اختیار انسان قرار دارد، باید از آن به خوبی استفاده کند تا سعادت دنیا و آخرت را کسب نموده و عاقبت بخیر شود.

حجت الاسلام و المسلمین ضیایی در ادامه مطلب فوق، اظهار داشت: دو چیز است که انسان قدر آنرا تا زمانیکه وجود دارد  نمی داند، یکی نعمت جوانی و دیگر صحت مندی بدن.

به گفته‎ی وی، ایام جوانی و عمر انسان آنقدر ارزش دارد که در روز قیامت سوال می شود که عمر خود و همچنین ایام جوانی را در چه راهی صرف کردی.

 

پیامبر گرامی اسلام(ص) گفته است که در روز قیامت از  چهار چیز سوال می شود، ازعمر انسان که در چه راهی صرف کرده است، از جوانی که در چه مسیری فنا ساخته است، از مال که از چه راهی بدست آوردی ودر چه راهی به مصرف رسانده است و همچنین از ولایت اهل بیت(ع) که از همه مهمتر است و چگونگی آینده انسان و زندگی پس از مرگ سخت به آن بستگی دارد.

 

به باور ضیایی، ولایت آنقدر اهمیت دارد که  در غدیرخم خداوند(ج) به پیامبرش اخطار داد و گفت: ای رسول من، اگر مسئله ولایت و رهبری بعد از خود را مسکوت بگذاری و به امامت علی(ع) تصریح نکنی، رسالت خود را انجام نداده ای.

 

پیامبر(ص) نیز به امر خداوند در میان بیش از ۲۰ هزار تن از حجاج بر ولایت و امامت علی تصریح کرد و او را به عنوان جانشین خود به مردم معرفی نمود، پس از انجام این عمل خداوند به پیامبرش بشارت داد و گفت: امروز دین شما را تکمیل کردم و نعمتم را بر شما تمام و اسلام را دین شما قرار دادم.

به گفت ضیایی، ولایت در اسلام یک اصل است که رسالت ۲۳ ساله پیامبر(ص) و همچنین اکمال دین به آن بستگی دارد.

وی در ادامه به حدیث سلسه الذهب امام رضا(ع) که مربوط به ولایت می باشد، اشاره کرد و گفت: امام رضا(ع) در نیشابور ضمن حدیث طولانی، پس از توحید، بر ولایت اهل بیت تاکید کرد و گفت: کلمه لا اله الا الله حصار من است و هرکسی در آن داخل شود از عذاب خدا در امان است، اما به شرطها و شروطها و انا من شروطها، امام هشتم با استناد به حدیث قدسی که در حقیقت کلام خداوند است، شرط ایمنی از عذاب خداوند را ولایت و امامت می داند و بر آن اصرار می ورزد.