• تاریخ انشار: ۷ جوزا ۱۳۹۷
  • سرویس: اجتماعی
  • کد خبر: 18910
  • 514 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

پخش برنامه های مذهبی از رسانه ها در ماه رمضان جنگ نرم دشمن و یک جریان عوام فریبی است

به گزارش خبرگزاری آوا، سید رضا موسوی؛ فعال فرهنگی ولایت بلخ در گفتمان دانشجویی ” رمضان و فرصت ها ” گفت: ماه رمضان سه دهه دارد که دهه  نخست شامل رحمت خداوند، دهه دوم مغفرت و دهه سوم برکت می باشد و  مختص به مسلمانان نیست چون قرآن و حدیث انسان را برای روزه گرفتن […]

به گزارش خبرگزاری آوا، سید رضا موسوی؛ فعال فرهنگی ولایت بلخ در گفتمان دانشجویی ” رمضان و فرصت ها ” گفت: ماه رمضان سه دهه دارد که دهه  نخست شامل رحمت خداوند، دهه دوم مغفرت و دهه سوم برکت می باشد و  مختص به مسلمانان نیست چون قرآن و حدیث انسان را برای روزه گرفتن مخاطب قرار می دهد.

 

وی  افزود : عبادت در این ماه برکت دارد چون حدیث داریم که تلاوت یک آیه از قرآن در این ماه برابر با تلاوت کل قرآن در ماه ها دیگر است  چراکه ایام بخشش، مغفرت و رحمت می باشد.

 

موسوی ادامه داد: خداوند متعال به عنوان صمیمی ترین دوست ما را به ضیافت رمضان دعوت کرده و آن را اجباری گردانیده چون خدا بنده نواز است، فرض کنید اگر شما دوست نزدیک خود را به مهمانی دعوت کنی آیا گزینه رد کردن برای آن باقی می گذاری؟

 

علی محمد اخلاقی؛ محصل دانشگاه بلخ عنوان کرد: اطاعت خدواند در ماه رمضان باید ظاهری و باطنی باشد نه اینکه فقط آب و غذا نخوریم بلکه باید با نفس، روح، جسم و قلب روزه دار باشیم.

 

سید ابراهیم دانشجوی علوم اجتماعی تصریح کرد: ایام رمضان مخصوص انجام اعمال نیک و پسندیده است باید همین نکات در طول سال برای ما عادت شود و فرصت های ماه رمضان را برای خود سرمشق قرار دهیم.

 

وی ابراز داشت: مسلمانان و حوانان مسلمان نباید هر سال فقط منتظر ماه رمضان باشند تا از خدا اطاعت کند و بندگی انجام دهند باید اعمال نیک ماه رمضان در طول سال انجام شود و از منکرات پرهیز گردد.

 

سید سجاد موسوی؛ محصیل رشته خبرنگاری دانشگاه بلخ گفت: ذکر خداوند آرامش دهند قلب‌ هاست و چه فرصتی بهتر از ماه رمضان که با بندگی و اطاعت پروردگار مهربان رضایت و توجه آنرا را به خود جلب کنیم.

 

موسوی افزود: عوامل مختلف روی جامعه افغانستان طوری برنامه ریزی کردن و می کنند که دین و ارزش های اسلامی را مختص به ماه رمضان اختصار نمایند، فعالیت رسانه در طول سال خلاف ارزش های دینی است اما با آغاز ماه رمضان همه اسلامی می شود این جریان خود یک نوع اعوام فریبی و جنگ نرم دشمن است.

 

وی یاد آور شد:  اسلام دین لحظه ها و تمام اوقات بشر است قرآن برای مرده ها نیست، اسلام تنها در رمضان نیست و احادیث پیامبر بزرگ اسلامی (ص) تنها برای رستگار شدن در آخرت نیست بلکه برای ساختن یک جامه آرمانی می باشد.

 

موسوی خاطر نشان ساخت: تمام مسلمانان وظیفه دارند تا با این ناهنجاری ها و فعالیت های تخریب کننده اسلام مبارزه کنند و چه خوب است که با فرصت های رمضانی و فعالیت های اسلامی در فضای مجازی برای بیداری مردم کار کنیم.

 

گفتنی است: گفتمان دانشجویی مرکز دفتر نمایندگی فعالیت های فرهنگی و اجتماعی تبیان در سه بخش ” سخنان کارشناسان، نظریات دانشجویان و پرسش و پاسخ ” در ولایت بلخ مزار شریف برگزار شد.